Kým uplynulých mesiacoch sme vo výberoch najlepšieho obsahu nezriedka horko-ťažko zostavili zmysluplný výber, v júnovej selekcii bol problém presne opačný a záplavu sľubne vyzerajúceho obsahu sme museli skresávať.

Na stream sa totiž chystá pôsobivé množstvo nových filmov a seriálov a na svoje by si mal prísť skutočne každý. Podobne ako v minulom mesiaci, aj v júnovom výbere opäť dominuje Netflix, zaujmú však ja ďalšie platformy. Tu je výber júnových noviniek, ktoré stoja za pozornosť.

Na čom si filmy a seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Sweet Tooth  (1. séria)

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 4. jún

Seriály inšpirované komiksami majú vždy potenciál zaujať, inak to nie je ani pri jednej z najväčších noviniek jari od Netflixu s názvom Sweet Tooth. Príbeh sa odohráva v postapokalyptickej budúcnosti, kedy si príroda povedala „stačilo“ a zatriasla existenciou ľudskej rasy. Z ničoho nič sa začali rodiť nové druhy ľudí, tzv. hybridi, ktorí na sebe nesú prvky zvieracej podoby.

Jedným z nich je aj chlapec Gus, ktorý sa po strate svojho ochrancu snaží prežiť v divočine a dostať sa do Colorada. Na ceste stretne nečakaného pomocníka Tommyho Jepparda a dvojica spolu vyráža za životným dobrodružstvom. Cestou sa však budú musieť vysporiadať so zákernými lovcami a nemilosrdnými kmeňmi ľudí, ktorí s novým druhom nemajú najmenšie zľutovanie.

Lisey’s Story (miniséria)

Platforma: Apple TV+

Dátum premiéry: 4. jún

Fanúšikovia Stephena Kinga by zbystriť pozornosť. Na Apple TV+ totiž na začiatku júna štartuje hviezdne obsadená dramatická miniséria Lisey’s Story. Tá sa nielen inšpiruje úspešnou rovnomennou knihou, ale scenár k jednotlivým epizódam vlastnoručne napísal sám slávny spisovateľ. 8-dielna miniséria tak prinesie hutný psychologický triler s hororovými prvkami.

Príbeh sleduje vdovu Lisey Landon, prenasledovanú spomienkami na svojho zosnulého manžela, ktorý jej ešte pred smrťou zanechal tajomné hádanky. Sledovanie stôp, nachádzanie odpovedí a neustále prelínanie medzi realitou a fikciou Lisey dostávajú na pokraj šialenstva, navyše sa v jej živote začínajú objavovať aj nebezpeční neznámi. Hlavné role v minisérii od Apple stvárnia oscarová Julianne Moore a Clive Owen.

V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

Platforma: HBO Max

Dátum premiéry: 4. jún

Najdesivejšia hororová séria súčasnosti sa vracia so svojím tretím dielom a aj ten sa bude inšpirovať skutočnými udalosťami. Tentokrát sa bude sústrediť na mrazivý príbeh chlapca Arneho Cheyenna Johnsona a prípad brutálnej vraždy, ku ktorej ho mal dohnať diabol. Na scénu sa vracajú vyšetrovatelia paranormálnych javov Warrenovci v hereckom zložení Patrick Wilson a Vera Farmiga.

Prečítaj si aj
Jún v kinách ťa dostane. Príde akčná zábava roka aj pokračovanie hororových megahitov (kompletný prehľad)

Uznávaný režisér a novodobý kráľ hororu, James Wan, tentokrát film zastrešil len v úlohe producenta, o réžiu sa postaral pomerne neznámy Michael Chaves (Kliatba kvíliacej ženy). Uvidíme, ako veľmi sa nové režisérske meno podpíše na výslednej kvalite, upútavky opäť sľubujú hutnú a temnú atmosféru, pri troche šťastia dostaneme jeden z najlepších hororov roka.

Awake

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 9. jún

Dobrých sci-fi nikdy nie je dosť a aj keď najnovšia novinka Netflixu podľa traileru možno nesľubuje megahit, rozhodne disponuje neopozeranou zápletkou. Na Zemi sa totiž odohrá globálna katastrofa, ktorá zničí všetku elektroniku a nakazí ľudí nespavosťou. Zdanlivo nevinné obmedzenie si už v krátkom čase začína vyberať daň vo forme zvýšenej agresivity a halucinácií, po ktorých už bude nasledovať len jediné – globálne vyhladenie ľudstva.

Poslednú nádej na záchranu predstavuje dievčatko Matilda, u ktorej sa nespavosť nevyskytla. Čas na nájdenie príčiny hrozivého fenoménu sa však rýchlo kráti a ľudia začínajú prichádzať o rozum. Hlavnú úlohu v apokalyptickej snímke zastane Gina Rodriguez (Annihilation) o réžiu sa postará neznámy režisér Mark Raso. Očakávania aj kvôli tomu držíme skôr pri zemi.

Loki (miniséria)

Platforma: Disney+

Dátum premiéry: 9. jún

Jeden z najočakávanejších seriálov celého roka je zároveň tretím samostatným seriálom MCU. Po WandaVisionFalcon and the Winter Soldier sa pozornosť upriami na ľstivého Lokiho, ktorého vo svojej ikonickej role opäť stvárni Tom Hiddleston. Príbeh si bude vyžadovať plnú divácku pozornosť – vďaka jednému z Kameňov nekonečna totiž Loki bude skákať naprieč dimenziami a rozličnými časovými rovinami.

Po krku mu aj preto pôjde tajná organizácia Time Variance Authority, ktorá Lokiho zatkne a bude s ním spolupracovať na opravách napáchaných škôd. V seriáli ju bude zastupovať predovšetkým herec Owen Wilson v úlohe agenta Mobiusa, vzhľadom na námet sa však očakáva viacero kameí a alternatívnych verzií známych komiksových hrdinov. Uvidíme tak napríklad ženskú verziu Lokiho, mihnúť by sa tu mal aj Kang Dobyvateľ, ktorý bude hlavným záporákom v novom Ant-Manovi.

Arséne Lupin (2. séria)

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 11. jún

Príbeh najslávnejšieho francúzskeho zlodeja konečne vyvrcholí očakávanými piatimi epizódami, ktoré by mali uzavrieť pomyselnú prvú sériu. Fanúšikovia sofistikovaných lúpeží nemusia zostať sklamaní ani po pozretí seriálu, hlavný herecký predstaviteľ Lupina s nezameniteľným úsmevom, Omar Sy, už medzičasom stihol potvrdiť aj ďalšie pokračovanie.

To zároveň neprichádza ako veľké prekvapenie. Francúzska seriálová novinka sa od januárovej premiéry stala najsledovanejším cudzojazyčným seriálom Netflixu, kedy si ju za úvodný mesiac pozrelo najmenej 70 miliónov domácností. Lupin tak porazil doterajšieho rekordéra Money Heist, ktorý si však v septembri rekord s najväčšou pravdepodobnosťou vezme späť.

Elite (4. séria)

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 18. jún

Španielsky seriálový megahit prichádza so svojou štvrtou sériou, ktorá opäť prinesie pikantnú zábavu a zástup božsky vyzerajúcich študentov a návštevníkov prestížnej univerzity. Dobrou správou je návrat viacerých obľúbených postáv ako Samuela, Guzmana, Andera, Omara, Rebecy či Cayetany, neuvidíme už naopak Lu, Carlu, Pola, Nadiu či Valeria, ktorých prítomnosť by vzhľadom na predchádzajúce udalosti nedávala zmysel.

Priestor tak dostane viacero neopozeraných hereckých tvárí a práve na interakcii starých a nových postáv by mala byť postavená aj zápletka novej série. O čom presne novinka bude zatiaľ povedať nevieme, isté je, že v nej opäť nahliadneme do sveta luxusných večierkov, nekončiacich diskoték, komplikovaných vzťahov i divokého milostného života hlavných protagonistov.

Wish Dragon

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 11. jún

Netflix nám v minulom mesiaci priniesol nečakané prekvapenie v podobe uletenej rozprávky Pripojení, aktuálne sa divákov pokúsi zaujať ďalším animákom Wish Dragon. V jeho popredí sa ocitne dospievajúci mladík Din, ktorý nájde magický čajník schovávajúci draka umožňujúceho splniť tri želania. Najväčším prianím Dina je opätovne patriť do života svojej bývalej najlepšej priateľky, čo však dvojicu vystaví viacerým výzvam.

Motív novinka čerpá z tradičnej čínskej rozprávky, Wish Dragon sa preto ponesie v orientálnom duchu s dôrazom na farebnosť a komické situácie, ktoré vzniknú medzi mladým Dinom a cynickým drakom Longom. Nové dobrodružstvo má byť podľa tvorcov príbehom o priateľstve, láske a hodnotách, na ktorých v živote skutočne záleží.

Luca

Platforma: Disney+

Dátum premiéry: 18. jún

Jún sa v rozprávkovom duchu ponesie aj na Disney+, kde sa súbežne s kinopremiérou objaví aj sviežo vyzerajúca novinka Luca. Za novinkou stoja borci z Pixaru, pripraviť sa teda môžeš na prvotriedne vizuálne spracovanie aj ďalší dojemný príbeh. Najnovšie dobrodružstvo bude zasadené do 70-tych rokov do malebného mestečka talianskej rivéry, kde si užívajú život naoko tuctoví chlapci Luca a Alberto.

Mladíci sú však všetko len nie normálni, v skutočnosti sú totiž morskými príšerami, ktoré na seba zobrali ľudskú podobu a idú si spolu užiť nezabudnuteľné leto. Pri akokoľvek kontakte s vodou sa okamžite objaví skutočná identita nerozlučnej dvojky, čo bezstarostné leto ústrednej dvojice poriadne komplikuje.

Fatherhood

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 18. jún

Kevina Harta máme zafixovaného ako bláznivého a večne vysmiateho komika, celovečerná snímka Fatherhood sa však ponesie v o niečo vážnejšom duchu. Americký herec tu stvárni muža Matthewa Logelina, ktorý sa musí postarať o svoju malú dcérku po tragickej strate svojej manželky.

Fim mať byť premietaný v kinách ešte počas minulého roka, po viacerých odkladoch sa napokon dostane exkluzívne na Netflix. Ústredný motívom má byť podľa režiséra Paula Weitza (Fotri sú lotri) citlivo i humorne vykreslené puto medzi otcom a dcérou poznačenými osobnou stratou. Zároveň pôjde o poctu všetkým rodičom vychovávajúcim dieťa bez svojho partnera.

Infinite

Platforma: Paramount+

Dátum premiéry: 18. jún

Ďalší z plánovaných kinohitov, ktorý sa objaví exkluzívne na streame, je sci-fi triler v hlavnej úlohe s Markom Wahlbergom, Infinity. Populárny herec si v novinke zahrá muža, ktorý disponuje schopnosťami, aké sa nikdy nenaučil a má spomienky na miesta, kde sa nikdy nevyskytol. Domnienku o schizofrénii vyvráti zistenie, že Wahlberg je v skutočnosti členom vzácnej skupiny ľudí, ktorí sa prevteľujú a pamätajú si svoje predošlé životy.

Určite nezmeškaj
Netflixu a Disney+ práve pribudla vážna konkurencia. Do ringu vstupuje nová streamovacia služba

Hlavný hrdina si následne musí spomenúť na kľúčové informácie vedúce k záchrane ľudstva. Infinite podľa traileru motívom i zasadením pripomína podobnú akciu ako The Old Guard na Netflixe. Vo filme si dokonca zahrá aj rovnaký herec, oscarový nominant Chiwetel Ejiofor (12 rokov otrokom), dúfajme však, že po stránke kvality i dejovej zápletky Infinite predsa len dopadne o niečo lepšie.

The Ice Road

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 25. jún

Awake a Fatherhood nebudú jedinými silnými filmovými novinkami, s ktorými sa Netflix v júni vytiahne. Zaujať sa pokúsi aj Liam Neeson v akčne ladenej dráme The Ice Road. Aj tentokrát nezabudnuteľný záchranca dostane nemožnú úlohu a samovražednú úlohu, zbrane však vymení za volant kamióna, na ktorom sa vydáva na riskantnú misiu naprieč roztápajúcim sa ľadom smerom k uväzneným baníkom.

Živly však nebudú jediné, s čím sa bude Neeson na ceste musieť vysporiadať, keďže záchrannú výpravu by nebezpečné indivíduá radi videli zlyhať. Netflix tentokrát nestavil len ja jedno silné herecké meno, okrem Neesona vo filme uvidíš aj Laurenca Fishburna, známeho tiež ako Morphea z ikonického sci-fi Matrix.

Hľadáš ďalšiu inšpiráciu? Neprehliadni naše staršie tipy, ktoré sme priniesli v uplynulých mesiacoch:

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom