Huawei je pre mnohých známy najmä vďaka svojim smartfónom, no pôsobí aj v mnohých ďalších segmentoch, kde ponúka vlastné riešenia a technológie. Reštrikcie zo strany USA ho dostali do kritickej situácie. Rozhodol sa, že tieto technológie ani nepotrebuje a chce sa ich využitiu čo najviac vyhýbať. Rozbehol preto nový projekt, informuje Gizchina.

Čínsky gigant sa stal terčom administratívy Donalda Trumpa, ktorá proti nemu vyrukovala so zákazmi ešte na jar minulého roka. Od tej doby sa situácia nezlepšila, práve naopak, USA sa snažia silou-mocou zabrániť firme v rozvoji v oblasti 5G sietí, ale aj pri využití amerických technológií.

Spoločnosť, ktorá vyrába pomocou amerických technológií a chce obchodovať s Huawei, musí mať od štátov licenciu. Reštrikcie sa však vzťahujú najmä na zariadenia s malými obrazovkami, teda smartfóny, smart hodinky a podobne. Aj preto firma nepredáva svoje smartfóny v USA. Najnovšie sa však chce ochrániť pred vplyvom ďalších obmedzení.

Huawei chce byť sebestačný

Spúšťa nový projekt Nanniwan, ktorý má zaistiť, že budúce notebooky či smart televízory nebudú obsahovať americké technológie, čím sa chce Huawei ešte viac osamostatniť a byť nezávislý. Tento plán tak bude zahŕňať všetky zariadenia, ktoré zatiaľ neboli terčom obmedzení zo strany USA.

Počas týchto ťažkých časov chce spoločnosť dosiahnuť sebestačnosť a vyrábať notebooky, zariadenia spadajúce do IoT a ďalšiu elektroniku len s využitím komponentov, ktoré nebudú vyrobené americkými technológimi, informuje Global Times.

Do projektu Nanniwan má byť potom zapojený aj dcérsky Honor. Huawei onedlho predstaví nové notebooky a práve tie by mohli byť jednými z prvých, ktoré budú zaradené do spomínaného projektu.

Nenechaj si ujsť
Huawei musí siahnuť hlboko do vačku. Za kľúčové patenty zaplatí americkej firme takmer 2 miliardy

Spolu s Honorom predstaví nové notebooky

Podľa toho by nemali tieto novinky zahŕňať žiadne súčiastky od amerických dodávateľov alebo vyrábané americkými technológiami. Predstavenie by sa pritom malo konať už v polovici mesiaca. Presné špecifikácie týchto notebookov ale zatiaľ nie sú známe. Huawei aj Honor už v minulosti predstavili viacero zaujímavých modelov využívajúcich americké procesory Intel a AMD.

Honor by mal čoskoro odhaliť herný notebook, ktorý sa má stať konkurenciou pre modely od MSI a Asusu. Pokiaľ majú byť nové notebooky, televízory či IoT zariadenia súčasťou projektu Nanniwan, bude zaujímavé sledovať, ako sa Huawei a Honor vysporiadajú s absenciou amerických technológií a kde budú hľadať náhradu. Najväčší dodávateľ spoločnosti, taiwanské TSMC, pritom nedávno potvrdil zastavenie objednávok od Huawei a zrušenie dodávok čipov už v polovici septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom