Kým je filmový priemysel kvôli zatvoreným kinám a neustálym odkladom premiér na kolenách, Netflixu sa naďalej darí a vypúšťa do sveta jeden hit za druhým. To sa už dávno netýka len seriálov, ale tiež filmov.

Jedným z nich bol aj akčný blockbuster The Old Guard, v ktorom si to partička nesmrteľných vojakov na čele s Charlize Theron rozdala s bohatou korporáciou a jej vlastnou armádou.

Aj keď The Old Guard po stránke kvality príliš neohúril a od recenzentov si to poriadne zlízol, u divákov akčná jednohubka vzbudila obrovský záujem. Deadline totiž informuje, že film si podľa Netflixu za prvé štyri týždne po premiére pozrie približne 72 miliónov domácností.

Ak sa číslo sledovanosti napokon potvrdí, The Old Guard sa s prehľadom zaradí do TOP 10 najsledovanejších projektov streamovacej služby. Na čele rebríčka aktuálne stojí tohtoročná akcia Extraction s austrálskym svalovcom Chrisom Hemsworthom. Našu recenziu na film nájdeš v samostatnej téme.

Tu je zoznam TOP 10 najsledovanejších filmov, ktoré nedávno zverejnil Netflix: 

  1. Extraction – 99 miliónov
  2. Bird Box – 89 miliónov
  3. Spenser Confidential – 85 miliónov
  4. 6 Underground – 83 miliónov
  5. Murder Mystery – 83 miliónov
  6. The Old Guard – 72 miliónov
  7. The Irishman – 64 miliónov
  8. Triple Frontier– 63 miliónov
  9. The Wrong Missy – 59 miliónov
  10. The Platform – 56 miliónov

Netflix je najnovším filmov určite spokojný, o čom svedčia aj viaceré správy naznačujúce vznik pokračovania. To nakoniec potvrdila aj ústredná protagonistka Charlize Theron, ktorá sa v jednom z rozhovorov nechala počuť, že by rozhodne uvítala príležitosť podieľať sa na ďalšej časti.

Americká herečka zároveň naznačila, že záver filmu nechal viaceré otvorené smery, na ktoré by prípadné pokračovanie mohlo nadviazať. O pokračovaniach sa pomerne nahlas hovorí aj v prípade Extraction či postapokalyptického hitu Bird Box so Sandrou Bullock.

Zmienené série však zďaleka nie sú jedinými esami v rukáve streamovacieho giganta. Netflix totiž aktuálne pracuje aj na ďalších mimoriadne sľubných projektoch. Už na budúci mesiac sa predplatitelia služby môžu tešiť na akčnú bombu Project Power, v ktorej si ústredné postavy stvárnia Joseph Gordon-Levitt a Oscarový Jamie Foxx.

Ešte väčšiu pozornosť nedávno vzbudila správa o špionážnom trileri The Gray Man s hviezdnym obsadením, v ktorom si zahrajú Ryan Gosling a Chris Evans. S rozpočtom presahujúcim 200 miliónov pôjde o najdrahší film streamovacej služby v histórii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP