Kiná naďalej zostávajú zatvorené a očakávané veľkofilmy pokračujú v presúvaní svojich premiér s víziou lepších zárobkov. Fanúšikovia filmu a seriálov tak sú tak stále obmedzení len na streamovacie služby. Vybrali sme 11 najsľubnejších projektov, ktoré si na nich už čoskoro budeš môcť pozrieť.

Palmer

Platforma: AppleTV+

Dátum premiéry: 29. január

Justin Timberlake sa po štvorročnej odmlke vracia na filmové plátno, tentokrát vo vzťahovej dráme s názvom Palmer. V celovečernej snímke, ktorá sa objaví exkluzívne na Apple TV+, si populárny spevák a príležitostný herec zahrá bývalú hviezdu amerického futbalu Eddieho Palmera, ktorý sa po 12 rokoch vo väzení vracia do domovského mesta ku svojej starej mame. Tu sa Eddie stretáva s 8-ročným chlapcom a miestnym outsiderom Samom, ktorého matka pred výchovou uprednostnila drogy.

Ústredná dvojica si medzi sebou začne budovať priateľský vzťah, Eddieho však čoskoro začne dobiehať jeho problematická minulosť. Dejová zápletka prichádzajúcej dramatickej snímky režiséra Fishera Stevensa (Ave, Caesar!) možno nepatrí k najoriginálnejším, Justin Timberlake nám ale vo filmoch už viackrát ukázal, že vie stvárniť aj komplexné charaktery a z Palmera sa tak môže vykľuť jedno z prvých filmových prekvapení nového roka.

Lady and the Dale

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 1. február

Kvalitných dokumentárnych sérií zo sveta automobiliek nie je veľa, o to viac sa tešíme na štvordielnu minisériu z dielne HBO Lady and the Dale. Novinka divákom predstaví príbeh Elizabeth Carmichaelovej, ktorá sa počas ropnej krízy v 70-tych rokoch postarala o veľký rozruch svojím plánom predstaviť trojkolesový automobil Dale s úsporným motorom.

Elizabeth si aj vďaka vtedajšej klíme vyslúžila obrovskú mediálnu pozornosť, udalosti však nabrali nečakaný spád a po rastúcich sťažnostiach od investorov inovátorka skončila v rukách polície a následne aj pred súdom. Dokument sa prostredníctvom rozhovorov s bývalými zamestnancami, rodinnými príslušníkmi aj pomocou hraných scén k téme vracia a predstavuje vzostup i pád automobilu Dale a jeho promotérky.

Firefly Lane

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 3. február

Seriály podľa knižných bestsellerov majú vždy perspektívu zaujať, jedným z nich bude aj očakávaná dramatická novinka Firefly Lane, ktorú Netflix nakrútil na motívy rovnomennej knihy od spisovateľky Kristin Hannah. Tá predstavuje netradičné priateľstvo medzi dvoma rozdielnymi ženami, ktorých osudy ako deti navždy prepojila tragická udalosť.

Seriál bude naprieč troma dekádami sledovať vrcholy i pády nerozdeliteľných, no povahovo celkom rozličných postáv, ktoré sa rozhodli vybrať rozdielnymi životnými cestami, no napriek tomu k sebe vždy mali blízko. V hlavných rolách sa predstaví kráľovná romantických komédií Katherine Heigl (Grey’s Anatomy) a Sarah Chalke, ktorú si televízni fanúšikovia môžu pamätať ako Stellu z populárneho sitkomu How I Met Your Mother.

Bliss

Platforma: Prime Video

Dátum premiéry: 5. február

Na Owena Wilsona a Salmu Hayek sme zvyknutí predovšetkým z romantických komédií a aj keď sa filmová novinka od Amazonu v znamení romantiky predsa len ponesie, jej potenciál siaha omnoho hlbšie. Ústredná dvojica totiž v novinke Bliss verí, že svet, v ktorom žije, nie je skutočný a odohráva sa len v počítačovej simulácii.

Podľa teórie je skutočný život omnoho krajší a harmonickejší a účelom simulácie v znečistenom svete plnom zločinu a smútku je, aby sa ľudia jeho lepšiu verziu naučili skutočne oceniť. Dve reality sa vo filme ale začnú čoskoro prelínať a Owen Wilson si bude musieť vybrať, v ktorej z nich chce nakoniec zostať.

The Crew

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 15. február

Kvalitných sitkomov nie je nikdy dosť, či sa medzi lepšie z nich zaradí novinka od Netflixu uvidíme v polovici februára. Nádej nevzbudzuje len sľubné herecké osadenstvo, ale predovšetkým neopozerané zasadenie. Dej The Crew je totiž situovaný do automobilovej garáže a neopozeraného sveta prestížnych pretekov NASCAR.

Prečítaj si aj
Ktorú streamovaciu službu si vybrať a ako ušetriť na predplatnom?

V centre komediálnej novinky stojí Chuck, vrchný mechanik závodného tímu, ktorý sa musí zmieriť s množstvom zmien po tom, čo stajňu zdedí dcéra pôvodného majiteľa. Tá je odhodlaná tím modernizovať a urobiť personálne zmeny, čo však nie je po vôli pôvodnému osadenstvu. Nádej na úspech seriálu a dobrú zábavu budí predovšetkým prítomnosť nezabudnuteľného sympaťáka Kevina Jamesa, známeho z komédií Pixels či Hitch: Liek pre moderného muža.

I Care a Lot

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 19. Február

Netflix plánuje v tomto roku vydávať každý týždeň aspoň jeden nový film. V januári divákov zaujalo akčné sci-fi Outside the Wire, v novom mesiaci filmovej ponuke streamovacej služby kraľuje hviezdne obsadená čierna komédia I Care a Lot. Uvidíme v nej oceňovanú britskú herečku Rosamunde Pike (Gone Girl), ktorá sa tvári ako dôveryhodná opatrovateľka seniorov, v skutočnosti ich však po zverení do opatery odprace do domova dôchodcov a v tichosti predá ich majetok.

Podobným štýlom chce herecká hviezda v novinke využiť aj bohatú dôchodkyňu Jennifer, tá však disponuje konexiami na miestne podsvetie a podvodníčka sa čoskoro ocitá v nebezpečnej hre s vysokými stávkami. Okrem očarujúcej Rosamunde Pike sa diváci vo filme môžu tešiť aj na prítomnosť Petera Dinklagea alias Tyriona Lannistera z notoricky známych Hier o tróny, ktorý vo filme zosobní práve nebezpečného gangstera.

For All Mankind

Platforma: AppleTV+

Dátum premiéry: 19. február

Knižnica AppleTV+ sa aj napriek žalostne malej ponuke čoskoro obohatí hneď o niekoľko sľubných filmov a seriálov, jedným z nich je aj pokračovanie pozitívne prijatej sci-fi série For All Mankind. Hlavnú rolu v ňom stvárňuje populárny Joel Kinnaman (prvá séria Altered Carbon), seriál zaujme aj netradičným námetom. Odohráva sa totiž v alternatívnej histórii, kde Rusko ako prvé kolonizovalo mesiac a vesmírne závody sa v skutočnosti nikdy neskončili.

Skvelé ohlasy k novinke od Apple putujú predovšetkým od sci-fi nadšencov a fanúšikov NASA, ktorí svorne chvália autentickú dobovú atmosféru aj technológie použité pri vesmírnom ťažení. Spokojní so seriálom sú aj v Apple, ešte pred premiérou druhej série spoločnosť potvrdila práce na tretej sérii, ktorá by sa mala začať nakrúcať začiatkom jari a doraziť by mohla už na budúci rok.

Coming 2 America

Platforma: Prime Video

Dátum premiéry: 5. marec

Nestarnúci komik Eddie Murphy alias princ Akeem sa po viac ako troch dekádach odpočinku vracia na filmové plátno v pokračovaní komediálneho hitu Cesta do Ameriky. Úspešná komédia z roku 1988 sledovala Murphyho v role princa Akeema, ktorý sa v sprievode svojho sluhu a verného spoločníka Semmiho vydáva do Ameriky za účelom nájdenia nevesty a budúcej kráľovnej fiktívnej krajiny Zamundy.

Po dlhých rokoch si dvojica cestu do zasľúbenej zeme zopakuje. Princ Akeem totiž zisťuje, že má v New Yorku syna a posledným prianím princovho umierajúceho otca je, aby strateného potomka v Queense našiel a spravil z neho dôstojného dediča trónu. Návrat okrem Murphyho hlási viacero známych tvárí z pôvodného filmu, a to vrátane Semmiho (Arsenio Hall), Akeemovej ženy Lisy McDovell (Shari Headley) alebo jej otca, prísneho majiteľa sietí fast-foodov Clea McDowella (John Amos).

Cherry

Platforma: AppleTV+

Dátum premiéry: 12. marec

Tom Holland sa snaží zbaviť nálepky Spidermana a čoraz častejšie ukazuje, že jeho talent nie je obmedzený len na pavúčí kostým. Minulý rok sme mladého herca mohli vidieť vo vydarenej dobovej dráme The Devil All the Time od Netflixu, najnovšie sa 24-ročný britský herec predstaví na konkurenčnej platforme AppleTV+ vo filme Cherry. Tu Holland stvárni vojnového veterána s posttraumatickou stresovou poruchou, ktorému sa nedarí začleniť do normálneho života.

Aby toho nebolo málo, hlavný protagonista je závislý na opiátoch, na ktoré si zarába prepadávaním miestnych bánk, jedinou nádejou na návrat do reality je bývalá stredoškolská láska Emily (Ciara Bravo). Príbeh dramatickej novinky je založený na skutočných udalostiach a rovnomennej autobiografii spisovateľa Nica Walkera. O réžiu sa postará vyhľadávané bratské duo Russovcov, pre ktoré pôjde o prvý režisérsky kúsok od natočenia najzárobkovejšieho filmu všetkých čias, Avengers: Endgame.

Falcon and the Winter Soldier

Platforma: Disney+

Dátum premiéry: 19. marec

Komiksové univerzum Marvelu sa bude pod správou Disney rozrastať o desiatky filmov a seriálov. Prvým z nich mal byť Falcon and the Winter Soldier, nakoniec ho kvôli komplikáciám s nakrúcaním predbehol WandaVision, ktorý síce nemusí sadnúť každému, no za nás ho môžeme vrelo odporučiť. V omnoho tradičnejšom duchu sa onedlho ponesie práve cesta dvojice supehrdinov Sama Wilsona alias Falcona a Buckyho Barnesa známeho aj ako Winter Soldier.

Príbeh seriálovej novinky bude priamo nadväzovať na udalosti Avengers: Endgame, Falcon v nej spojí sily so svojím parťákom a spoločne sa vydávajú do boja proti anarchistickej skupine Flag-Smashers. Okrem dvojice hlavných hviezd budí pozornosť aj angažovanie oceňovaného Daniela Bruhla, ktorý v seriáli zastane rolu hlavného antagonistu, baróna Helmuta Zema.

Sky Rojo

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 19. marec

Španielska seriálová produkcia je na Netflixe mimoriadne žiadaná, dôkazom čoho sú hity ako Elite či Money Heist. Do tejto spoločnosti by sa čoskoro mohla zaradiť aj ďalšia novinka Sky Rojo, ktorá sleduje príbeh troch exotických tanečníc, snažiacich sa ujsť pred svojím pasákom. Tvorcovia sľubujú bláznivý akčný zážitok postavený na zaujímavých postavách aj drsnom humore, dynamické tempo by mal zabezpečiť aj kratší 25-minútový formát jednotlivých epizód.

Za novinkou stojí producentská dvojica Alex Pina a Esther Martínez Lobato, ktorí majú na svedomí zmienený megahit Money Heist, práve vďaka nim je preto Sky Rojo jedným z najočakávanejších seriálov tejto jari. Pina medzičasom pre Netflix nakrútil aj mysteriózny dramatický kúsok The White Lines, ten sa však medzi divákmi veľmi neujal a seriál bol po prvej sérii zrušený.

BONUS: HBO Max:
  • The Little Things (29. január)
  • Judas and The Black Messiah (12. február)
  • Tom & Jerry (26. Február)

Nie je veľkým tajomstvom, že HBO Max (na Slovensku v priebehu roka vystrieda HBO GO) sa v zámorí príliš nedarí. Odpoveďou na malý počet predplatiteľov je tento rok odvysielať všetky filmové hity súbežne s ich kinopremiérou aj na svojej platforme HBO Max a službu tak zatraktívniť. Tento rok sa preto k predplatiteľom služby dostane až 16 očakávaných hollywoodskych veľkofilmov, medzi ktorými nechýba Duna, Matrix 4, Godzilla vs. Kong, The Suicide Squad alebo Mortal Kombat.

V najbližšom čase sa predplatitelia služby môžu tešiť na temnú detektívku The Little Things, v ktorej trojica detektívov podaní Denzela Washingtona, Jareda Leta a Ramiho Maleka, ide po krku chladnokrvnému sériovému vrahovi, rodinnú komédiu Tom & Jerry, aj dramatickú snímku Judas and The Black Messiah. O filme sme písali ako o horúcom oscarovom kandidátovi, viac v samostatnej téme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP