Apple na dnešnej konferencii predstavil množstvo technologických noviniek. Jednou z nich je aj úplne nový iPad Air 4. generácie, ktorý prináša najväčšie zmeny dizajnu v histórii.

Najväčšie dizajnové zmeny a bezrámikový displej

Spoločnosť Apple dnes predstavila novú generáciu modelu iPad Air, ktorý prináša najväčšie dizajnové zmeny série v histórii. Už na prvý pohľad sa totiž veľmi podobá na iPad Pro, pričom disponuje dokonca ešte tenšími rámčekmi a snímačom odtlačkov prstov Touch ID na tlačidle napájania.

Nový iPad Air prichádza s 10,9-palcovým Liquid Retina displejom s rozlíšením 2360 x 1640 pixelov, ktorý je doslova definíciou „bezrámikového“ displeja na iPade. Americký gigant však nezabudol ani na snímač odtlačkov prstov Touch ID, ktorý v tomto prípade po prvýkrát umiestnil na tlačidlo napájania v hornej časti.

Procesorom poháňajúci nový iPad Air je šesťjadrový Apple A14 Bionic, ktorý je vyrábaný pomocou 5nm procesu a má až 11,8 miliárd tranzistorov. Apple v tomto prípade sľubuje až 40 % zvýšenie hrubého výkonu a 30 % zvýšenie grafického výkonu oproti predošlej generáciu iPadu Air vďaka novému štvorjadrovému grafickému procesoru.

Podľa spoločnosti ide o najpokročilejší procesor, aký kedy vyrobila, pričom obsahuje nový 16-jadrový čip Neural Engine, ktorý je schopný vykonávať 11 biliónov operácií za sekundu a špeciálne akcelerátory pre až rýchlejšie strojové učenie.

Čo sa fotoaparátu týka, iPad Air 4. generácie disponuje zadným 12-megapixelovým senzorom z iPadu Pro s vylepšenou stabilizáciou videa. Predná kamera má rozlíšenie 7 megapixelov a dokáže natáčať video vo formáte 1080p a 60 FPS.

Apple tiež s oficiálne prechádza na konektor USB-C aj v tejto sérii, pričom nový iPad Air podporuje aj rýchle 20 W nabíjanie. Dostupný bude už budúci mesiac v piatich farbách. Slovenské ceny sme zhrnuli v tomto článku.

Treba tiež podotknúť, že momentálne neexistuje adekvátna konkurencia pre tablet s takouto hardvérovou výbavou a vlastnosťami na svete. Apple novým iPadom Air ukázal, že to s tabletmi stále vie a je v tomto smere naozaj jedničkou na trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP