Kým marec sa na streamovacích službách niesol predovšetkým vo filmovom duchu, v novom mesiaci je ponuka vyrovnaná. Okrem očakávaných celovečerných snímok na čele s Mortal Kombat ku nám prichádza niekoľko nových i pokračujúcich televíznych sérií.

Tešiť sa tak napríklad môžeme na štvrtú sériu Príbehu služobníčky, psychologický horor od Amazonu, ale tiež novú fantasy ságu na Netflixe. Toto je 8 filmov a seriálov, ktoré v novom stoja za pozornosť.

Concrete Cowboy

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 2. apríl

Netflix do svojho obsahu v krátkom čase zaradí už druhý film s westernovým nádychom. Po News of the World s Tomom Hanksom sa knižnica služby obohatí aj o dramatickú snímku Concrete Cowboy, ktorá sa však bude odohrávať v súčasnosti a namiesto príbehu z Divokého západu bude skôr vzťahovou drámou medzi otcom a jeho odcudzeným synom.

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami a románom Ghetto Cowboy sa zameria na problémového mladíka Colea, ktorý sa nachádza na životnom rozcestí a má blízko k životu kriminálnika.

Prečítaj si aj
Táto služba je ďalšou skvelou alternatívou za klasickú TV. Aká je a čo ponúka?

Poslednú možnú záchranu predstavuje jeho zatvrdnutý otec a člen člen mestských kovbojov Harp, ktorý stratenému Coleovi kovbojským životom ukazuje východisko. Hlavnú pozornosť v novinke budí predovšetkým ústredné herecké duo, hlavné role si zahrajú Idris Elba (Suicide Squad) a hviezda Stranger Things, Caleb McLaughlin.

This is a Robbery: The World’s Greatest Art Heist

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 7. apríl

Netflix sa v posledných rokoch čoraz viac spája aj s kvalitnými a vysoko hodnotenými dokumentárnymi sériami. Veľké očakávania preto máme aj od novej minisérie The World’s Greatest Art Heist, ktorá v štyroch dieloch pokryje najväčšiu krádež umenia v americkej histórii, vylúpenie Múzea Isabelly Stewartovej Gardnerovej v Bostone.

Práve to sa v marci 1990 stalo terčom ozbrojeného prepadnutia, počas ktorého dvojica páchateľov prezlečených za policajtov ukradla obrazy v hodnote viac ako pol miliardy dolárov. Dokumentárna novinka predstaví okolnosti lúpeže, hlavných podozrivých a tradične prinesie rozhovory so zúčastnenými stranami, vrátane zamestnancov múzea a vyšetrujúcich detektívov.

Thunder Force

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 9. apríl

Pohodové komédie Netflixu sa pravidelne umiestňujú v rebríčku TOP 10 najsledovanejších filmov a potenciál bodovať v tomto smere cítiť aj z prichádzajúcej novinky Thunder Force.

Tá divákom predstaví netradičnú dvojicu hrdiniek, ktoré disponujú superschopnosťami a postavia sa zločinu v meste. Kým jedna disponuje neviditeľnosťou, druhá vďaka náhode prichádza ku extrémnej sile. Na scéne sa však objavuje nebezpečný protivník, ktorý schopnosti strážkyň zákona dôkladne preverí.

Trailer sľubuje klasickú „buddy“ záležitosť z čoraz populárnejšieho prostredia superhrdinov, o zábavu sa postará Melissa McCarthy (Kráľovné zločinu) a Octavia Spencer, známa napríklad z psychologického hororu Mama. Zaujímavo pôsobí aj účasť Jasona Batemana (Ozark), ktorý si v posledných rokoch dal od komediálnych rolí oddych a naposledy sme ho takto mohli vidieť vo vydarenej komédii Nočná hra.

THEM

Platforma: Prime Video

Dátum premiéry: 9. apríl

Spomínaš si ešte na vydarený celovečerný počin Uteč (Get out) z roku 2017? Z nenápadného trileru, v ktorom sa ústredný černošský hrdina ocitol v strede nemilosrdnej rasistickej komunity, sa vykľul celosvetový hit a film pri rozpočte necelých 5 miliónov dolárov dokázal z kín vytrieskať štvrť miliardy. Podobný koncept v seriáli využije aj Amazon, ktorý v podobe THEM prichádza prakticky s rovnakým konceptom.

Dejovo bude novinka zasadená do Ameriky 50-tych rokov a predstaví mladú afroamerickú rodinu, ktorá sa prisťahuje do belošskej štvrte. Už čoskoro po príchode si „prisťahovalci“ začnú všímať zvláštne správanie miestnej komunity, s ktorou niečo nie je v poriadku.

Náznaky nepriateľského správania postupne prerastú do otvoreného konfliktu, počas ktorého bude mladá rodina vystavená psychickému týraniu i hrubému násiliu.

Mortal Kombat

Platforma: HBO Max

Dátum premiéry: 23. apríl

Filmové adaptácie hier väčšinou končia fiaskom, očakávania od prichádzajúcej rúbačky Mortal Kombat sú však extrémne vysoko. Ikonická herná séria sa dočkala dvojice filmov ešte pred 20-timi rokmi, a aj keď výsledok (v prípade prvého dielu) nebol vyloženým sklamaním, rovnako nešlo o nič iné ako o krvavé béčko profitujúce z popularity svojej predlohy.

Najnovší film však okrem násilia a brutálnych súbojov plánuje predstaviť aj komplexnejšiu zápletku, a to vrátane lepšieho vykreslenia jednotlivých charakterov. Chýbať nebudú ikonické postavy ako Sub-Zero, Raiden, Sonya Blade či Liu Kang, v centre diania ale bude stáť neznámy bojovník Cole Young, ktorý sa v turnaji s najvyššími stávkami predstaví.

Tvorca filmu Simon McQuoid, pre ktorého pôjde o režisérsky debut, zároveň sľubuje, že nový reboot predstaví bezprecedentnú úroveň brutality, ktorá k limitom doženie aj najvyšší R-kový rating.

Shadow and the Bone

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 23. apríl

Dočkáme sa v apríli novej vydarenej fantasy série? Netflix v to rozhodne dúfa. Kúpil totiž práva na populárnu knižnú sériu Grishaverse, v ktorej nechýbajú mágia, príšery, intrigy aj množstvo akčných pasáží.

Prvá séria predstaví hlavnú hrdinku, kartografku Alinu, ktorá zisťuje, že disponuje mocnými magickými schopnosťami. Tie samozrejme nezostanú nepovšimnuté a Alina sa stáva jednou z posledných nádejí na záchranu krajiny pred temnotou.

Čítal si už? 
Ďalší úbytok skvelého obsahu: Netflix aj HBO Go stratia množstvo atraktívnych filmov. Tieto si už čoskoro nepozrieš

Zároveň sa o schopnosti hlavnej postavy začnú zaujímať aj mocní predstavitelia štátu a Alina postupom času zisťuje, že veriť sa neoplatí naozaj nikomu. Príbehová zápletka síce vyznieva ako obohraté klišé, nádej na úspech dáva predovšetkým dvojica jeho tvorcov.

Showrunnerom seriálu je Eric Heisserer, ktorý pre Netflix nakrútil apokalyptický hit Bird Box, výkonným producentom Shawn Levy, ktorý sa podieľal aj na tvorbe Stranger Things.

The Handmaid’s Tale (4. Séria)

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 28. apríl

Seriálový klenot streamovacej služby Hulu po odkladoch pokračuje svojou štvrtou sériou, dostupná bude tradične aj v rámci obsahu HBO Go. Nová séria prinesie otvorený odboj na čele s June, hlavná hrdinka však bude musieť čeliť množstvu nových výziev, ktoré sa podpíšu aj na jej vzťahoch s obľúbenými postavami.

Štvrtá séria bude na rozdiel od predchodcov pozostávať iba z desiatich epizód, prvé tri by mali byť dostupné hneď v deň vydania, zostávajúce časti budú pridávané na týždennej báze. Prichádzajúca séria zároveň nebude znamenať koniec seriálu. Tvorcovia potvrdili nakrútenie najmenej jednej ďalšej série, rovnako sa hovorí aj o vzniku ďalších možných seriálov či filmov z tohto univerza.

Without Remorse

Platforma: Prime Video

Dátum premiéry: 30. apríl

Snímky, kde hlavný hrdina efektne zlikviduje desiatky protivníkov, v poslednom čase vyskakujú naozaj odvšadiaľ, od novinky Without Remorse však máme vysoké očakávania.

Dôvodom nie je len sympatický hlavný protagonista, Michael B. Jordan (Creed), ale predovšetkým taliansky režisér Stefano Sollima (Sicario: Day of the Soldado), o ktorom sme nedávno písali napríklad v súvislosti s excelentným seriálovým počinom ZeroZeroZero. Viac v samostatnej téme.

Sollima je zvyknutý na drsnejšie rozprávanie, čo môže dokonale zužitkovať aj vo svojej najnovšej snímke. V jej centre stojí vojak Navy SEAL John Clark, ktorý odkryje medzinárodné sprisahanie a následne stane sa terčom zabijakov. Tých po prepadnutí síce zlikviduje, obeťou sa však stane jeho tehotná žena. John sa tak vydáva na cestu za pomstou, počas ktorej odhalí aj viaceré z tajomstiev tajných služieb.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom