Akokoľvek neuveriteľne to môže znieť, v Európe štartuje ďalšia veľká streamovacia služba. Stojí za ňou mediálna megakorporácia ViacomCBS, ktorá pod sebou združuje viacero známych spoločností, okrem iných tiež člena tzv. veľkej hollywoodskej šestky, štúdio Paramount. Z neho si nová platforma zobrala aj názov, bude sa volať Paramount+.

Novo ohlásená streamovacia služba ponúkne obsah známych zámorských sietí a štúdií ako napríklad BET, CBS, Comedy Central, MTV, Nickelodeon a samozrejme tiež Paramount Pictures.

Zároveň pod seba zaradí už existujúcu zámorskú službu CBS All Access a obsah známej platformy Showtime. Showtime so svojím bohatým obsahom však bude do Paramount+ integrovaný len na európskom trhu, v zámorí si naďalej zachová nezávislosť.

Tisícky hodín obsahu

Nová platforma na trh plánuje vstúpiť vo veľkom štýle a podľa Deadline sľubuje viac ako 30 000 seriálových epizód a 2 500 filmov. Súčasťou ponuky na trhu Severnej Ameriky budú aj športové prenosy, ktorých má služba naživo aj zo záznamu ponúkať viac ako 1 000, a to vrátane prenosov NFL.

Kvôli právam je však nepravdepodobné, že by sa ponuka športových podujatí vo veľkom dostala aj do Európy. Služba bude pri štarte vo veľkom čerpať z bohatého archívu nakrútených filmov a seriálov. Nechýbajú medzi nimi napríklad sitkom Frasier, filmové klasiky ako Krstný otec, Indiana Jones, Titanic alebo obľúbená akčná séria Mission Impossible.

Do ponuky služby bude zároveň v 30 až 45 dňovom okne po premiére exkluzívne pridávaný aj kinoobsah, v ktorom budú zahrnuté aj jedny z najočakávanejších hollywoodskych veľkofilmov. Už mesiac a pol po premiére tak do knižnice pribudnú napríklad Tiché miesta 2, Top Gun: Maverick či Mission Impossible 7.

Paramount

Exkluzívny obsah a smelé plány

The Verge navyše informuje, že knižnica prichádzajúcej služby by mala byť obohatená aj o filmy ďalšie významného filmového štúdia MGM, ktoré okrem iných stojí napríklad za sériou James Bond. Paramount+ by tak krátko po premiére mohol získať aj ďalšie filmové klenoty, okrem iných napríklad poslednú horúco očakávanú bondovku No Time To Die.

Ponuka služby bude žánrovo rôznorodá, okrem seriálov a filmov v nej nebude chýbať ani dokumentárny či rodinne ladený obsah. Detského diváka poteší napríklad obľúbená Tlapková patrola či animovaný hrdina SpongeBob.

NEPREHLIADNI
HBO Go práve pridalo slovenský dabing ku Game of Thrones a desiatkam ďalších filmov. Máme zoznam a exkluzívne detaily

Spoločnosť zároveň ohlásila masívne investície do vlastného obsahu. V príprave je viac ako 50 projektov, ktoré sa objavia exkluzívne na novej platforme. Dominujú medzi nimi napríklad Star Trek: Strange New Worlds, seriálový spin-off populárneho filmu Lúpež po taliansky, pokračovanie sitkomu Frasier či nový seriál inšpirovaný hernou sériou Halo.

Paramount+

ViacomCBS do svojej novej platformy a tvorby vlastného obsahu plánuje počas najbližších troch rokoch investovať  viac ako päť miliárd dolárov, od ktorého si sľubuje 65 až 75 miliónov predplatiteľov do roku 2024. Analytici sa zhodujú, že číslo nie je nereálne, predovšetkým vzhľadom na atraktívnu obsahovú ponuku prichádzajúcej služby.

Dve verzie predplatného, štart na Slovensku neznámy

Paramount+ bude na trhu Spojených štátov, Kanady a Latinskej Ameriky spustený už 4. marca a avizovaná je aj postupná expanzia do Európy. Tu svoju službu začne prednostne ponúkať v severských krajinách, a to už na konci marca. Ďalšie krajiny by mali postupne nasledovať, kedy sa služba dostane aj na Slovensko zatiaľ nie je známe.

Služba bude v zámorí spustená v dvoch predplatných balíčkoch dostupných za 5, respektíve 10 dolárov. Zásadným rozdielom budú reklamy – prémiová verzia bude dostupná bez reklám a ponúkne navyše aj exkluzívny obsah v podobe dodatočných športových vysielaní a lokálnych správ.

Paramount+

V európskom regióne reklamy v streamovacích službách nie sú štandardom, vylúčená preto nie je, že Paramount+ bude u nás dostupný len v jednom balíčku. Zároveň je takmer isté, že ponuka služby v Európe bude oproti Severnej Amerike kvôli televíznym právam o niečo chudobnejšia. Mnohé napovie práve spustenie v severských krajinách.

Služba bude dostupná ako cez webové prehliadače, tak aj cez smart zariadenia a systémy Android a iOS. S vysokou pravdepodobnosťou bude zaradená aj do ponuky operátorov a ich televíznych balíčkov.

Súboj sa vyostruje

Paramount+ je v krátkom čase ďalším veľkým hráčom, ktorý je odhodlaný pobiť sa zákazníkov v globálnom meradle. Na Slovensku momentálne čakáme na spustenie streamovacej služby Disney+, očakáva sa aj predstavenie platformy HBO Max, ktorá nahradí existujúcu verziu HBO Go.

NEPREHLIADNI
Disney+ prichádza. Pozrieme si rozprávky aj s vynikajúcim slovenským dabingom? Zisťovali sme detaily

Na slovenských predplatiteľov čoraz väčšmi myslí aj Amazon, ktorý začal lokalizovať svoju knižnicu do českého jazyka, pričom zabudnúť nemôžeme ani prichádzajúci Discovery+.

Navyše na našom trhu postupne pribúdajú aj menej známe platformy. Spomeňme napríklad streamovaciu službu FilmBox+, o príchode ktorej sme informovali len pred pár dňami. Súboj streamovacích služieb a veľkých mediálnych spoločností tak pomaly dosahuje svoj vrchol a bude zaujímavé sledovať, ktoré platformy z neho nakoniec vzídu víťazne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom