Prvenstvo obľúbeného Mandaloriana na službe Disney+ vystriedal v uplynulých dňoch vynikajúci titul WandaVision. Ten je aktuálne považovaný za nasledovanejší seriál súčasnosti.

Niet pochýb, že popularita prvého seriálového Marvel titulu kontinuálne rastie z časti na časť. To sa ale službe Disney+ pri piatkovej, v poradí už siedmej epizóde, dvakrát nevyplatilo. Ako informuje portál Deadline, streamovaciu službu v čase uverejnenia novej časti postretol 10-minútový výpadok.

Zdroj sa teda pozrel na dáta portálu Downdector, ktorý vykázal gigantickú mieru aktivity na Disney+ okolo času vydania novej epizódy WandaVision. Vtedy už ale používatelia v USA, Kanade, ale aj Spojenom kráľovstve nahlasovali početné výpadky.

Chyba na strane poskytovateľa bola takmer okamžite vyriešená, čím sa všetky sťažnosti predplatiteľov skončili. Ide tak o jediný podobný prípad nováčika na poli streamovacích služieb, čo iba opäť poukazuje na vysokú mieru obľúbenosti novej exkluzívnej komixovky.

Disney žne jeden úspech za druhým

Nie je tajomstvom, že Disney+ je aktuálne jediným konkurentom, ktorý v blízkom časovom horizonte dokáže ohroziť postavenie doteraz takmer nedotknuteľného Netflixu. Ako sme pred niekoľkými dňami písali, služba rastie raketovým tempom, pričom aktuálne eviduje približne 95 miliónov predplatiteľov.

Screenshot / YouTube / IG UK

Netflix mal na konci minulého roka takmer 204 miliónov predplatiteľov, kedy však musíme zohľadňovať jeho geografickú rozšírenosť. Disney+ je aktuálne dostupné len vo vybraných krajinách, pričom na Slovensko by sa mala služba dostať ešte tento rok.

Nedávno sme rovnako informovali aj o návrate práv na vysielanie ďalších dvoch seriálových titulov univerza Marvelu. Pevne veríme, že servery budú evidovať výpadky aj v prípade splnenia zatiaľ nepotvrdeného sna o pokračovaní Daredevila, Jessicy Jones či Punishera, ktoré boli po určitý čas vydávané exkluzívne pod záštitou Netflixu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú