Spoločnosť Orange Slovensko dnes počas online tlačovej konferencie predstavila novú ponuku vylepšených Go paušálov. Zároveň prezradila nové informácie o spustení 5G siete a ďalšie detaily.

Úvod konferencie Orange orientoval na inovácie v oblastí sieťového mobilného pripojenia. Tu operátor avizoval spustenie 5G siete v niektorých častiach Bratislavy, ktorá má byť dostupná v apríli 2021. Neskôr sa bude postupne rozširovať. Dodávateľom bude podľa predošlých informácií Nokia.

Pre 5G sieť bude v častiach hlavného mesta využitá frekvencia 3,5 GHz, pričom teoretická rýchlosť bude na úrovni 1 – 1,2 Gbps v blízkosti antény a približne 800 Mbps vo väčšej vzdialenosti od antény. Orange bude posudzovať podporované modely smartfónov, ktoré budú môcť pripojenie využiť.

Orange vylepšuje Go paušály automaticky. Pribudol aj prvý neobmedzený program

Spoločnosť však priniesla aj novú, vylepšenú ponuku paušálov, ktorou prináša aj prvý „neobmedzený“ Go paušál. Všetky novinky budú aj pre aktuálnych zákazníkov dostupné automaticky a Orange im ich paušály vylepší aj bez toho, aby museli chodiť na predajňu alebo o zmenu paušálu požiadať. Zároveň za nezmení ani mesačný poplatok a vylepšené parametre budú mať existujúci klienti už od ďalšieho fakturačného obdobia.

Dostupná bude už od zajtra a proces vylepšovania bude trvať zhruba 30 dní, počas ktorých bude na základe fakturačného obdobia klientov upravovať parametre ich paušálov. V ponuke Go paušálov poskytol operátor aj väčší objem dát a umožnil ich prenos do ďalšieho mesiaca. Základným paušálom bude nový paušál Go 15 €, ktorý poskytne za 15 € mesačne 500 MB dát, 200 minút a 100 SMS/MMS správ.

Vrcholovou ponukou bude paušál Go 65 € za 65 € mesačne, ktorý dostáva ako jediný z ponuky vylepšených Go paušálov neobmedzené dáta, ktoré majú FUP 1000 GB. K tomuto paušálu sa pridávajú neobmedzené volania a SMS správy na Slovensku, v Európe a vo svete. Ďalších 1000 GB dát získa aj zákazník v skupine Love, ktorý má internet alebo TV Orangeu.

Orange však neobmedzoval rýchlosť dát a pri všetkých programoch ponúkne maximálnu rýchlosť, akú sieť v danej lokalite umožňuje. Ku Go paušálom od Go 20 € dostanú zákazníci aj neobmedzené balíky dát určené pre sociálne siete, četovanie, video a pri Go 65 € bude dostupný balík pre všetky aplikácie.

Pri týchto dátových balíkoch pre aplikácie však nebude v cene predplatné, zákazník bude mať k dispozícii len predplatné pre dátové pripojenie k aplikáciám.

Dátový bonus ostane aj pri nových paušáloch

Pokiaľ mali zákazníci navyše k dispozícii dátový bonus k paušálu napríklad vo výške 10 GB k predplateným dátam, dostanú tento bonus aj pri vylepšených Go paušáloch. Znamená to, že napríklad pri Go 40 € s 20 GB predplatených dát budú mať celkovo k dispozícii 30 GB.

Orange zároveň počas online konferencie potvrdil aj dátum spustenia predaja noviniek iPhone 12. Do ponuky operátora sa nové Apple smartfóny dostanú od 13. novembra, čo potvrdzuje informácie, ktoré redakcia FonTech.sk exkluzívne priniesla ako prvá v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom