Jednou z veľkých otázok, ktoré nastali bezprostredne po akvizícii Bethesdy Microsoftom bolo, či budú ich hry vydávané aj pre Playstation, keďže absencia sérií Fallout alebo The Elder Scrolls na konzolách Sony by mohla znamenať obrovské finančné straty. Phil Spencer, šéf Xboxu, má na to jednoznačnú odpoveď, o téme informuje PCgamer.

Všetci hráči RPG hier od Bethsedy sa s vysokou pravdepodobnosťou budú musieť skôr či neskôr rozhodnúť, na ktorú konzolu minú svoje peniaze. Microsoft zároveň počíta s tým, že ak patríš medzi fanúšikov otvorených svetov od Bethesdy, moc nemusíš mať na výber.

Microsoft

Pocity, ktoré po uskutočnení tejto dohody spolu zdieľajú dve hlavy gigantov, sú viac než pozitívne. Za týmto vzťahom však nestoja iba úspešné predaje, ale rovnako dobrý pocit z posúvania hraníc v hernej grafike a hernom priemysle samotnom. Svoje nadšenie na oficiálnom blogu Xboxu vyjadril Phil Spencer nasledovne:

Rovnako ako aj my, aj v Bethesde veria v budovaní rozmanitej škály kreatívnych zážitkov, v objavovaní nových herných sérií a v odvážnom rozprávaní príbehov. Všetka ich skvelá práca bude samozrejme pokračovať a tešíme sa, ako im poskytneme prostriedky a podporu spoločnosti Microsoft, aby pre vás mohla rozšíriť svoje kreatívne vízie.

Nové hry Bethesdy sú však ďalekou budúcnosťou, rovnako ako takmer každá iná nová hra z portfólia spoločnosti Microsoft. Nadchádzajúca generácia konzol sa začne predstavovať s mnohými hrami tretích strán a niekoľkými zaujímavými indie titulmi, kde však bude chýbať akýkoľvek zásadnejší titul Xbox Game Studios. Pri vydaní sa tak dočkáme len vylepšenej verzie Gears 5 a konzolového portu nedávnej počítačovej hry, Gears Tactics, no žiadneho exkluzívneho titulu.

Šéf Xboxu zvažuje možnosť exkluzivít

V rozhovore pre Kotaku Phil Spencer zásadne nevyvrátil možnosť, že Microsoft urobí z budúcich hier Bethesdy exkluzivity Xboxu. Na otázku, či by spoločnosť bola schopná získať späť 7,5 miliárd dolárov utratené za akvizíciu bez potenciálneho predaja Bethesda titulov na konzole PlayStation, Spencer poznamenal:

Aby som bol presný a nebol neúctivý, táto dohoda nevznikla na to, aby sme zobrali hry jednej hráčskej základni a dali ich druhej. Táto dohoda vznikla, aby sa tieto hry dostali k čo najväčšej skupine ľudí. Keď premýšľam o tom, kde budú ľudia hrať, o dostupnosti služby Game Pass a hráčskej základni na počítačoch a konzolách, nebudeme tieto hry posielať na inú platformu. Nemám dôvod tieto hry poskytovať iným platformám okrem tých, ktoré podporujeme len kvôli tomu, aby sa naplnila nejaká dohoda

Spencer už skôr uviedol, že Microsoft bude rešpektovať existujúce dohody týkajúce sa vydania PS5, no okrem toho však bude selektívne určovať, ktoré hry majú na aký hardvér priniesť.

Microsoft by mohol napríklad vydať The Elder Scrolls 6 ako plnohodnotnú hru na PlayStation a zároveň ju dať k dispozícii na Xbox Game Pass, čo by hráčov dokázalo presvedčiť o kvalitách konkurencie. Microsoft zatiaľ nepreukázal, že by sa z dlhodobého hľadiska prikláňal k možnej exkluzivite hier, kedy však Phil Spencer má na túto tému odlišný názor.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom