Ani súčasná situácia vo svete nie je pre niektoré spoločnosti prekážkou v predstavovaní  noviniek. Jednou z nich je aj Apple, ktorý oznámil príchod nového iPadu Pro v dvoch veľkostných verziách. Tie so sebou prinášajú okrem výborných špecifikácií aj zaujímavé riešenie prídavnej klávesnice.

Ako už bolo spomenuté, nový iPad Pro prichádza v 11 a 12,9-palcovej verzii. Oproti predchádzajúcej verzii zostali veľkosti zachované, no v oboch zariadeniach sa nachádza nový procesor a fotoaparáty. O výkon sa postará 8-jadrový čip A12Z Bionic, ktorý sľubuje ešte vyšší výkon ako väčšina dostupných notebookov alebo stolových počítačov.

Osemjadrový grafický procesor navyše poskytuje plynulý výkon napríklad pri editácii videa v 4K, 3D dizajnovaní či rozšírenej realite. Práve na prácu s videami či vychutnávanie multimediálneho zážitku poslúži Retina displej s technológiou Liquid Display, ktorý sa podľa výrobcu zaradí medzi najvyspelejšie displeje na trhu.

Fotoaparát poskytuje dva snímače. 12 MPx širokouhlý a 10 MPx ultraširokouhlý, ktoré spolu s mikrofónmi v štúdiovej kvalite a 4 reproduktormi poskytnú nevídanú kvalitu. Okrem toho je k dispozícii aj takzvaný skener LiDAR (Light Detection and Ranging), ktorý meraním určuje, ako dlho trvá, kým sa svetlo vráti od snímaného objektu.

Túto technológiu využíva aj NASA a spoločnosť Apple ju upravila tak, aby sa zmestila do nového iPadu Pro. Má fungovať na fotónovej úrovni až do nanosekundy, pričom pomocou nej sa otvoria nové príležitosti pre rozšírenú realitu.

Zaujímavosťou je aj nová klávesnica Magic Keyboard s trackpadom. Klávesnica disponuje aj USB-C portom pre jednoduché nabíjanie a zároveň slúži aj ako ochranný kryt, ktorý tvoj iPad chráni pred nechceným poškodením z oboch strán, informuje TheVerge.

Navyše, vďaka novému dizajnu umožňuje klávesnica magnetické uchytenie iPadu a sám si môžeš upravovať uhol. Apple myslel aj na tých, ktorí majú v obľube stylus. Dostupné je tiež pero Apple Pencil s ktorým môžeš vytvoriť snímku obrazovky, kresliť či podpisovať rôzne dokumenty. Na Apple Pencil si dokonca budeš môcť nechať vygravírovať napríklad svoje meno či meno firmy. Táto služba je už v cene pera.

Výdrž batérie je odhadovaná na približne 10 hodín aktívneho používania, pričom dostupná je aj podpora 1 Gbit LTE. Žiaľ, podpora 5G chýba. Ceny príslušenstva zatiaľ známe nie sú, no očakáva sa, že pohybovať sa budú v rozmedzí od 250 € do 350 € za klávesnice.

Čo sa týka samotných zariadení, menší iPad so 128 GB pamäťou stojí 879 € a s 1 TB vychádza až na 1429 €. Väčšia verzia so 128 GB pamäťou začína na 1099 € a s 1 TB pamäťou sa dostaneš až na 1649 €. Okrem toho sú však dostupné aj verzie s 256 GB a 512 GB internej pamäte. iPady je už možné objednávať online, pričom prvé zariadenia budú svojim majiteľom odoslané 25. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú