Predstavenie tohtoročných iPhonov je už za rohom, no počas uplynulého obdobia sme boli svedkami rôznych dizajnových či hardvérových konceptov o tom, ako by nové vlajkové lode od Apple mohli vyzerať a čo budú obsahovať. Prinášame ti preto súhrn všetkého, čo o modeloch iPhone 12 vieme.

Najväčšie zmeny od iPhonu X a oneskorený príchod na trh

Apple sa minulý rok vrhol do rozdeľovania svojich noviniek na klasickú a „Pro“ verziu, ktorá v prípade série iPhone 11 priniesla najmä lepší displej či fotoaparát. V roku 2020 preto očakávame modely iPhone 12 a iPhone 12 Pro, ktoré prinesú významné zmeny dizajnu prevyšujúce všetko, čo Apple doposiaľ od vydania iPhone X v roku 2017 urobil

Podľa aktuálnych špekulácií má Apple tento rok priniesť až 4 nové smartfóny v troch rôznych veľkostiach, ktoré majú byť s uhlopriečkou 5,4 palcov, 6,1 palcov a obrovských 6,7 palcov. Prvý spomenutý je menší ako súčasný iPhone 11 Pro, ktorý dosahuje 5,8 palcov, zatiaľ čo posledný je väčší ako iPhone 11 Pro Max so 6,5-palcovým displejom. Najmenšie 5,4-palcové zariadenie by malo mať dokonca takmer rovnakú veľkosť ako nový iPhone SE 2020, alebo iPhone 8.

Čo sa kategorizovania smartfónov týka, jeden 6,1-palcový a 6,7-palcový model budú vyššej, čiže „Pro“, kategórie, zatiaľ čo druhý 6,1-palcový a menší 5,4-palcový smartfón budú nižšej kategórie, čiže predstavujú nástupcov súčasného iPhonu 11.

Pripomíname, že Apple prednedávnom predstavil na videokonferencii nové produkty. Na tohtoročné iPhony sa žiaľ rad nedostal, no dočkali sme sa nových hodiniek Apple Watch, iPadu Air a vylepšeného iPadu 8. generácie. Okrem toho už spoločnosť vydala aj nové aktualizácie systémov iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14.

Detaily o predstavených produktoch nájdeš v týchto článkoch:

Informácie o nových systémoch sme priniesli v týchto článkoch:

Aktualizácia 13.10.2020

Len pár hodín pred oficiálnym predstavením novej generácie iPhonov 12 sa na japonskom webe objavila fotografia smartfónu (pravdepodobne iPhone 12 Pro) v ochrannom obale s pripojenou bezdrôtovou nabíjačkou, informoval MacRumors.

Samotná nabíjačka bude kompatibilná s oficiálnymi Apple obalmi, ku ktorým sa prichytí pomocou magnetov. Tento spôsob fungovania odhalil leak ešte začiatkom augusta. Snímka detailne ukazuje, ako bude fungovať bezdrôtové nabíjanie nových iPhonov a aj rozloženie fotoaparátov menšieho z dvojice prémiových modelov.

Bezdrôtová nabíjačka bola detailne odhalená aj na ďalšom zábere, kde je vidieť indukčnú cievku pre nabíjanie, krúžok s magnetmi pre uchytenie k smartfónu a základnú dosku a potrebnou elektronikou. Práve magnety majú voči konvenčným bezdrôtovým nabíjačkám zaistiť, že sa smartfón počas nabíjania neposunie a proces nabíjania sa tak nepreruší .

Vyššie spomínaná metóda bezdrôtového nabíjania bude zrejme fungovať len v prípade MagSafe nabíjačiek, no samotné bezdrôtové nabíjanie iPhonov 12 by malo byť kompatibilné aj s bežnými bezdrôtovými nabíjačkami so štandardom Qi.

ČO PRINESIE IPHONE 12? ZHRNUTIE ÚNIKOV

Množstvo uniknutých informácií o očakávaných iPhonoch novej generácie bolo v uplynulých mesiacoch bohaté na množstvo detailov o ich výbave a vlastnostiach. Preto sme sa rozhodli zosumarizovať doterajšie správy o týchto novinkách ešte pred zajtrajším odhalením. Čo všetko teda môžeme od iPhonu 12 mini, iPhonu 12, iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max očakávať?

Ako už bolo spomenuté, Apple predstaví hneď 4 nové modely, ktoré budú chcieť svojimi vlastnosťami prilákať fanúšikov s rôznymi preferenciami. Na svoje si prídu aj milovníci kompaktných konštrukcií, pre ktorých bude určený malý iPhone 12 mini s 5,4″ displejom.

Identickú veľkosť obrazovky o uhlopriečke 6,1″ potom môžeme očakávať v prípade iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Najväčší iPhone 12 Pro Max prinesie 6,7″ zobrazovací panel.

Podľa doterajších informácií majú mať všetky spomínané modely OLED displeje, ktoré však budú disponovať obnovovacou frekvenciou stále len 60 Hz. Pôvodných 120 Hz Apple tento rok neukáže.

Hardvér bol síce pripravený, no podľa leakstera Jona Prossera sa musel výrobca rozhodnúť medzi 120 Hz displejom a 5G kvôli výdrži batérie, ktorá zrejme nebola dostatočne dimenzovaná na obe tieto možnosti. Nakoniec si Apple vybral podporu 5G sietí a 120 Hz displej v iPhone tak zrejme uvidíme až o rok.

Istotou však bude avizovaný dizajn všetkých noviniek, ktorý sa bude svojimi tvarmi ponášať na iPad Pro a legendárny iPhone 5. Apple totiž spraví veľkú dizajnovú zmenu v konštrukcii, ktorá bude hranatejšia a bez zaoblených rámikov, ako tomu bolo v doterajších modeloch.

Čo sa farebných verzií týka, iPhone 12 mini a iPhone 12 by mali prísť v 5 farebných prevedeniach – čiernej, bielej, červenej, modrej a zelenej. Prémiová dvojica iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max potom dostane zlatú, striebornú, grafitovú a modrú farbu.

Lacnejší iPhone 12 mini a iPhone 12 by potom mohli prísť aj s menším výrezom, no tieto informácie nie sú potvrdené. Pokiaľ by sa výrez lacnejších iPhonov 12 zmenšil, nie je vylúčené, že Face ID nahradí Touch ID v tlačidle napájania ako je tomu u nového iPadu Air.

Srdcom všetkých 4 nových iPhonov bude výkonný procesor A14 Bionic, ktorý Apple využil aj v novom iPade Air. Len pripomeňme, že sa bude jednať o prvý 5 nm procesor v smartfónoch. Disponovať má množstvom vylepšení a ohromným výkonom.

Zobraziť celú galériu (36)
Apple - Screenshot / EverythingApplePro / YouTube

Veľkosť operačnej RAM pamäte ale zatiaľ nebola odhalená. Nové modely však čaká zmena vo veľkosti úložiska. Kým lacnejšia dvojica iPhonov bude v základe poskytovať stále 64 GB ROM, u prémiového iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max nájdeme v základe už 128 GB pamäť.

Apple mal vylepšiť aj fotoaparáty, ktoré síce prídu v podobnom usporiadaní ako pred rokom, no tentokrát majú dostať vylepšené objektívy a pri Pro verziách sa ukáže aj LIDAR senzor známy z iPadu Pro, ktorý je určený pre AR.

Drahšia dvojica iPhonov má potom dostať aj 4-násobný optický zoom pri iPhone 12 Pro a 5-násobný optický zoom pri iPhone 12 Pro Max. Najlepší fotoaparát by mal mať vďaka o 47 % väčším senzorom najväčší iPhone 12 Pro Max.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro/YouTube

Okrem iného mal Apple pracovať aj na nových bezdrôtových nabíjačkách MagSafe, ktoré ponúknu výkon 15 W, pričom majú byť dostupné v dvoch vyhotoveniach. Kompatibilné majú byť aj s originálnymi obalmi pre iPhony 12. Dostupná má byť teda verzia pre nabíjanie jedného zariadenia a aj MagSafe Duo pre nabíjanie dvoch zariadení súčasne.

Doterajšie leaky spomínali aj samotné batérie nových smartfónov, no ich presné kapacity zatiaľ nie sú potvrdené. Hovorilo sa však o akumulátoroch s kapacitami 2227 mAh (iPhone 12 mini), 2775 mAh (iPhone 12 a 12 Pro) a 2815 mAh pre iPhone 12 Pro Max.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro/YouTube

Zároveň sa očakáva, že Apple už nepribalí do balenia nových iPhonov nabíjací adaptér a ani slúchadlá EarPods. Rovnaký krok spravil pri hodinkách Apple Watch Series 6. Samotné ceny by sa  zásadne meniť nemali. Pri kúpe nového iPhonu by mohol potom zákazník získať na skúšku aj bezplatnú verziu služieb v balíku Apple One. Dostupnosť jednotlivých modelov sa však bude líšiť.

Očakávané ceny:

iPhone 12 Mini:

 • 64GB – 649 dolárov
 • 128GB – 699 dolárov
 • 256GB – 799 dolárov

iPhone 12:

 • 64GB – 749 dolárov
 • 128GB – 799 dolárov
 • 256GB – 899 dolárov

iPhone 12 Pro:

 • 128GB – 999 dolárov
 • 256GB – 1 099 dolárov
 • 512GB – 1 299 dolárov

iPhone 12 Pro Max:

 • 128GB – 1 099 dolárov
 • 256GB – 1 199 dolárov
 • 512GB – 1 399 dolárov

Ako prvé majú prísť do predaja iPhone 12 mini a iPhone 12, ktoré bude možné predobjednať už 16. októbra a na pulty potom prídu o týždeň neskôr. iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max bude v predobjednávkach dostupný až 6. novembra a ich predaj by mal byť zahájený 13. novembra. Oficiálne predstavenia sa koná zajtra 13. októbra o 19:00 a sledovať ho môžeme na oficiálnom YouTube kanáli Apple alebo na Apple stránke.

VŠETKY DOTERAJŠIE ÚNIKY NA JEDNOM MIESTE

Aktualizácia 9.10.2020

Nový únik od známeho čínskeho leakera s prezývkou Kang, ktorý informácie zverejnil na sociálne sieti Weibo, potvrdzuje avizované ceny drahších modelov iPhone 12 Pro, upozornil portál The Verge. Tie majú dostať štartovaciu cenovku 999 dolárov v prípade 6,1-palcového iPhone 12 Pro a 1099 dolárov za 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max, obidva so základnou kapacitou 128 GB.

Podľa Kanga budú oba modely disponovať štvoricou snímačov fotoaparátu vrátane avizovaného LIDAR senzoru pre rozšírenú realitu a teleobjektívu so 4-násobným optickým zoomom na menšom iPhone 12 Pro a 5-násobným optickým zoomom na iPhone 12 Pro Max.

Zobraziť celú galériu (36)
YouTube / EverythingApplePro EAP

Ceny nižších modelov iPhone 12 však v tomto prípade stúpli o 50 dolárov a 5,4-palcový iPhone 12 Mini tak príde v 64 GB verzii za 699 dolárov, zatiaľ čo väčší 6,1-palcový iPhone 12 s cenou 799 dolárov. Čo sa dostupnosti týka, Apple najskôr prinesie 6,1-palcové iPhony 12 a 12 Pro, ktoré budú k dispozícii na predobjednávku už 16. alebo 17. októbra. Najmenší iPhone 12 Mini a najväčší iPhone 12 Pro Max prídu následne v prvom, respektíve druhom novembrovom týždni. Všetky modely majú tiež disponovať 5G pripojením, pričom v balení sa nebude nachádzať nabíjací adaptér ani slúchadlá.

Ako informoval portál MacRumors, Apple okrem samotných smartfónov plánuje podľa spomínaných informácií predstaviť aj nové bezdrôtové nabíjačky s výkonom 15W, ktoré budú niesť známy názov MagSafe, ktorý Apple používal pre sériu napájacích káblov pre MacBooky s magnetickým uchytením.

Nabíjačky by mali byť kompatibilné s novým obalom pre iPhony s rovnakým názvom. Okrem „jednomiestnej“ nabíjačky bude k dispozícii aj takzvaný MagSafe Charger Duo s možnosťou nabíjať dve zariadenia naraz, ktorý by tak mohol čiastočne nahradiť už dávno zabudnutú nabíjačku AirPower.

Aktualizácia 3.10.2020

Po internete sa šíri najnovší únik cien pripravovanej série iPhone 12, ktorý sa objavil na profile Apple RUMORs na Twitteri s upresnením cien všetkých konfigurácií zariadení, upozornil portál Tom’s Guide.

Lacnejšie modely iPhone 12 s 5,4-palcovým a 6,1-palcovým displejom prídu v konfiguráciách 64 GB, 128 GB a 256 GB, pričom cenovka menšeho iPhone 12 Mini bude začínať už na sume 649 dolárov, čo je menej než si americký gigant pýtal za minuloročný iPhone 11, ktorý pri uvedení na trh dostal cenu 699 dolárov.

128 GB verzia iPhone 12 Mini vyjde na 699 dolárov a najvyššia 256 GB verzia 799 dolárov. „Štandardný“ 6,1-palcový iPhone 12 bude kvôli väčšiemu displeju v každej konfigurácií drahší o 100 dolárov a jeho štartovacia cenovka za 64 GB model teda činí 749 dolárov.

Pri smartfónoch vyššej „Pro“ kategógie Apple vsadil na rovnakú štartovaciu cenovku ako minulý rok. Základný 128 GB model iPhone 12 Pro s 6,1-palcovým displejom bude stáť presne 999 dolárov, pričom vyššie 256 GB a 512 GB konfigurácie vyjdú na 1099 dolárov a 1299 dolárov.

Najväčší 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max dostal cenu 1099 dolárov za 128 GB model a za verzie s 256 GB a 512 GB úložiskom si Apple vypýta 1199 dolárov a 1399 dolárov, čím dokonca gigant podkopáva ceny minuloročných modelov iPhone 11 Pro Max, ktorý v 512 GB verzii stál pri uvedení na trh až 1449 dolárov.

Napriek tomu, že ide stále len o neoverené zdroje, sú tieto informácie pomerne detailné a mohli by zobrazovať reálne ceny modelov. Na oficiálne predstavenie už nebudeme musieť čakať dlho, keďže podľa doterajších infomácií plánuje Apple nové smartfóny uviesť už 13. októbra.

Aktualizácia 30.9.2020

Apple má tento rok pridať k novým iPhonom 12 a 12 Pro ďalší benefit. Nepôjde však o hardvér, ale o novú službu spoločnosti, ktorá bola predstavená počas septembrového eventu. Naznačujú tomu informácie od leakstera na Twitteri. Spoločnosť by tak k iPhonom pridala aj nový program Apple One, ktorý zahŕňa kolekciu viacerých služieb, medzi ktorými nájdeme Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple Fitness+, Apple News+ a úložisko iCloud.

Apple One zatiaľ nie je dostupné, no neskôr príde s 3 predplatnými programami pre jednotlivcov, rodiny a najvyšším Premier predplatným. Práve predplatné pre jednotlivcov, ktoré bude stáť 14,95 dolárov, čo môže byť ekvivalent v eurách, by mohol Apple pridať ako bonus pri nákupe niektorého z novej generácie iPhonov. Momentálne však nie je známe, na aký čas spoločnosť toto bezplatné predplatné poskytne.

V poslednom roku ponúkala k novému iPhonu streamovaciu službu Apple TV+ na rok zadarmo, no jej predplatné je výrazne nižšie ako pri Apple One. Nakoľko je tento balík služieb drahší, môže ho spoločnosť poskytnúť na dobu kratšiu ako 1 rok. Zatiaľ však nie je známe ako sa Apple rozhodne, no na definitívne rozhodnutie nebudeme dlho čakať. Premiéra nových iPhonov sa má totiž podľa neoficiálnych informácií konať už 13. októbra.

Aktualizácia 29.9.2020

Hoci Apple doteraz neprezradil oficiálny dátum predstavenia nových iPhonov, vďaka únikom informácií z dôveryhodných zdrojov vieme o očakávaných modeloch množstvo detailov. Ich oficiálny debut by mal byť 13. októbra, no ešte predtým budú várky iPhonu 12 rozosielané k distribútorom. Práve distribútori dostanú podľa nových informácií iPhone 12 mini (oficiálny názov) s 5,4″ displejom a iPhone 12 so 6,1″ obrazovkou v prvých várkach už 5. októbra.

Distribučná sieť pritom slúži na rozoslanie zariadení do predajní. V zásielkach odosielaných od 5. októbra má byť pritom len iPhone 12 mini a iPhone 12, ktoré by mali prísť podľa doterajších správ na trh skôr ako Pro modely. Prémiové iPhony môžu meškať a na pulty predajní zrejme zavítajú neskôr. Informácie zverejnil leakster Jon Prosser na Twitteri, ktorý doteraz vopred informoval aj o predošlých Apple produktoch.

Podľa jeho zdroja sa bude iPhone 12 mini a iPhone 12 predávať v 64/ 128/ 256 GB verzii, no iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max prídu potom už v základe so 128 GB úložiskom. Očakáva sa však, že počas predstavenia 13. októbra Apple odhalí všetky nové modely, rozdiel bude v ich dostupnosti a predaje spomínaných Pro modelov budú spustené až v novembri.

Aktualizácia 27.9.2020

O pripravovaných iPhonoch 12/12 Pro doteraz uniklo do éteru množstvo informácií, vďaka ktorým poznáme aj časť ich špecifikácií. Veľkou neznámou stále ostáva cena.

Predpokladaný dátum predstavenia však nedávno odhalili samotní mobilní operátori v zahraničí, o čom sme informovali v predošlej aktualizácii článku. Tentokrát sa však objavujú z prostredia analytikov správy, že Apple vydá len jediný iPhone, ktorý bude podporovať iba 4G siete.

Donedávna sa spomínalo, že spoločnosť odhalí 6 verzií nových iPhonov, pričom polovica z nich bude vybavená výlučne 4G modemom. Teraz sa ale zdá, že ostatné modely budú podporovať aj 5G pripojenie a jediným kúskom z novej rady, ktorý dostane iba 4G, bude najmenší iPhone 12 mini s 5,4″ displejom.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro EAP/YouTube

Správa pochádza od analytika z firmy DA Davidson, informuje PhoneArena. Pokiaľ by Apple skutočne odhalil takýto model, jeho cena by začínala nižšie ako v prípade minuloročného iPhonu 11, ktorý u nás aktuálne stojí 699 € v základnej 64 GB verzii.

iPhone 12 so 6,1″ displejom a iPhone 12 Pro/ 12 Pro Max by potom mali podporovať aj 5G siete, no niektorí analytici veria, že práve kvôli 5G modemom sa zvýšia aj ceny, a to o celých 100 dolárov, čo môže byť ekvivalent aj v eurách. Na finálne cenovky si však musíme počkať do predstavenia.

Aktualizácia 23.9.2020

Apple tento rok odložil predstavenie novej generácie iPhonov o pár týždňov. Premiéra tak príde neskôr ako sme zvyknutí, no od debutu týchto noviniek nás delí len 2 a pol týždňa. Podľa informácií, ktoré unikli z internej prezentácie pre operátora zo Spojeného kráľovstva, predstaví Apple nový iPhone 12 a iPhone 12 Pro už 13. októbra.

Predobjednávky budú spustené o 3 dni neskôr. Portálu AppleInsider oznámil dátum predstavenia zamestnanec pracujúci pre holandského operátora.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro/YouTube

Ďalší európsky operátor zasa potvrdil aj podporu 5G sietí v tohtoročných iPhonoch. Vo svojej prezentácii to odhalil CEO britského operátora Telecom, informuje MacRumors.

Zdá sa tak, že premiéra dlho očakávaného iPhonu 12 a 12 Pro bude už onedlho. Informácie tentokrát nepochádzajú od leaksterov na sociálnych sieťach, ale priamo od mobilných operátorov, ktorí sa pripravujú na spustenie predaja nových Apple smartfónov.

Aktualizácia 22.9.2020

Do predstavenia nových iPhonov 12 by nám malo ostávať podľa doterajších informácií už len pár týždňov. Objavili sa však nové správy, že Apple môže premenovať jednu z verzií iPhonu 12. Celkovo by mohla spoločnosť odhaliť 4 varianty tejto očakávanej novinky a okrem iPhonu 12, iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max by mal podľa leaku na Twitteri prísť na svet aj iPhone 12 Mini, informuje Forbes.

Doteraz sa hovorilo predovšetkým o dvoch veľkostných verziách pre iPhone 12, ktorý má prísť s 5,4″ a 6,1″ displejom, a pre iPhone 12 Pro, ktorý bude dostupný so 6,1″ a 6,7″ obrazovkou. Práve najmenší iPhone 12 s 5,4″ displejom by tak mohol byť nakoniec označovaný ako iPhone 12 Mini. Takýto iPhone by mal potom podľa analytika Ming-Chi Kua dostať aj menší výrez displeja, informuje 9to5Mac.

Zaradením „Mini“ série do segmentu smartfónov by Apple upravil produktový rad o model, ktorý by mohol svojou kompaktnou konštrukciou priamo konkurovať dostupnému iPhonu SE. Na druhej strane však môže upraviť označenie tak, aby zákazníci dokázali lepšie odlíšiť jednotlivé veľkostné prevedenia nových iPhonov.

Netreba zabúdať, že sa jedná len o predbežné informácie a nič nie je oficiálne potvrdené. Na výsledok toho, aké iPhony tento rok kalifornský gigant predstaví, si budeme musieť ešte pár týždňov počkať.

Aktualizácia 19.9.2020

Po predošlých informáciách o špeciálnom magnetickom krúžku v konštrukcii iPhonu 12/ 12 Pro a ich ochranných krytoch sa dozvedáme nové detaily o jeho možnom využití. Apple ho môže využiť pre bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom novej nabíjačky, ktorá sa objavila na prvom uniknutom videu, informuje GSMArena.

Podporovaný by mal byť aj Qi štandard. Samotná bezdrôtová nabíjačka by mala mať okrúhlu a tenkú konštrukciu, ktorá bude zrejme vyrobená z kovu. Momentálne však nie je známe, či je nabíjačka zachytená na videu originálnym Apple produktom alebo doplnkom pre iPhony od iného výrobcu.

Podľa informácií od známeho analytika, Ming-Chi Kua, však tohtoročné iPhony 12 nakoniec nebudú vybavené 120 Hz displejom, informuje MacRumors. Zobrazovací panel s vysokou obnovovacou frekvenciou nemá byť súčasťou výbavy žiadneho z modelov a na svoj debut si zrejme ešte rok počká.

Zobraziť celú galériu (36)
Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Fanúšikovia Apple tak nakoniec ostanú sklamaní, nakoľko konkurencia zo sveta Androidu už v danej cenovej relácii štandardne ponúka 90 Hz/ 120 Hz obrazovky. Spoločnosť pritom mala údajne testovať obe verzie iPhonu 12 so 60 Hz aj 120 Hz ProMotion displejom, no s ten sa s najväčšou pravdepodobnosťou nakoniec ukáže až v nasledujúcej generácii.

Aktualizácia 12.9.2020

Na úniky zobrazujúce nové iPhony sme si za pár mesiacov pred ich predstavením už zvykli, no väčšinou sa jednalo skôr o rendery či náčrty smartfónov. Nové video, ktoré nazdieľal tvorca kanálu EverythingApplePro, však naživo ukazuje údajnú konštrukciu 6,1-palcového iPhone 12 Pro, ktorý sa podobá aj na predošlé úniky, píše MacRumors.

Toto video tiež potvrdzuje špekulácie ohľadom LIDAR skeneru, ktorým mal pôvodne disponovať iba najväčší iPhone 12 Pro Max, no zjavne ho dostane aj menší iPhone 12 Pro. Tento snímač, ktorý poznáme z iPadu Pro, dokáže osvetľovať objekty a merať vzdialenosť na základe odrazu svetla. Podľa toho vytvorí presný 3D model snímaného objektu, čo môže Apple využiť pre zlepšenie rozšírenej reality (AR).

Už v utorok 15. septembra nám spoločnosť Apple plánuje predstaviť na tradičnej septembrovej udalosti nové produkty, ktorými však podľa známeho leakera Marka Gurmana nebude séria iPhone 12, ale nové modely Apple Watch a iPady.

Ak sú tieto informácie pravdivé, Apple by s novými iPhonmi mohol tento rok debutovať na druhej udalosti, ktorá sa má konať v oktobri, pričom by sa tak priblížil k plánovanému dátumu uvedenia nových smartfónov na trh.

Aktualizácia 9.9.2020

Po odhalení dátumu očakávanej Apple konferencie unikol do éteru aj dátum spustenia predaja jedného z pripravovaných iPhonov. Informáciu zaslal v emailovej správe zákazníkovi neznámy americký operátor, ktorý prezradil, že predobjednávky na nový iPhone 12 v 5G verzii budú spustené do 20. októbra. Snímku obrazovky s týmito informáciami zverejnil na Twitteri známy leakster Evan Blass.

Podľa tohto odhalenia sa tak zdá, že predobjednávky na tento model by mali byť spustené týždeň predtým, teda zrejme 13. októbra.

Zatiaľ sa však nehovorí o dostupnosti a spustení predaja „Pro“ verzií novej generácie iPhonov.

Už podľa doterajších informácií bolo známe, že ich debut príde v porovnaní s minuloročným iPhonom 11 a 11 Pro o pár týždňov neskôr. Údajná premiéra iPhonu 12 a 12 Pro by sa tento rok mohla konať 10. októbra. Nejedná sa ale o oficiálne informácie a na potvrdenie si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Je možné, že bližšie detaily poskytne Apple už počas konferencie 15. septembra.

Aktualizácia 8.9.2020

Predstavenie nových iPhonov sa tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou presunie o niekoľko týždňov, no okrem tejto zmeny má Apple spustenie predaja rozdeliť na dve časti. Portál DigiTimes informoval, že tento rok neprídu všetky nové iPhony na svet súčasne.

Najprv by mala podľa zdrojov spoločnosť priniesť na trh väčší iPhone 12 Max so 6,1″ displejom a iPhone 12 Pro s rovnakou uhlopriečkou obrazovky.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro/YouTube

Debut väčšieho iPhonu 12 Pro Max so 6,7″ displejom a menšieho 5,4″ iPhonu 12 má prísť potom o čosi neskôr. Dôvodom majú byť oneskorené dodávky komponentov pre jednotlivé modely.

Kým pre prvú spomínanú dvojicu mali byť komponenty dostupné už v júli, pre zvyšné dva iPhony prišli až v auguste. Hoci by Apple teda predstavil všetky nové iPhony 12 a 12 Pro súčasne, ich dostupnosť na trhu sa bude líšiť aj o niekoľko týždňov. Zatiaľ však nie je nič oficiálne a na definitívne rozhodnutie si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Aktualizácia 4.9.2020

Doterajšie informácie hovorili o tom, že LIDAR skener dostane po vzore iPadu Pro (2020) iba najväčší prémiový iPhone 12 Pro Max. Senzor sa tak mal objaviť iba v jednom zo štyroch očakávaných modelov, no aktuálne sa objavili správy, že ho Apple implementuje aj do menšej verzie iPhonu 12 Pro, informuje iPhoneHacks s odvolaním na Fast Company.

Zobraziť celú galériu (36)
LiDAR skener v novom iPade Pro / Zdroj: Apple

Podľa týchto noviniek by sme sa tak mohli reálne dočkať LIDARu v oboch prémiových „Pro“ modeloch, ktoré Apple tento rok predstaví. Výrobca však môže využiť zmenšenú a okresanú verziu tohto senzora, ktorý bude v novej dvojici smartfónov menší než v iPade Pro. Využiť by ale mal rovnaký snímač od Sony ako v prípade svojho tabletu predstaveného na jar tohto roka.

Tento snímač dokáže osvetľovať objekty a merať vzdialenosť na základe odrazu svetla. Podľa toho vytvorí presný 3D model snímaného objektu, čo môže Apple využiť pre zlepšenie rozšírenej reality (AR).

Aktualizácia 2.9.2020

Podľa nových informácií známeho leakstera, ktorého odhalenia predstavení nových Apple produktov boli doteraz 100 % overené, má spoločnosť pripravovať predstavenie neznámych noviniek na svojom webe. Údajne sa má 8. septembra na stránke Apple niečo udiať, no zatiaľ nie je známe, či sa bude jednať o predstavenie nových produktov alebo služieb.

Novinky Apple odhalí len prostredníctvom svojho webu. Podľa predošlých informácií je teda možné, že sa spoločnosť chystá ukázať niektoré z očakávaných zariadení. iPhony to však nebudú. Zrejme sa bude jednať o predstavenie hodiniek Apple Watch 6 alebo nového iPadu Air, ktorý má dostať dizajnové zmeny po vzore iPadu Pro.

Už predtým totiž gigant predstavil nové produkty potajme bez akéhokoľvek oznámenia priamo na oficiálnom webe. Môžeme predpokladať, že podobný krok spraví aj začiatkom budúceho týždňa.

Aktualizácia 1.9.2020

Apple sa intenzívne pripravuje na predstavenie svojich nových zariadení, vrátane iPhonov 12, hodiniek Apple Watch 6, nového iPadu Air či dokonca menšieho HomePodu. Spoločnosť si mala pritom u dodávateľov objednať až 75 miliónov kusov nových iPhonov 12 a 12 Pro v 5G verzii, informuje agentúra Reuters s odvolaním na Bloomberg. Celkovo však Apple očakáva vysoký záujem o novú generáciu jeho smartfónov.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro/YouTube

Dodávky iPhonu 12 a 12 Pro by mali do konca tohto roka dosiahnuť až 80 miliónov kusov. Ich predstavenie by ale malo byť podľa predošlých informácií naplánované až na október. Apple má pritom predstaviť hneď 4 verzie tohtoročných modelov.

V septembri sa však máme najprv dočkať nových Apple Watch 6. generácie či iPadu Air. Nové správy ale hovoria o možnom presunutí premiéry Apple hodiniek až na október, kedy by mali byť odhalené práve s novými iPhonmi.

Zobraziť celú galériu (36)
Screenshot / EverythingApplePro / YouTube

Novú generáciu iPhonu 12 má pritom čakať aj zásadné vylepšenie v oblasti fotoaparátu, kde zrejme pribudne po vzore tohtoročného iPadu Pro nový LIDAR senzor, informuje Gizmochina. Tento snímač dokáže osvetľovať objekty a merať vzdialenosť na základe odrazu svetla.

Podľa toho dokáže vytvoriť presný 3D model snímaného objektu, čo môže Apple využiť pre zlepšenie rozšírenej reality (AR) v nových iPhonoch. Zatiaľ ale nie je jasné, či LIDAR využije len v prémiových „Pro“ iPhonoch alebo aj v dostupnejšom iPhone 12.

Aktualizácia 26.8.2020

Fámy ohľadne odstránenia nabíjacích adaptérov z balení nových iPhonov neboli podľa nových informácií predčasné. Známy YouTuber z kanálu EverythingApplePro totiž získal informácie z mikrostránky Apple určenej pre iPhone 12 Pro, ktorá uvádza, že pri modeli so 6,7″ Super Retina XDR OLED displejom si zákazník bude musieť zakúpiť 20 W nabíjačku osobitne.

Zobraziť celú galériu (36)
Unplash (Úprava redakcie)

Apple tak skutočne môže odstrániť z prémiových iPhonov nabíjací adaptér, no zároveň sa tým potvrdilo zvýšenie výkonu pri nabíjaní. Zatiaľ čo aktuálna generácia iPhonu 11 Pro podporuje najviac 18 W nabíjanie, tohtoročné novinky majú priniesť aspoň o 2 W väčší nabíjací výkon. Ide však len o minimálnu zmenu, no konkurenčné smartfóny si pritom dokážu poradiť už aj s takým 120 W rýchlym nabíjaním.

V tomto smere sa však naskytá aj otázka, nevráti sa Apple späť k pomalým 5W nabíjačkám? Informácie z Apple stránky totiž hovoria o 20 W adaptéri, ktorý bude predávaný separátne, a tak je možné, že výrobca skutočne nabíjačku z balenia odstráni alebo sa uchýli opäť k pomalým adaptérom. Finálne rozhodnutie Apple však uvidíme až počas predstavenia alebo spustenia predaja nových iPhonov 12 a 12 Pro.

Aktualizácia 24.8.2020

Po prvotných informáciách o testovaní a vývoji displejov so 120 Hz obnovovacou frekvenciou pre nový iPhone 12 Pro a 12 Pro Max prišli správy, že Apple v nových modeloch vysokú obnovovaciu frekvenciu neponúkne. Obrazovky mali byť schopné takejto obnovovacej frekvencie, avšak spoločnosť sa kvôli problémom pri vývoji mala rozhodnúť, že tento rok si používatelia 120 Hz displej neužijú.

V tomto smere však fanúšikov môžu zmiasť najnovšie informácie, podľa ktorých je 120 Hz displej opäť v hre, informuje PhoneArena. Najnovšia 5. testovacia beta verzia systému iOS 14 totiž znova obsahuje možnosť pre limitovanie obnovovacej frekvencie obrazovky na 60 Hz, čo by znamenalo, že iPhone 12 Pro a 12 Pro Max budú zrejme využívať takýto zobrazovací panel a frekvenciu bude v prípade potreby možné obmedziť.

Takýto displej by mal podľa leakstera Jona Prossera dostať väčší iPhone 12 Pro Max. Práve ten v testovaní údajne fungoval so 120 Hz panelom najlepšie, no Apple má mať problémy s jeho implementáciou do iPhonu 12 Pro. Stále je však otázne či sa tohto očakávaného vylepšenia po vzore iPadu Pro, ktorý disponuje 120 Hz ProMotion displejom, dočkáme.

Aktualizácia 21.8.2020

Apple má podľa nových informácií znižovať cenu vybraných komponentov a hľadať lacnejšie riešenia na úrok podpory 5G sietí. Zmeny majú zasiahnuť najmä batériu, ktorá dostane menej vrstiev a jednotlivé články batérie budú stlačené do menšej oblasti, čím má dôjsť k redukcii ceny o 40 % až 50 % v porovnaní s iPhonom 11, informuje MacRumors.

Navyše, o rok ma týmto spôsobom Apple znížiť cenu batérie o ďalších 30 % až 40 % v porovnaní s tohtoročnými modelmi. Ostáva len dúfať, že takáto stratégia potom negatívne neovplyvní výdrž smartfónov.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro/YouTube

Známy analytik Ming-Chi Kuo predpovedá, že sa kvôli podpore 5G môžu zvýšiť náklady na výrobu iPhonov až o 135 dolárov pri mmWave a o 85 dolárov pri sub-6GHz pripojení. Tento rok by mali byť batérie nových iPhonov o čosi menšie ako pred rokom a stretnúť by sme sa mali s kapacitami 2227 mAh, 2775 mAh, 2815 mAh.

Kapacita potom bude závisieť od veľkosti modelu. Jediným iPhonom s väčšou batériou by mohol byť iPhone 12 Pro Max, ktorý by mal dostať 3687 mAh akumulátor, čo je ešte o 187 mAh viac ako má iPhone 11 Pro Max, informuje Apple Insider.

Aktualizácia 14.8.2020

Doterajšie informácie hovorili o oneskorení predstavenia nových iPhonov 12, ktoré kvôli pandémii koronavírusu a omeškaniam v dodávateľskom reťazci majú byť odhalené o niekoľko týždňov neskôr ako sme boli doteraz zvyknutí. Zdá sa, že premiéra sa predsa len nakoniec presunie a miesto septembra uvidíme novinky o mesiac neskôr.

Tvrdí tak Jon Prosser, ktorý doteraz so 100 % presnosťou odhaľoval na internete dátumy predstavenia predošlých Apple produktov. Podľa jeho informácií majú byť nové iPhony 12 rozdelené do 2 predstavení. Najprv nám má Apple predstaviť dostupnejší iPhone 12 a jeho väčšieho súrodenca. Toto odhalenie by sa malo konať 12. októbra, pričom predobjednávky budú spustené v rovnaký deň.

Predaj iPhonu 12 by mal začať potom o týždeň neskôr, teda 19. októbra. Prémiové iPhony 12 Pro však zatiaľ nemajú presne stanovený dátum premiéry, no predobjednávky a predaj by mal byť spustený až v novembri. Je teda možné, že ich Apple predstaví ešte o čosi neskôr ako iPhone 12.

Okrem toho sa však dočkáme aj septembrového odhalenia nových produktov, medzi ktorými však budú nové hodinky Apple Watch Series 6 a nový iPad. Z tejto premiéry ale nemá spoločnosť robiť veľké predstavenie a miesto klasickej konferencie či online vysielania ich svetu predstaví len v tlačovej správe na svojom webe.

Aktualizácia 13.8.2020

Procesory Apple v jeho iPhonoch podávajú ohromný výpočtový výkon, vďaka ktorému patria medzi špičku na trhu. Tento rok sa však máme dočkať obrovského skoku vpred. Nové informácie totiž hovoria o výraznom zvýšení výkonu v novom čipe A14, ktorý Apple prinesie do svojich nových iPhonov 12, informuje Forbes.

Podľa odhalených noviniek má byť tento procesor výkonnejší až o 50 % a grafika o 40 % v porovnaní s minuloročným modelom A13 Bionic.

Pôjde tak o obrovský nárast výkonu, čo má Apple dosiahnuť vďaka novej výrobnej technológii procesora. Zatiaľ čo posledný čip bol vyrábaný 7 nm technológiou, nový A14 bude už 5 nm, čo zároveň umožní využiť viac tranzistorov.

Filip Koroy z YouTube kanálu EverythinApplePro prezradil, že počet tranzistorov má stúpnuť z 8,5 milióna v A13 až na 15 miliónov v novom procesore A14. Takýto čip má byť aj energeticky efektívnejší a úspornejší. Ostáva už len počkať, ako dlho vydržia s novým hardvérom batérie, ktoré majú mať menšie kapacity ako minulý rok.

Aktualizácia 7.8.2020

Hoci sa dlhé mesiace hovorí o novom dizajne pripravovaných iPhonov a rendery nám odhaľujú ich možnú podobu, na povrch teraz vyplávali informácie týkajúce sa roky kritizovaného výrezu displeja. Mnohí očakávali, že Apple tento prvok v nových modeloch výrazne zmenší. Zdá sa však, že to nemusí platiť u všetkých tohtoročných modelov iPhonu 12, informuje Forbes.

Leakster menom Mr-white s dôveryhodnými odhaleniami zdieľal fotografiu konštrukcie jedného z modelov. Snímka však už napohľad fanúšikov nepoteší, ukazuje totiž výrez displeja v pôvodnej veľkosti, ktorú stretávame v iPhonoch už od roku 2017. To by znamenalo, že „notch“ si opäť ukrojí značnú časť obrazovky aj v nových iPhonoch 12.

Zatiaľ však nie je presne jasné, ktorá z noviniek sa na fotografii nachádza. Je teda možné, že Apple ponechá rovnako veľký výrez len v prípade dostupnejšieho iPhonu 12 a jeho väčšieho súrodenca. Prémiová dvojica iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max by potom mohla dostať avizovaný zmenšený výrez.

Navyše, nedávne novinky hovorili aj o zvyšovaní cien a zmenšovaní batérií. Pokiaľ by sa k tomu pridal aj rovnako veľký výrez obrazovky ako spred 3 rokov, Apple si veľmi reálne pohnevá fanúšikov a ani nižšia cena či nové špecifikácie to nenapravia.

Aktualizácia 6.8.2020

Nové informácie z dodávateľského reťazca Applu odhalili novinku, ktorú spoločnosť prinesie v prémiovom iPhone 12 Pro, informuje Forbes.

V skutočnosti ide o vylepšenie, o ktorom doteraz nebola ani zmienka, no nedávno sa objavil jeho náčrt aj prvé fotografie, ktoré nám približujú, čo gigant s týmto modelom zamýšľa. Hoci zatiaľ nie je presne jasné, k čomu bude magnetický krúžok na zadnej stene iPhonu 12 Pro slúžiť, niekoľko tipov sa už objavilo.

Filip Koroy z YouTube kanálu EverythingApplePro tvrdí, že sa má jednať o prvok pre magnetické nabíjanie smartfónu, prípadne jeho magnetické pripevnenie k bezdrôtovej nabíjačke. Apple mal takéto magnety umiestniť aj do oficiálnych ochranných krytov pre nový model.

Takéto riešenie by dávalo zmysel, pokiaľ chce Apple pripraviť ľudí na prechod ku kompletne bezdrôtovým iPhonom, ktoré by mohli prísť už o rok či dva. Podľa iných zdrojov má ísť zasa o komponent pre reverzné nabíjanie zariadení. Týmto by Apple dobehol konkurenciu, ktorá už v mnohých prípadoch takéto nabíjanie ponúka.

Zobraziť celú galériu (36)
Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Aj keď nie je presný účel tohto magnetického kruhu známy, spoločnosti sa poprvýkrát za dlhé roky podarilo zmiasť celú komunitu fanúšikov a aj leaksterov, ktorí odhaľujú uniknuté informácie z prostredia spoločnosti a dodávateľských reťazcov. Zdá sa tak, že na presné objasnenie funkcie tohto prvku si budeme musieť počkať do oficiálneho predstavenia.

Aktualizácia 4.8.2020

Doteraz boli fanúšikovia Apple zvyknutí na septembrové predstavenie nových iPhonov. Tento rok však má nastať zmena. Kvôli pandémii koronavírusu a oneskoreniu v dodávateľskom reťazci majú byť nové modely predstavené neskôr a spoločnosť ich tak zrejme neukáže tradične v septembri. Podľa nových informácií sa má ich odhalenie odložiť až na 4. kvartál a prebehnúť v októbri, informuje Gizchina.

Okrem toho však Apple prinesie iPhone 12 a iPhone 12 Pro na trh v dvoch fázach. V prvom kroku sa máme dočkať dvoch modelov so 6,1″ displejom, pričom jeden z nich by mal byť dostupnejší iPhone 12 Max a druhý prémiový iPhone 12 Pro.

Zobraziť celú galériu (36)
Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Neskôr potom prídu na trh aj zvyšné modely s 5,4″ a 6,7″ displejom, ktoré majú patriť menšiemu iPhonu 12 a väčšiemu iPhonu 12 Pro Max. Za zdržaním je oneskorená produkcia základných dosiek, ktorá mešká 2 až 4 týždne za pôvodným plánom.

Popritom sa potvrdzuje, že všetky tohtoročné iPhony budú disponovať podporou pre 5G, no zároveň sa opäť objavujú informácie o redukcii obsahu balenia. Analytik Ming-Chi Kuo informoval, že sa v krabici tento rok nedočkáme káblových slúchadiel EarPods, podľa predošlých správ by však nemala byť v balení zahrnutá ani nabíjačka.

Aktualizácia 31.7.2020

Oficiálne sa potvrdili predošlé špekulácie, ktoré hovorili o neskoršom spustení predaja tohtoročných iPhonov, informuje The Verge. Finančný riaditeľ Apple, Luca Maestri, informoval o tom, že nová línia iPhonu 12 a 12 Pro príde na trh o pár týždňov neskôr ako tomu bolo v minulom roku. Vtedy boli iPhony 11 a 11 Pro predstavené v prvej polovici septembra a na pulty predajní sa dostali už koncom mesiaca.

Tentokrát by tak mali byť pripravované novinky dostupné až niekedy v októbri. Maestri neprezradil, prečo k takémuto oneskoreniu dôjde, no už dlhé mesiace sa v kuloároch šepká o meškaniach vo výrobe a dodávateľských reťazcoch. Podobná situácia nastala aj pri premiére iPhonu X, ktorý bol v roku 2017 predstavený zároveň s iPhonom 8 a 8 Plus, no kvôli problémom vo výrobe sa začal predávať až v novembri.

Okrem toho sa objavili aj ďalšie informácie o kompaktnom iPhone 12 s 5,4″ displejom, ktorý bude disponovať ešte menšou konštrukciou ako nový iPhone SE 2. Bližšie detaily o tejto očakávanej novinke zverejnil spolu s podobou makety vo svojom videu YouTube kanál UnboxTherapy. Vďaka malým rozmerom tak tento model umožní ovládanie aj jednou rukou, čo je niečo, s čím sa pri dnešných smartfónoch stretávame len zriedka.

Aktualizácia 28.7.2020

Podľa najnovších informácií z portálu MacRumors sa na sociálnej sieti Weibo počas víkendu objavili uniknuté snímky displeja, ktorý podľa bloggera Digital Chat Station patrí menšiemu 5,4-palcového iPhone 12.

Fotografie zobrazujú niekoľko zabalených displejov vedľa seba, pričom viditeľný je aj tradičný výrez, ktorý sa vďaka zlepšeniu pomeru displeja k telu zariadenia o niečo zmenšil.

Známi analytici Ming-Chi Kuo a Bloomberg sa pritom domnievajú, že aspoň jeden z modelov iPhone 12 bude disponovať menším objektívom prednej kamery a zlepšenia v oblasti pomeru displeja k telu zariadenia, čo povedie automaticky aj k menšiemu výrezu na prednej strane. Apple by tak po troch dlhých rokoch mohol konečne priniesť aj zmenu výrezu, ktorý sa od predstavenia iPhonu X v roku 2017 nijako výrazne nezmenil.

Niektoré uniknuté snímky nových iPhonov zobrazovali výrez, ktorý je až o tretinu menší ako v súčasných modeloch, pričom podľa údajných schém zariadení, ktoré vyšli na povrch ešte v apríli, by mal Apple dosiahnuť menší výrez vďaka integrácii predného reproduktora do rámiku smartfónu a senzory priblíženia a okolitého svetla posunie viac do stredu.

V júni zverejnené obrázky CAD modelov však naopak ukázali výrez úplne rovnaký, ako má súčasná séria iPhone 11. Tieto snímky sa na internete prezentujú ako oficiálne návrhy uniknuté z výroby, avšak často ich vytvárajú iba tvorcovia obalov, aby predpovedali dizajn pripravovaných smartfónov.

Aktualizácia 26.7.2020

Najnovšie správy z portálu iPhoneHacks uvádzajú zistenia leakstrov ako je Max Weinbach či youtuber EverythingApplePro. Dvojica už skôr ohlasovala, že iPhone 12 Pro tento rok 120 Hz displej nedostane. Zdá sa ale, že sa veci menia a nová vlajková loď Apple skutočne dostane displej s vysokou obnovovacou frekvenciou.

Je tu ale malý háčik. Displeje síce budú disponovať 120 Hz obnovovacou frekvenciou, no tá bude softvérovo vypnutá. Dôvodom je fakt, že počas obdobia pandémie koronavírusu nebol vyrobený dostatočný počet displejov pre nové iPhony a jednoducho už nezostal čas, aby boli zásoby displejov bez vysokej obnovovacej frekvencie doplnené.

Apple tak berie to, čo je k dispozícii. Hoci 120 Hz obnovovacia frekvencia bude v nových iPhonoch vypnutá len softvérovo, teoreticky ju dokáže gigant z Cupertina povoliť neskôr. V tomto smere ale prichádza ďalšie sklamanie, nakoľko dvojica leakstrov tvrdí, že Apple svoje rozhodne nezmení a funkciu s vysokou pravdepodobnosťou neaktivuje.

Čo sa týka samotných displejov, rámiky okolo nich by mali byť v prípade iPhonu 12 a 12 Pro tenšie ako pri predchádzajúcich modeloch, pričom iPhone 12 Pro by mal obsahovať ešte tenšie rámiky ako základný model. Vo videu z kanála EverythingApplePro si môžeš vypočuť zvuk nahratý z iPhonu 12 Pro, ktorý taktiež dostane vylepšený reproduktor schopný prehrávať čistejší zvuk s lepšími basmi.

Potvrdené bolo aj nezahrnutie nabíjačky v balení, vďaka čomu bude samotné balenie rozmerovo menšie. Navyše, zverejnený bol aj pohľad na Lightning kábel, ktorého vonkajšia vrstva bude po novom posilnená pleteným materiálom.

Aktualizácia 25.7.2020

Apple nedávno vydal tretiu beta verziu svojho pripravovaného systému iOS 14, v ktorom však portál 9to5Mac objavil ďalšie dôkazy o tom, že tento rok uvidíme aj 5,4″ iPhone. Dopomohla k tomu nová funkcia Display Zoom, ktorá už od iPhonu 6 pomáha zväčšiť ikony, text a prostredie systému. Princíp fungovania tejto možnosti je vcelku jednoduchý.

V prípade iPhonu s 5,5″ obrazovkou sa prostredie zväčší a bude sa zobrazovať ako keby bolo z menšieho iPhonu so 4,7 “ displejom. Takúto funkciu ale nemal iPhone X s 5,8″ displejom a Apple teda neposkytol možnosť úpravy prostredia pre jeho zväčšenie u moderných modelov s 5,8″ displejom. To sa však má zmeniť.

Zobraziť celú galériu (36)
Screenshot / YouTube / EverythingApplePro

Tretia beta verzia iOS 14 ponúka takúto funkciu poprvýkrát aj pre iPhone X, iPhone XS a iPhone 11 Pro, čo však znamená, že sa systém iOS pri jej využití zväčší a zobrazí ako z 5,4″ iPhonu. Rozlíšenie 2079 x 960 pixelov bolo v teste portálu 9to5Mac spustené v iOS simulátore bez problémov. Prakticky to teda znamená, že Apple upravil prostredie, aby sa prispôsobilo menšiemu displeju.

Rozlíšenie má rovnaký pomer strán ako v iPhone X, ale zobrazuje sa s menšími prvkami. To by malo naznačovať, že spoločnosť skutočne pripravuje aj kompaktnejší iPhone s 5,4″ obrazovkou. Tento rok by pritom mali byť dostupné iPhony s 5,4″, 6,1″ a 6,7″ uhlopriečkou obrazovky. Existenciu menšieho 5,4″ iPhonu s OLED displejom pritom ešte v minulom roku predpovedal aj známy analytik Ming-Chi Kuo, informuje The Verge.

Aktualizácia 23.7.2020

Najnovšie správy prezrádzajú ďalšie detaily o plánoch Apple využiť v budúcej generácii iPhonov aj objektív po vzore konkurencie. Informácie prichádzajú priamo z dodávateľského reťazca a potvrdzuje ich aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že si spoločnosť mala objednať nové komponenty pre iPhony od spoločností Semco a Sunny Optical.

Prvá menovaná sa má podľa analytika postarať o dodávky periskopických objektívov, informuje Forbes. Podobné objektívy sme už pritom mali možnosť vidieť napríklad u konkurenčného Huawei P30 Pro.

Zobraziť celú galériu (36)
Screenshot / EverythingApplePro / YouTube

Periskop mal podľa Ming-Chi Kua pôvodne dodávať dodávateľ Genius Electronic Optical, no plány sa podľa posledných informácií zmenili. Zdá sa však, že takýto objektív ale v tohtoročných iPhonoch nenájdeme a Apple môže tieto komponenty využiť až v budúcoročných modeloch alebo v iPhonoch pre rok 2022.

iPhone 12 a 12 Pro však budú disponovať novými vysokokvalitnými šošovkami od taiwanského výrobcu Largan Precision, ktoré sa postarajú o ešte vyššiu kvalitu obrazu. Hotové moduly fotoaparátov potom má pre prémiové modely dodávať LG a pre lacnejší iPhone 12 budú dodávateľmi Sharp a O-film, informuje MacRumors.

Aktualizácia 20.7.2020

Dizajnové zmeny v tohtoročných iPhonoch očakáva každý fanúšik značky. Okrem samotnej konštrukcie prejde vylepšeniami aj obrazovka, ktorá by ale svojim spracovaním mala ísť proti stále aktuálnym trendom. Podľa najnovších informácií má byť displej všetkých nových iPhonov pre rok 2020 úplne plochý a vytratí sa aj doterajšie 2.5D zaoblenie, s ktorým sme sa stretávali celé roky, informuje WCCFTech.

Novinku zverejnil profil Apple Lab na Twitteri, ktorý tvrdí, že ide o zaručenú informáciu. Zatiaľ čo ostatní výrobcovia Android smartfónov naďalej zahýbajú displeje nových smartfónov po okrajoch, Apple sa má vydať opačným smerom a obrazovku v iPhone 12 a 12 Pro úplne vyrovná.

Tým by sa však zlepšilo aj ovládanie a držanie zariadenia a taktiež by bola aplikácia ochrannej fólie alebo tvrdeného skla omnoho jednoduchšia ako pri zaoblených displejoch. Zatiaľ nie je jasné či bude mať takéto vyrovnanie obrazovky vplyv aj na nižšiu výrobnú cenu panelov.

Aktualizácia 14.7.2020

Portál MySmartPrice nedávno upozornil na certifikáciu troch nových batérií od Applu, o ktorých je možné domnievať sa, že budú súčasťou série modelov iPhone 12 aj napriek nižším kapacitám ako v prípade ich predchodcov. V rámci čínskej certifikácie 3C a dánskej agentúry UL Demko tak boli pozorované tri modely A2471, A2431 a A2466.

Na základe jednotlivých kapacít batérií a štyroch modelov, ktoré plánuje Apple predstaviť, môžeme jednotlivé kapacity batérií spojiť nasledovne:

 • Apple ‌iPhone 12‌ (5,4-palcov) – A2471 – 2227 mAh
 • Apple ‌iPhone 12‌ Max (6,1- palca) – A2431 – 2775 mAh
 • Apple ‌iPhone 12‌ Pro (6,1- palca) – A2431 – 2775 mAh
 • Apple ‌iPhone 12‌ Pro Max (6,7- palca) – A2466 – 3687 mAh

Len pre pripomenutie, kapacita batérie iPhonu 11 Pro činí 3046 mAh a batéria iPhonu 11 Pro Max až 3969 mAh, čo je mimochodom stále batéria s najvyššou kapacitou, aká kedy bola v iPhone použitá. Nakoľko už minulý rok Apple zväčšoval kapacity batérií, v roku 2020 sa opačný rozhodne neočakával. Ak aj dostane najväčší a najdrahší model vyššiu kapacitu, stále to nemení nič na fakte, že „lacnejšie“ iPhony 12 budú trpieť na zníženú kapacitu batérií.

Dôvodom prekvapivého zníženia môže byť hlavne fakt, že nové iPhony 12 budú opäť o niečo náročnejšie na spotrebu. Očakáva sa totižto 5G podpora, chýbať nebudú OLED displeje, trojitý fotoaparát s 3D funkcionalitami a podpora RAM až do 6 GB. Ak chce Apple zachovať obdobný zážitok s výdržou batérie ako v prípade série iPhone 11, bude nútený vykonať ešte lepšie optimalizácie systému.

Aktualizácia 12.7.2020

Fanúšikovia iPhonov sa tento rok tešili na viaceré vylepšenia nových modelov. Podľa nových správ ich však zrejme Apple sklame, nakoľko sa v „Pro“ verziách iPhonu 12 neobjaví 120 Hz ProMotion displej, prezradil vo videu Filip Koroy z YouTube kanálu EverythingApplePro.

Túto informáciu potvrdili známi leaksteri Max Weinbach a Ross Young, ktorí podľa svojich zdrojov tvrdia, že tento rok sa očakávaného vylepšenia v oblasti displeja nedočkáme. Dôvodom majú byť problémy vo vývoji. Väčší „Pro“ model mal totiž úspešne absolvovať 4/5 testov a iPhone 12 Pro len 3 z 5 testov displeja.

Je teda možné, že si nový ProMotion displej spoločnosť odloží až na budúci rok, keďže chce mať k dispozícii funkčnú technológiu pre variabilnú obnovovaciu frekvenciu obrazovky. Oficiálne rozhodnutie ale spraví až počas tohto týždňa.

Tento rok sa teda opäť pravdepodobne stretneme len so 60 Hz displejom. Nové iPhony majú byť dostupné v dvoch 5G verziách. Kým jedna bude podporovať frekvenčné pásmo mmWave, druhá len pásmo sub-6.

Zároveň sa však hovorí o veľkých vylepšeniach v oblasti fotoaparátu, ktorý má dostať 8 šošoviek miesto 7, čím sa zlepší kvalita záberov. Samotné objektívy majú byť potom výrazne väčšie ako v prípade aktuálnej generácie.

Aktualizácia 7.7.2020

Hoci je predstavenie nových iPhonov 12 a 12 Pro ešte niekoľko mesiacov vzdialené, na internete sa už objavili ich makety založené na doterajších informáciách o dizajne a rozmeroch. Takto vyrobené modely sa objavili na viacerých stránkach a videách. Podobné vzorové modely sú pritom využívané aj výrobcami ochranných krytov, ktorí podľa nich dokážu navrhnúť a vopred vyrobiť nové obaly pre budúce smartfóny.

Makety iPhonu 12 a 12 Pro vo všetkých veľkostných verziách teda obsahujú prvky, ktoré sa objavili aj v doterajších únikoch informácií. Narozdiel od nich sa však veľkosť výrezu pre Face ID a selfie fotoaparát výrazne nezmenila. V tomto smere je totiž možné, že Apple ponechá aj pri tohtoročných iPhonoch rovnako veľký „notch“. Všetko sa však môže ešte samozrejme zmeniť.

Zadnú stenu potom obýva trojica objektívov, no nenachádzame tu ohlasovaný LIDAR senzor ako z nového iPadu Pro. O ňom sa taktiež vedú dlhé debaty, no vo finálnej konfigurácii iPhonu 12 Pro sa môže nakoniec objaviť, informuje MacRumors. Lacnejší iPhone 12 by ho ale obsahovať nemal.

Zaujímavosťou budú bočné strany nových iPhonov, ktoré budú tento rok bez zaoblenia a dizajnovo sa bude celá konštrukcia ponášať na iPhone 4 a iPad Pro. Veď presvedč sa sám na priložených videách. Navyše, všetky nové modely majú podporovať 5G siete.

V tomto smere malo dôjsť k výraznému omeškaniu vo výrobe, ktorá údajne zaostáva za pôvodným plánom až 2 mesiace, informuje Nikkei Asian Review. Tento rok tak môže Apple predstaviť novú štvoricu iPhonov na čas, no na pulty predajní zrejme prídu oveľa neskôr ako sa predpokladalo.

Aktualizácia 29.6.2020

Najnovšie odhalenia známeho YouTubera z kanálu EverythingApplePro hovoria o skutočne výrazných zmenách, ktoré má nová generácia iPhonov priniesť. Potvrdzujú sa informácie o novom ProMotion displeji s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorý majú dostať tohtoročné „Pro“ modely.

Avšak, väčší iPhone 12 Pro Max už mal absolvovať všetkých 5 hardvérových testov, zatiaľ čo jeho menší súrodenec, iPhone 12 Pro, prešiel len 4 z 5 testov.

Podľa známeho leakstera, Maxa Weinbacha, má Apple zásadne vylepšiť aj nahrávanie videí v nových iPhonoch. V kóde systému iOS 14 totiž našiel odkaz na funkciu, ktorá by novým modelom umožnila nahrávať 4K videá pri 120 fps alebo až 240 snímkach za sekundu. Takúto možnosť by potom mali dostať prémiové iPhony 12 Pro.

Navyše, podľa nových správ sa má predstavenie novej generácie opäť posunúť, no tentokrát späť na september. Predošlé informácie hovorili o odložení predstavenia na október/november. Situácia sa však mala zlepšiť a nové iPhony 12 tak zrejme uvidíme v štandardnom termíne. Okrem nových modelov podporujúcich aj 5G pripojenie sa máme dočkať aj klasických 4G verzií, ktoré by mali cenovo dostupnejšie.

Najmenší iPhone 12 v 4G verzii by sa tak mal predáva miesto 649 dolárov ako pri 5G variante o 100 dolárov lacnejšie, teda za 549 dolárov. Rovnaký cenový rozdiel by mal byť aj pri iPhone 12 Max, ktorý by v klasickej 4G verzii mal stáť 649 dolárov. Verzia s 5G má byť potom o 100 dolárov drahšia.

Aktualizácia 27.6.2020

Objavili sa ďalšie nové správy, ktoré tentokrát odhaľujú detaily o samotných obrazovkách novej línie iPhonov. Veľkosť uhlopriečok jednotlivých modelov sa ani v správe od analytika Rossa Younga nelíšiNovinky sa však týkajú rozlíšenia obrazoviek.

Apple má upraviť rozlíšenie displeja v prémiovom iPhone 12 Pro na 2532 × 1170 pixelov s hustotou 460 ppi a v iPhone 12 Pro Max na 2778 × 1284 pixelov, pričom ich hustota má dosahovať 458 ppi, informuje ITHome. Aktuálna generácia iPhonu 11 Pro ponúka v menšom modeli rozlíšenie 2436 x 1125 pixelov a väčší model s prívlastkom „Max“ má 2688 x 1242 pixelov.

Rozlíšenie obrazoviek sa teda v prípade drahších iPhonov zmení len minimálne, no hlavným lákadlom má byť tento rok dostupnejší rad iPhonu 12. Ten má vlastnosťami displeja ďaleko predčiť minuloročný iPhone 11.

Podľa nových informácií totiž obe verzie iPhonu 12 dostanú OLED panel, pričom rozlíšenie u menšieho z nich dosiahne 2340 x 1080 pixelov s hustotou až 475 ppi a väčší model ponúkne rozlíšenie 2532 x 1170 s hustotou pixelov 460 ppi, teda rovnako ako v prípade prémiového iPhonu 12 Pro.

Zobraziť celú galériu (36)
EverythingApplePro/YouTube

Pokiaľ by boli tieto informácie pravdivé, iPhone 12 by mohol dokonca ohroziť predaje drahších modelov, ak poskytne dostatočne lákavú výbavu za prijateľnú cenu a s tak kvalitnou obrazovkou. Avšak, „Pro“ verzie sa majú líšiť vyššou obnovovacou frekvenciou obrazoviek, ktorá má dosahovať až 120 Hz, informuje Forbes.

Takýto nový „ProMotion“ displej, ako to má Apple nazývať, by tak predsa len odlišoval displeje tohtoročných iPhonov a mohol prilákať náročnejších zákazníkov.

Aktualizácia 25.6.2020

Apple zmenil obsah balení nových iPhonov už v minulom roku, kedy priniesol do „Pro“ modelov aj rýchly nabíjací adaptér s výkonom 18 W a USB-C portom. Lacnejšiemu iPhonu 11 však ponechal pomalú nabíjačku s výkonom 5 W, aký mal adaptér pre prvý iPhone ešte v roku 2007.

Tento rok to však môže byť aj dostupnejší iPhone 12, ktorý dostane rýchle nabíjanie už v balení, informuje portál MacRumors. Údajný adaptér pre iPhone 12 s výkonom 20 W zverejnil na Twitteri používateľ Mr. White, no stále nie je zaručené, že sa Apple skutočne rozhodne túto nabíjačku k lacnejšiemu modelu pribaliť.

Aktualizácia 19.6.2020

Ako upozornil portál Wccftech, známy leaker a tvorca YouTube kanálu EverythingApplePro najnovšie zdieľal údajný 3D model pripravovaného 5,4-palcového iPhone 12, ktorý priamo porovnal s aktuálnym 4,7-palcovým iPhone SE 2020.

Na porovnaní si ihneď všimneš, že pripravovaná lacnejšia varianta novej série iPhone 12 je napriek podstatne väčšiemu displeju dokonca rozmerovo menšia než tohtoročný iPhone SE, čo určite ocenia fanúšikovia kompaktnejších smartfónov.

Jednou z vecí, kde však Apple bude musieť v tomto prípade robiť kompromisy je kapacita batérie. Azda najväčšou výhodou veľkých iPhonov je práve veľkosť batérie, ktorá v spojení so špičkovou optimalizáciou iOSu dokáže z väčších batérií vytiahnuť skvelú výdrž.

U iPhonov s menšou kapacitou batérie, ako je napríklad práve nový iPhone SE 2020, ktorý disponuje iba 1821 mAh akumulátorom, sa však potvrdzuje, že ani vyladený systém nedokáže z tak malej batérie vytiahnuť dostatočnú výdrž, čo sme na vlastnej koži zistili aj pri našej nedávnej recenzii tohto smartfónu.

Pokiaľ tak iPhone 12 príde s konštrukciou menšou než nový iPhone SE, odrazí sa to pravdepodobne na kapacite batérie a tým pádom aj na celkovej výdrži smartfónu.

Aktualizácia 15.6.2020

Na internet sa dostali fotografie vytvorených CAD modelov iPhonu 12 a jeho Pro verzií. Podľa reálnych záberov ide o modely, ktoré sú určené ako formy pre výrobcov ochranných obalov, informuje MacRumors.

V tomto prípade fotografie zachytávajú všetky 4 veľkosti pripravovanej generácie tohtoročných iPhonov a potvrdzujú doterajšie špekulácie. Podľa zachytených modelov sa tak máme skutočne dočkať menšieho 5,4″ iPhonu 12, jeho väčšieho súrodenca s uhloprieškou 6,1″.

V prípade Pro modelov bude k dispozícii podľa modelov iPhone 12 Pro a 12 Pro Max so 6,1″ a 6,7″ obrazovkou. Po dizajnovej stránke sa síce dočkáme zmeneného dizajnu konštrukcie, ktorá sa inšpiruje iPadom Pro, no napriek doterajším únikom informácií sa výrez displeja podľa priložených fotografií nezmení a naďalej zrejme bude ukrajovať veľkú časť obrazovky.

Na Twitteri sa pritom ocitli aj fotografie CAD modelu, ktorý opäť vyzerá ako na renderoch. Miesto štvorice fotoaparátov sa dočkáme troch objektívov v rovnakom rozložení ako v prípade aktuálnej generácie iPhonu 11 Pro. Miesto pre LIDAR teda zrejme neostane.

Aktualizácia 2.6.2020

Podľa včerajšej správy od portálu DigiTimes čelí Apple vážnym problémom s výrobou tohtoročných noviniek, ktoré so sebou priniesla globálna pandémia koronavírusu. Nové informácie naznačujú, že výroba 6,1-palcových iPhone 12 Max a 12 Pro by mala začať na prelome júla a augusta, čo je približne mesačné oneskorenie oproti pôvodnému plánu Apple.

Nový 5,4-palcový iPhone 12 a 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max sa však majú dostanú do produkcie až v termíne august – september. Preto očakávame, že zatiaľ čo iPhone 12 Max a 12 Pro by mali byť k dispozícii v októbri, menší iPhone 12 a väčší iPhone 12 Pro Max môže spoločnosť uviesť na trh až neskôr v novembri, informuje PhoneArena.

Dizajn

Aspoň 2 modely série iPhone 12 by mali podľa dostupných informácií priniesť kompletne nový dizajn, pričom touto dvojicou môže byť práve prémiový iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Apple sa má totiž namiesto zakryvených hrán vydať cestou plochých okrajov z nehrdzavejúcej ocele, čo pripomína dizajn nového iPadu Pro.

Zobraziť celú galériu (36)
iPhone 12 Pro. Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Podľa japonského portálu Mac Otakara bude mať 6,7-palcový iPhone hrúbku 7,4 mm, čo je menej než súčasných 8,1 mm na iPhone 11 Pro Max, pričom nový model by mal byť aj o niečo vyšší. Ako sme už spomínali, veľkosť 5,4-palcového modelu bude niekde na úrovni nového iPhone SE 2020.

Čo sa ďalších zmien dizajnu týka, tie by mali zahŕňať mierne väčšie objektívy fotoaparátu priestor na SIM kartu na ľavej strane zariadenia, či nižšie umiestnené tlačidlo vypnutia. Séria iPhone 12 bude bohužiaľ aj naďalej používať konektory Lightning a Apple tak k posunu na USB-C v iPhonoch stále nesmeruje.

Displej

V roku 2020 by mali dostať všetky nové iPhony displeje s technológiou OLED, čo potvrdzujú aj súčasné špekulácie. 5,4-palcový iPhone 12 by mal disponovať displejom od Samsungu s rozlíšením 2340 x 1080, zatiaľ čo 6,1-palcový iPhone 12 Max dostane zobrazovací panel od čínskeho výrobcu BOE alebo LG, pričom rozlíšenie by malo byť 2532 x 1170 pixelov.

Oba vyššie „Pro“ modely budú mať displeje od Samsungu. 6,1-palcový iPhone 12 Pro by mal dostať panel s rovnakým rozlíšením ako jeho lacnejší brat, avšak disponovať má technológiou XDR (Extreme Dynamic Range), zatiať čo 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max dostane 2778 x 1284 rozlíšenie taktiež s podporou XDR.

Zobraziť celú galériu (36)
Screenshot / YouTube / EverythingApplePro

Zatiaľ čo displeje 6,1-palcového iPhone 12 Max a iPhone 12 Pro majú byť vybavené samostatnou vrstvou obvodov dotykovej obrazovky, ktorú Apple ľahko zoženie od dodávateľov, niektoré špekulácie naznačujú, že 5,4-palcový iPhone 12 a 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max budú používať technológiu Y-OCTA, ktorá eliminuje potrebu tejto vrstvy tým, že umožňuje obvodom dotykovej obrazovky priame navedenie na paneli OLED.

Jej výhodou je najmä tenší panel a nižšie náklady, avšak zdá sa, že aj práve táto zmena mierne spomalila výrobu modelov iPhone 12 a 12 Pro Max.

Podľa niektorých špekulácií by mali „Pro“ modely disponovať aj technológiou ProMotion so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, ktorú poznáme z iPadu Pro. Jej úlohou je dynamicky prispôsobovať zobrazenie a meniť obnovovaciu frekvenciu podľa toho, čo práve používateľ robí.

Ak napríklad pozeráš film alebo hráš hru, obnovovacia frekvencia môže byť 120 Hz, ale pri prezeraní webu či fotografií sa automaticky zníži, čo šetrí batériu. Tá by mala byť v nových modeloch o čosi vyššia oproti sérii iPhone 11 a pravdepodobne sa tak dočkáme ďalšieho významného predĺženia výdrže.

Hardvér a 5G

Povestné procesory od Apple sú už dlhé roky strachom pre Androidy a inak tomu nebude ani teraz. Čip Apple A14 by ma údajne prísť s 5 nm technológiou, o ktorú sa postará partnerská spoločnosť TMSC. Čo sa veľkosti pamäte RAM týka, tá by mala podľa aktuálnych informácií predstavovať 6 GB pri modeloch iPhone 12 Pro a Pro Max a 4 GB na iPhone 12 a 12 Max.

Všetky smartfóny série iPhone 12 majú disponovať 5G pripojením, ktoré po ukončení právnej bitky v roku 2019 zabezpečia čipové modemy spoločnosti Qualcomm.

Fotoaparát

Aj v tomto smere sa chystá Apple vydať cestou nového iPadu Pro. Podľa aktuálnych špekulácií majú byť niektoré nové modely, pravdepodobne tie „Pro“, vybavené skenerom LiDAR (Light Detection and Ranging), ktorý meraním určuje, ako dlho trvá, kým sa svetlo vráti od snímaného objektu. LiDAR funguje vnútri aj vonku a v podstate dokáže mapovať okolité prostredie na fotónovej úrovni v priebehu nanosekundy.

Zobraziť celú galériu (36)
LiDAR skener v novom iPade Pro / Zdroj: Apple

V oblasti „klasických“ snímačov by tiež mali prísť zmeny, pričom vyššie verzie budú disponovať troma objektívmi (plus skenerom LiDAR), zatiaľ čo nižšie smartfóny dostanú iba dva. Modely iPhone 12 Pro majú tiež obsahovať vylepšený teleobjektív s 3-násobným optickým zoomom a najvyššia 6,7-palcová verzia získa novú stabilizačnú technológiu, ktorá umožní stabilizovať obraz aj z ultraširokouhlého objektívu.

Cena

Podľa YouTubesa Jona Prossera sa základná kapacita úložného priestoru všetkých nových modelov iPhone 12 dostane na úroveň 128 GB, avšak iné špekulácie naznačujú, že sa tak stane iba pri vyšších „Pro“ verziách, pričom klasický iPhone 12 a 12 Max bude začínať na kapacite 64 GB, čo znie o niečo uveriteľnejšie. Čo je však sklamaním, je fakt, že Apple sa údajne chystá nezahŕňať slúchadlá EarPods v balení, aby tak zvýšil predaje bezdrôtových Bluetooth alternatív AirPods.

Ceny by sa tento rok mali začínať už na úrovni 649 dolárov za najnižší 5,4-palcový model a nemali by presiahnuť 1 099 dolárov za základnú verziu iPhone 12 Pro Max. Apple sa tak chystá spodnou hranicou atakovať aj územie drahších „zabijakov vlajkových lodí“, akým je napríklad OnePlus.

Ceny modelov iPhone 12:
 • 5,4-palcový iPhone 12: 649 dolárov
 • 6,1-palcový iPhone 12 Max: 749 dolárov
 • 6,1-palcový iPhone 12 Pro: 999 dolárov
 • 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max: 1 099 dolárov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom