Nastavenie nového zvonenia sa môže zdať ako banálna záležitosť pre väčšinu používateľov vlastniacich Android. Majitelia iPhonov ale vedia, že tento proces nie je tak jednoduchý. Existuje ale spôsob, ako si vybrať a nastaviť obľúbenú pesničku na zvonenie aj priamo na iPhone.

Apple rád komplikuje veci. Jednou z najkritizovanejších je zo strany zákazníkov aj proces nastavovania nového zvonenia, ktoré sa nenachádza v prednastavenom zozname priamo v iPhone. Kým používateľom Androidu zmena vyzváňania môže zabrať aj menej ako minútu, nastaviť si vlastné na Apple smartfóne chce často trochu praxe.

Vlastné zvonenie si mnohí mohli doteraz nastaviť aj pomocou iTunes, avšak bez počítača a trpezlivosti sa zrejme neobídu. K dispozícii je však od vydania iOS 13 aj ďalší trik, ktorý túto záležitosť výrazne uľahčí. Poďme sa teda pozrieť na to, ako si jednoducho nastaviť zvonenie na iPhone aj bez pomoci počítača a iTunes.

Stiahni si obľúbenú pesničku a ulož ju do Súborov. Nájdi v iPhone aplikáciu GarageBand. Ak si ju odstránil, stiahnuť ju môžeš priamo v App Store.

Otvor GarageBand a pri funkcii „Klávesy“ zvoľ možnosť „Smart Piano“.

Screenshot/FonTech

Následne sa dostaneš do prostredia pre skladanie hudby. V ľavom hornom rohu zvoľ ikonu pre zobrazenie zvukovej stopy.

Screenshot/FonTech

Vyber ikonu slučky hneď vedľa ikony Nastavení v pravom hornom rohu.

Screenshot/FonTech

Ťuknutím na Súbory sa zobrazia zvukové súbory uložené v iPhone. V tomto kroku nájdi a vyber pesničku zo Súborov, ktorú chceš nastaviť ako zvonenie. Podržaním prsta na súbore a presunutím do prostredia zobrazenia zvukovej stopy ju pridáš do aplikácie GarageBand.

Screenshot/FonTech

Ťuknutím na malú ikonu „+“ vpravo môžeš manuálne nastaviť dĺžku zvonenia.

Screenshot/FonTech

Pokiaľ si s pesničkou spokojný, kliknutím na šípku dole v ľavej časti aplikácie otvoríš možnosť „Moje skladby“, pomocou ktorej zvukovú stopu uložíš.

Screenshot/FonTech

Následne sa po dlhom podržaní prsta na ikone pesničky zobrazí menu, v ktorom vyber možnosť Zdieľať.
Screenshot/FonTech
Pri výbere formátu zvoľ „Zvonenie“.

Screenshot/FonTech

Potom ešte môžeš pesničku premenovať alebo jednoducho ponecháš prednastavené označenie Moja skladba.

Screenshot/FonTech

Zvonenie si nastavíš kliknutím na možnosť „Exportovať. Potom sa zobrazí kontextové menu s možnosťou „Použiť zvuk ako…“.
Screenshot/FonTech
Kliknutím na túto možnosť sa objaví voľba „Predvolené zvonenie“.

Screenshot/FonTech

Hotovo! Skladba bola nastavená ako zvonenie. Skontrolovať to môžeš aj v Nastaveniach pod záložkou Zvuky a haptika.

Hoci nemusí byť ani tento proces práve najrýchlejší, pre používateľa iPhonu sa jedná o omnoho jednoduchšie riešenie, ako nastavovať zvonenie prostredníctvom iTunes v počítači, kde je navyše nutné stiahnutý „.mp3“ súbor konvertovať do požadovaného formátu.

Treba však poznamenať, že návod by mal fungovať iba s iPhonom, ktorý beží na operačnom systéme iOS 13 alebo novšej verzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP