Apple predstavil prvé dostupnejšie smart hodinky počas septembrového eventu. Nový model Watch SE však už krátko po spustení predaja trpí vážnym prehrievaním hardvéru, čo spôsobuje prepálenie obrazovky. Niektorí používatelia dokonca hlásia popáleniny zápästia. Problémy sa zatiaľ objavili len pri kusoch predávaných v Južnej Kórei, informuje PhoneArena.

Apple Watch SE sú lacnejšou alternatívou pre menej náročných používateľov, ktorí nevyžadujú od smart hodiniek všetky zdravotné funkcie ako majú napríklad nové hodinky Apple Watch Series 6.

Zároveň majú na trhu nahradiť staršiu generáciu Series 3. Po predstavení 15. septembra prišli na Slovensku do predaja so základnou cenou 299 € za menší model so 40 mm ciferníkom. Väčšia 44 mm verzia je u nás o 30 € drahšia.

Najlacnejšie hodinky Applu sa prehrievajú. Môžu spôsobiť popáleniny

Pre mnohých používateľov teda ide o dostupnú náhradu drahých Apple hodiniek, avšak podľa nových informácií majú niektoré kusy vážny problém s prehrievaním. Na diskusnom fóre Reddit sa objavili sťažnosti zatiaľ len niekoľkých ľudí, ktorým sa Apple Watch SE prehrievali a kvôli vysokej teplote im spôsobili aj popáleniny na zápästí.

Zobraziť celú galériu (7)
u/cozyplanes/Reddit

Okrem toho došlo k poškodeniu samotného displeja, na ktorom sa vo všetkých prípadoch objavila prepálená oblasť na rovnakom mieste. Zatiaľ však neboli hodinky rozobraté, preto nie je známe, čo presne prehrievanie spôsobuje. Môže sa ale jednať o problém s konektorom displeja pri vibračnom motorčeku Taptic Engine a korunke Digital Crown, uvádza MacRumors.

Zobraziť celú galériu (7)
u/cozyplanes/Reddit

Apple zatiaľ vymenil po reklamácii hodinky trom zo 6 poškodených používateľov, ktorým zašle k danému problému aj výsledok z analýzy. Hoci teda nejde o problém veľkých rozmerov, ktorý by mal dopad na stovky či tisícky kusov týchto dostupných hodiniek, nie je vylúčené, že môžu takouto chybou trpieť aj ďalšie kusy.

Ďalšie prípady prehrievania modelu SE však neboli zatiaľ hlásené. Nateraz nie je známe ani to, ako bude Apple situáciu riešiť. V prípade ďalších hlásení o prehrievaní a poškodení displeja či popáleninách na zápästí môže výrobca stiahnuť z trhu celú šaržu vyrobenú pre konkrétny región, kde sa problémy objavujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom