Do predstavenia tohtoročných iPhonov ostáva ešte dosť času, no už v uplynulých mesiacoch sme sa dočkali rôznych dizajnových návrhov a konceptov znázorňujúcich to, ako by mohli tieto novinky vyzerať. Najnovšie video od známeho YouTubera sa zameralo na najväčší iPhone 12 Pro Max a jeho možnú podobu, ktorú by mal sčasti zdediť po iPade Pro, informoval portál WCCFTech.

Pri novom koncepte boli využité CAD návrhy od Maxa Weinbacha, ktorý ich využíva aj k vytvoreniu 3D modelov. CAD modely smartfónov sú pritom dostupné aj pre iných výrobcov, ktorí môžu s ich pomocou pracovať na vlastných produktoch, ako napríklad na ochranných krytoch. Takýto model iPhonu 12 Pro Max však ešte nie je oficiálny a zakladá sa na doterajších odhaleniach a špekuláciách, ktoré pochádzajú z overených zdrojov.

Nový návrh pretavil dizajn iPadu Pro do pripravovaného iPhonu

Napriek tomu ide o skvelý príklad toho, ako by mal tento rok vyzerať najväčší Apple smartfón v novom šate. Podľa doterajších správ by mali aspoň 2 z nových iPhonov niesť dizajn podobný iPadu Pro. Touto dvojicou môže byť práve prémiový iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Celkovo by však mala spoločnosť na jeseň predstaviť až 4 nové modely, pričom 2 z nich by mali navyše zastupovať kategóriu „dostupnejších“ iPhonov s nižšou cenou.

iPhone 12 Pro. Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Pripomeňme len, že doteraz sa v tejto kategórii nachádzal iPhone 11 a pred ním iPhone XR. Nedávno Apple predstavil aj omnoho lacnejší iPhone SE pre rok 2020, ktorý zobral dizajn iPhonu 8 a s novým hardvérom z iPhonu 11 chce zaujať predovšetkým nízkou cenou.

Viac sa o tejto novinke dozvieš v samostatnom článku. Pripravovaný iPhone 12 Pro Max, na ktorý sa zameriava nové video, by však mal spolu s menším súrodencom disponovať novým dizajnom, ktorý môže čiastočne pripomínať aj známy iPhone 5.

Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple pripravuje veľké novinky: Zrecykluje dizajn starého iPhonu a zmenší HomePod

Prevažne sa však zmenili podľa CAD modelov najmä línie konštrukcie, ktorá je podľa návrhu hranatejšia a prináša ploche bočné rámiky s plochým zadným sklom a displejom. V doterajších prémiových modeloch boli totiž tieto časti mierne zaoblené.

To by sa ale malo tento rok stať minulosťou. Navyše, 3D model iPhonu 12 Pro Max je ešte o necelý 1 mm tenší ako v prípade iPhonu 11 Pro Max. O milimeter by sa mali taktiež zmenšiť rámiky vôkol displeja, informuje iMore.

Okrem toho sa má premiestniť aj slot pre SIM kartu a tlačidlo napájania bude umiestnené nižšie, aby naň používateľ dotiahol jednoduchšie aj pri rozmernejšom modeli. Taktiež by sme sa mali dočkať smart konektora.

Ten je známy z iPadu Pro pre napájanie Apple Pencil a pribudnúť má aj nová „Navy Blue“ farba. V tomto prípade však vyvstáva viacero pochybností. Medzi ďalšie dizajnové zmeny patria aj antény v rohoch rámika a nový modul pre 3 hlavné fotoaparáty s LIDAR senzorom.

Stále ostáva veľa nejasností

Treba však poznamenať, že mnohé tieto zmeny sa nemusia nakoniec dostať aj do skutočných iPhonov novej generácie, ktoré by mal Apple na jeseň predstaviť. Ešte sa toho môže veľa zmeniť.

Koniec koncov, kvôli aktuálnej situácii taktiež vyvstávajú nejasnosti o tom, či prebehne predstavenie načas. Spoločnosť totiž môže, podobne ako mnohí iní, doplatiť na aktuálnu krízu so šíriacim sa koronavírusom a nové iPhony tak nemusia prísť v septembri, ako sme boli zvyknutí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom