Apple tohtoročné predobjednávky smartfónov rozdelil do dvoch kategórií. Ako prvé sú na vybraných trhoch už od včera dostupné modely iPhone 12 a iPhone 12 Pro, ktoré až o tri týždne doplní iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max.

Portál MacRumors však informuje o enormnom záujme jedného modelu v Spojených štátoch, kedy sa jeho dodanie presúva z pôvodne ohláseného 23. októbra na prvú polovicu novembra.

Apple

Američania javia záujem o iPhone 12 Pro v modrej farbe, ktorý je podľa všetkého už v prvej várke vypredaný a jej dodanie sa odhaduje na 6. až 13. novembra. Ostatné konfigurácie by 23. október zatiaľ mali stíhať.

Zdroj však upozorňuje, že o novú generáciu iPhonov je obrovský záujem a presun ostatných modelov na november je len otázkou času. Rovnako treba brať na zreteľ, že Apple ešte stále neponúka kompletnú líniu smartfónov, keďže predobjednávky pre iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max sa spustia až 6. novembra.

Kedy sa dočkajú Slováci?

Ako sme včera informovali, Apple zaradil slovenský trh až do druhej vlny začiatku predaja. Zatiaľ čo v ostatných krajinách sveta, medzi nimi aj v Českej republike, sa spustil predpredaj už včera (16. októbra), Slováci si dvojicu iPhonov 12 objednajú až neskôr. Presný dátum stále nie je známy.

Screenshot/iStyle

Môžeme tak očakávať, že zdržanie rovnako ovplyvní aj nadchádzajúcu dvojicu smartfónov, ktorých spustenie predpredaja na popredných trhoch je naplánované na 6. november.

Vzhľadom na to, že dátum spustenia predaja všetkých iPhonov 12 nie je na Slovensku stále stanovený, situácia s rýchlym vypredávaním zásob na americkom trhu môže zapríčiniť ešte dodatočné zdržanie dodávok aj u nás.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú