Zhrnúť týždeň v technologickom svete je častokrát nesmierne ťažký oriešok a vybrať to najlepšie, najzaujímavejšie či najčítanejšie nejde vždy skĺbiť. S novou týždennou rubrikou to však skúsime a prinášame prehľad toho najpodstatnejšieho za uplynulý týždeň formou komentárov k jednotlivým témam.

Objavovali sme všetko o nových iPhonoch

Uplynuli už takmer dva týždne od ohlásenia novej generácie iPhonov 12. Po „spánku“ slovenského webu Apple sme sa dočkali aspoň informácií o oficiálnom spustení predaja na Slovensku naplánovaného až na 13. novembra.

Zaujímavosťou je, že zatiaľ čo obyvatelia krajín, ktorí dostali smartfóny v prvej vlne ich už majú doma, Slováci si musia ešte tri týždne počkať. Kladne však hodnotíme fakt, že všetky štyri modely prídu naraz, čiže nepodľahneme nedočkavosti a budeme si môcť vybrať zariadenie vyhovujúce naším potrebám najviac.

YouTube / Karl Conrad / Screenshot

Tento týždeň rovnako padlo embargo na recenzie iPhonov 12 a 12 Pro a recenzenti vychvaľujú najmä dizajn a obrovský výkon procesora A14 Bionic, ktorý určite zabezpečí dostatočný výkon konzumentom na najbližšie dva až tri roky, čiže do doby, kedy sa odhaduje použiteľné rozšírenie 5G siete.

Apple už niekoľko rokov vydáva smartfóny v trojročných cykloch, kedy na začiatku obdobia predstaví nový dizajn a kľúčovú funkcionalitu, nesúcu a zdokonaľujúcu sa nesledujúce dve iterácie zariadení. Tentokrát to bude 5G, keďže, žiaľ, vyššia obnovovacia frekvencia displejov zatiaľ chýba. Jej absencia tak rezonuje naprieč všetkými prvými hodnoteniami popredných recenzentov.

Ďalšie články o Apple:

Orange predstavuje reštrukturalizované paušály

K rozhodovaniu medzi novými iPhonmi dopomôže aj kompletne prekopaná ponuka paušálov Orangeu, navyšujúca najmä dátové balíčky. Musíme uznať, že najrozšírenejší slovenský operátor už niekoľko rokov v tomto segmente zaostával za konkurenciou a sústredil sa najmä na stálych a časom overených zákazníkov.

Modernejšie ušitá ponuka uprednostňujúca pri rovnakej cenovej politike dvojnásobný objem dát má zrejme našliapnuté k úplne novému segmentu ľudí.

Exkluzívne a medzi prvými o novej vlajkovej lodi Huawei

FonTech.sk mal možnosť medzi prvými redakciami v SR vyskúšať novú vlajkovú loď Huawei Mate 40 Pro. Ten sa dizajnom hutne inšpiroval modelom P40 Pro, kedy však na zadnej strane zvolil výstrednejšie rozloženie fotoaparátov do neprehliadnuteľného kruhu.

Bez najmenších pochýb ide rozhodne o excelentné dizajnerské rozhodnutie, odlišujúce Mate 40 Pro od všetkej konkurencie.

Ďalšie články o Androide:

Huawei sa bráni a z jednania našej vlády je sklamaný (exkluzívny rozhovor)

Generálny riaditeľ Huawei pre Slovensko v našom unikátnom rozhovore poznamenal, že Huawei sa nehodlá svojho postavenia v technologickom svete vzdať a rozhodne neznevažujú kybernetickú bezpečnosť. Tieto tvrdenia v konečnom dôsledku nahrávajú aj nám, slovenským spotrebiteľom, ktorí sme v očiach Huawei aj naďalej považovaní za veľkú a podstatnú skupinu konzumentov.

Ďalšie naše rozhovory:

Aj po posledných politických výrokoch nás bude Huawei brať ako plnohodnotný trh, čoho dôkazom je spustenie predaja Mate 40 Pro aj u nás.

TASR / AP - Huawei (Úprava redakcie)

Stráňme sa hoaxov

Žiaľ, ani tentoraz sme sa nevyhli početným poplašným a hlavne nepravdivým správam kolujúcim medzi ľuďmi. Týždeň sme dštartovali podvodnou súťažou na Facebooku o automobil, do ktorej sa za krátky čas zapojilo cez 35 000 Slovákov.

Freepik / Redakcia

Nechýbala ani pravidelná rubrika s konšpiráciami prešpikované správy o škodlivosti 5G a čipovaní ľudí. Zúfalá situácia vytvára podhubie pre zúfale činy, pred ktorými sa ale vieme jednoducho brániť.

Ďalšie články o dezinformáciách a hoaxoch

Niečo na uvoľnenie

V prostredí streamovacej služby Prime Video od Amazonu na nás čaká pokračovanie kontroverzného Borata po 14. rokoch, ktoré sarkastickým spôsobom opäť nastoľuje zrkadlo nielen americkej spoločnosti, ale celému svetu. Zároveň pripomíname krátky návod, vďaka ktorému si exkluzívny herecký výstup Sacha Baron Cohena vieš pozrieť úplne zadarmo a hlavne legálnou cestou.

FonTech

Týždeň zároveň priniesol informácie aj o konci filmovej ságy Rýchlo a Zbesilo, ktorej aj napriek finančnému úspechu posledných dielov veľmi výrazne dochádzal dych.

Ďalšie filmové, seriálové a herné články:

Pokiaľ hľadáš plán na víkend, za skúšku určite stojí aj Star Wars: Squadrons, kedy sme v našej recenzii vychválili najmä bezkonkurenčný vizuál virtuálnej reality a vynikajúci pocit z jazdy v univerze Star Wars. V prípade hry by sme však počkali na jej zlacnenie, keďže stávka na ikonické univerzum sa nemusí vyplatiť každému hráčovi rovnako.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom