Revolučná bezdrôtová nabíjačka od Apple s názvom AirPower tak skoro na trh nepríde. Giganta z Cupertina v súvislosti s nabíjačkou trápia mnohé problémy. Apple však o nich zaryto mlčí.

Apple minulý rok v septembri predstavil revolučný smartfón iPhone X, ktorý ako prvý smartfón spoločnosti ponúkal bezdrôtové nabíjanie spolu s iPhonom 8. Spolu s nimi bola odhalená aj bezdrôtová nabíjačka AirPower, ktorá mala naraz dokázať nabíjať iPhone, hodinky Apple Watch a so správnym puzdrom aj bezdrôtové slúchadlá AirPods.

Zdroje z vnútra spoločnosti vtedy tvrdili, že nabíjačku uvidíme najskôr niekedy začiatkom roka 2018. Prešiel však rok a zatiaľ sme o nej nič nepočuli. Predstavenie nabíjačky teda očakávali viacerí odborníci popri tohtoročných iPhonoch. O bezdrôtovej multi-nabíjačke AirPower však 12. septembra nepadla ani zmienka.

Apple o AirPower zaryto mlčí

V prípade nabíjačky AirPower si Apple pravdepodobne uhryzol väčšie sústo, než dokáže stráviť. Po tohtoročnom Apple evente sa stratili informácie o nabíjačke dokonca aj z oficiálnych stránok giganta z Cupertina a dokonca o nej odmietol hovoriť aj hovorca Apple. Na povrch však vyplávalo viacero skutočností z prostredia blízkeho americkej spoločnosti. Publicista John Gruber z portálu Daring Fireball priniesol informácie, že nabíjačku AirPower trápia problémy s prehrievaním. So svojím tvrdením zašiel až tak ďaleko, že podľa jeho názoru by nebol prekvapený, ak Apple na AirPower úplne zanevrie.

Revolučnú bezdrôtovú nabíjačku trápia mnohé problémy

Detailnejšie informácie však poskytol známy leakster Sonny Dickson. Podľa neho AirPower okrem prehrievania trápi aj vzájomná interferencia nabíjaných zariadení a ich komunikácia s nabíjacou podložkou. Teplota nabíjačky, pri ktorej sa zariadenia nabíjajú, vraj zabraňuje efektívnemu prenosu energie. Problém komunikácie s nabíjačkou zas spôsobuje neprítomnosť informácií o úrovni nabitia jednotlivých zariadení. A v neposlednom rade, bezdrôtové nabíjanie viacerých zariadení naraz spôsobuje ich vzájomnú interferenciu, ktorá má takisto dopad na kvalitu nabíjania.

Zanevrie Apple na AirPower, alebo ju uvidíme pod úplne iným menom?

Apple teda aktuálne rieši v súvislosti s nabíjačkou mnoho problémov a niet divu, že je ešte stále vo vývoji. Zatiaľ sa však neobjavila žiadna oficiálna informácia o tom, či bola nabíjačka zrušená alebo len odložená na neurčito. Na druhej strane však treba dodať, že väčšina klasických bezdrôtových nabíjačiek používa len jednu cievku na nabíjanie. Riešenie od Applu používa údajne od 16 do 20 cievok rôznych veľkostí pre simultánne nabíjanie viacerých zariadení. Práve to gigantovi spôsobuje poriadne vrásky na čele. Viacero odborníkov sa preto vyjadrilo, že je možné, že Apple od tohto zložitého spôsobu nabíjania upustí, zjednoduší ho a predstaví pod iným menom. Neskôr po vyriešení všetkých problémov by však mohla nabíjačka AirPower opäť debutovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom