Apple predstavil novú štvoricu iPhonov 12 ešte počas minulotýždňového online eventu, kedy prezradil všetky detaily, vrátane dátumov pre predpredaj a spustenie predaja týchto modelov. Slovensko sa však až ocitlo v druhej vlne predaja. Redakcia FonTech.sk však zistila definitívny dátum spustenia predpredaja a predaja iPhonov 12. Na náš trh zavítajú všetky modely súčasne.

Aktualizované 22.10.2020

Predajcovia elektroniky, autorizovaní reselleri a mobilní operátori dostanú skladové zásoby v totožnom termíne, ktorý potvrdil už aj Orange a Telekom. Aj podľa informácií týchto mobilných operátorov prídu nové iPhony 12 vo všetkých verziách na trh v čase, ktorý uvádzame v pôvodnom článku. Operátori však zatiaľ neinformovali o pamäťových a farebných verziách, ktoré budú mať v ponuke. Informácie budú upresnené neskôr.

Pôvodný článok

iPhone 12 k nám príde vo všetkých verziách v rovnakom termíne

Slovensko ako súčasť druhej vlny distribúcie týchto iPhonov 12 musí počkať o celé týždne dlhšie. Ešte nedávno sme informovali o oneskorení predpredaja a predaja na slovenskom trhu, no teraz už poznáme dátum, kedy k nám tieto novinky prídu. Hoci Apple rozdelil v zahraničí ich dostupnosť na október a november, k nám zavítajú všetky modely súčasne naraz.

Podľa informácií FonTech.sk z prostredia oficiálneho predaja Apple zariadení pre Slovensko bude predpredaj iPhonu 12, iPhonu 12 mini, iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max spustený 6. novembra a predaj začne o týždeň neskôr, teda 13. novembra. Ide teda o dátumy, kedy na ostatné trhy dorazia už len zvyšné dva modely iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max.

Kvôli oneskoreniu dodávok tak na novinky musia dlhšie čakať aj autorizovaní reselleri, predajcovia elektroniky a samotní operátori, ktorí by ich mali zaradiť do svojej ponuky aj k paušálom. Momentálne ale nie je známe, ktoré pamäťové a farebné verzie budú u jednotlivých operátorov k dispozícii.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú