Dominic Toretto a jeho „familia“ pomaly divákom zaželajú zbohom. Naznačuje to filmový portál Deadline, ktorý avizuje, že populárna filmová séria sa čochvíľa dostane do cieľovej rovinky.  Vyvrcholenie príde vo veľkom štýle, o réžiu by sa mal totiž opäť postarať akčný mág Justin Lin.

Lin aktuálne rokuje so štúdiom Universal o nakrútení ďalších dvoch filmov v sérii, ktoré budú v rámci značky Fast & Furious zároveň poslednými. Universal je tak pripravený dať zbohom svojej najúspešnejšej filmovej značke, ktorá do pokladne štúdia priniesla približne 5,7 miliardy dolárov, čím pokorila donedávna najzárobkovejší Jurský park.

Na detaily ohľadom finálneho zasadenia plánovanej dvojice veľkofilmov je samozrejme ešte skoro, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budú sústrediť na hlavné postavy v podobe Vin Diesela, Michelle Rodriguez, Tyresa Gibsona, Chrisa „Ludacrisa“ Bridgesa, Jordana Brewstera, Nathalie Emmanuel a Sung Kanga.

Opakovane sa tiež objavili informácie o tom, že ďalší film v sérii by sa mal odohrávať aj vo vesmíre, čo potvrdila aj filmová Letty a jej herecká predstaviteľka Michelle Rodriguez. Vzhľadom na bláznivé zasadenie posledných dielov by sme sa nečudovali, ak by sa informácia skutočne ukázala ako pravdivá.

Otázne je, či sa vo finálne objaví aj Dwayne Johnson a Jason Statham, ktorí si minulý rok nakrútili vlastný spin-off a úspešný kinohit Hobbs & Shaw. Nie je žiadnym tajomstvom, že Vin Diesel a Dwayne Johnson sa nemajú príliš v láske, vzhľadom na Johnsonovu popularitu je vysoko nepravdepodobné, že by sa o jeho angažovanie producenti prinajmenšom nepokúsili.

Správa o plánovanom ukončení závodnej série prichádza ešte pred premiérou deviateho dielu s názvom F9, na fanúšikov rýchlych strojov, krásnych žien a prepálenej akcie teda čakajú ešte tri posledné filmy. Premiéra F9 je po opakovaných odkladoch aktuálne stanovená na 28. mája 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom