Slovenské kiná sú od konca mája opäť otvorené a fanúšikovia filmov na veľkom plátne majú dôvod na radosť. Najnovšie snímky si tak opäť môžu vychutnať inak, než doma na streamovacích službách, ale stále budú platiť určité hygienické obmedzenia podľa covid semafóru.

Kvôli pandemickej situácii boli dátumy premiér viacerých filmov posúvané a častokrát sa čakalo aj na uvoľňovanie opatrení. Aj v dôsledku toho tu máme v skrátenej kinosezóne až do konca roka mimoriadne nabitý program so snímkami, ktoré sa jednoducho oplatia vidieť na veľkej obrazovke a s kvalitným zvukom.

Na čom si filmy doma vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Pripravili sme si pre vás výber toho najlepšieho a najočakávanejšieho, na čo môžete v júni vyraziť do kina. Pohodlne sa usaďte, začíname.

V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol

Dátum premiéry: 3. jún

Jedna z najúspešnejších hororových sérií posledných rokov sa vracia s pokračovaním V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol. Film bol pôvodne plánovaný na september minulého roku, ale tvorcovia sa z pochopiteľných dôvodov rozhodli o posunutie premiéry.

V tretej časti sa opäť predstaví ústredná dvojica Patrick Wilson & Vera Farminga ako manželia Ed a Lorraine Warrenovci, aby čelili doposiaľ najtemnejšiemu prípadu v ich kariére. Zo strašidelných domov sa presúvajú do súdnej siene k prípadu vraždy, ktorá sa vraj stala na popud démona.

Prípad obžalovaného Arneho Cheyenna Johnsona je postavený na reálnych základoch a v rámci Spojených štátov sa pri súdnom procese stalo vôbec prvýkrát, že sa obhajoba oprela o nadprirodzené motívy, ktoré mali viesť k vražde.

Warrenovci sa tak budú snažiť zachrániť dušu mladého chlapca a pôjde o doposiaľ najväčšiu výzvu v ich životoch. Tvorca hororovej série James Wan tentokrát na snímku dohliadal len ako producent a na režisérsku stoličku zasadol Michael Chaves (Kliatba kvíliacej ženy).

Cruella

Dátum premiéry: 3. jún

Do kín konečne mieri aj diabolská Cruella v hlavnej úlohe s Emmou Stone. Film vdýchne tejto ikonickej postave spätej s dalmatíncami nový život v štýle punk-rocku a diváci sa v ňom dozvedia jej začiatky.

V skratke to znamená, že nám režisér Craig Gillespie predstaví Cruellu de Vil ešte pred udalosťami z dobre známej rozprávkovej predlohy, ktorá vyšla v roku 1956 ako román.

Príbeh je zasadený do Londýna 70. rokov a mladá Cruella sa snaží presadiť vo svete módy. Postupný sled udalostí ale spraví z brilantného, aj keď už od malička šibalského mladého dievčaťa čoraz šialenejšiu osobu, ktorá sa nestráni extravagancie.

Duša

Dátum premiéry: 3. jún

Pixar a Disney divákov opäť raz vezmú na krásnu animovanú cestu plnú vtipu a otázok o živote, ktoré si raz za čas kladie snáď každý. Pre stredoškolského učiteľa Joea Gardnera (hlas prepožičal Jamie Foxx) predstavuje hudba celý život a jedného dňa sa mu naskytne šanca zahrať si v preslávenom jazzovom klube.

Všetko sa ale pokazí, keď ho jedna chyba bude stáť miesto na zemi a ocitne sa vo fantastickom svete duší. Práve tu získava každá duša všetky charakteristiky ešte predtým, než sa dostane na Zem.

Joe svoj život miloval a tak sa snaží dostať späť na Zem do svojho pôvodného tela. Spoločníčkou mu bude rozkošná duša číslo 22 (Tina Fey), s ktorou sa vydá na cestu poznania, aby našli odpovede na otázky o tom, prečo je život tak dôležitý.

Tiché miesto: Časť ll

Dátum premiéry: 10. jún

Potichu do kín prichádza aj dlho očakávané pokračovanie od Johna Krasinskeho. Tiché miesto: Časť II už zďaleka nebude tak komornou záležitosťou, ako jeho predchodca. Základom síce stále bude nevydať ani hlások, ale po strate manžela Leeho (John Krasinski) sa Evelyn Abbotová (Emily Blunt) vydáva na nebezpečnú cestu hľadania pomoci pre seba aj svoje dve malé deti.

Stále nevieme, odkiaľ votrelci na našu planétu prišli, ale zdecimovali už drvivú väčšinu hlučnej populácie. Po opustení farmy ale Evelyn s rodinkou čoskoro zistia, že nebezpečenstvo nehrozí len od monštier zabíjajúcich všetko, čo vydá akýkoľvek zvuk, ale aj od ostatných preživších.

Medzi nimi sa vo filme objaví aj skvelý Cillian Murphy a o napätie by nemala byť v kine núdza. O réžiu sa, rovnako ako v prvej časti, stará John Krasinski.

Podfuk za všetky prachy

Dátum premiéry: 10. jún

Robert De Niro, Morgan Freeman, Tommy Lee Jones… Je k tejto partičke hereckých velikánov treba niečo dodávať? Snáď len to, že pripravujú Podfuk za všetky prachy v novej komédii s veľmi podarenou zápletkou.

Max, filmový producent (Robert De Niro) je úplne na mizine, má dlhy u mafiánskeho bossa (Morgan Freeman) a akútne potrebuje finančnú injekciu a efektívne riešenie, ktoré by ho vyhrabalo z nelichotivej šlamastik.. Jedného dňa Maxa napadne skvelá idea ako dlh splatiť.

Tu na scénu prichádza večne naliaty herec (stvárni ho Tommy Lee Jones), ktorý má Maxa vykúpiť. Spolu so svojimi kumpánmi Max vymyslí plán, ako sa opilca počas natáčania nového filmu zbaviť. Ešte predtým mu ale vybavia poistku „keby niečo“.

Stačí vymyslieť scenár s náročnými kaskadérskymi kúskami a dúfať, že pri jednom z nich sa „pošťastí“. Herec zomrie, Max zinkasuje poriadny balík a oprostí sa od mafie. Podarí sa mu to?

Godzilla vs. Kong

Dátum premiéry: 10. jún

V zozname najlepších noviniek, ktoré si môžeme konečne vychutnať v kine, určite nesmie chýbať ani megalomanský stret dvoch monštier. Godzilla vs. Kong už je síce k dispozícii dlhšie a nedočkaví diváci si ho pravdepodobne nejakou cestou pozreli, ale ten pravý zážitok prichádza práve s veľkým plátnom.

Tona akcie, situácie pritiahnuté za vlasy ale aj kopec popcornovej zábavy – to všetko ponúkne súboj dvoch legendárnych monštier. Z upútaviek už vieme, že Godzilla a Kong sa nakoniec budú musieť spojiť proti oveľa väčšej hrozbe.

Vo filme uvidíme aj filmármi aktuálne mimoriadne obľúbenú herečku Millie Bobby Brown, Alexandera Skarsgårda alebo Rebeccu Hall.

Rýchlo a Zbesilo 9

Dátum premiéry: 17. jún

Poriadnu nálož akcie aj zábavy určite prinesie aj Rýchlo a Zbesilo 9. Predstaví sa tradičné rodinné zoskupenie vedené Dominicom Torettom (Vin Diesel), ktoré sa tentokrát pozrie vyššie, než kedykoľvek predtým a bude sa snažiť ukojiť túžbu fanúšikov po rýchlych autách a absurdnej akcii.

Do režisérskeho kresla sa vracia Justin Lin a ak všetko pôjde podľa plánu, zrežíruje aj zvyšné dva ohlásené diely, ktoré by mali byť zároveň poslednou zastávkou v sérii. Pri rýchlosti, s akou sa franšíza rozrástla, ale nikdy nevieme, kedy nám tvorcovia oznámia ďalšie pokračovanie.

Vo filme stopercentne uvidíme aj stálice Michelle Rodriguez, Tyresa Gibsona, Jordana Brewstera, ako aj antagonistku Charlize Theron. U neviditeľného muža Johna Cenu to až tak isté nie je, alebo áno?

Otec

Dátum premiéry: 24. jún

V dráme Otec sa predstaví oscarová dvojica Anthony Hopkins/Olivia Colman pod režisérom Florianom Zellerom. Ten nakrútil film na motívy vlastnej divadelnej hry „Le Pére“ z roku 2012 a sledujeme v ňom osud staršieho muža (Anthony Hopkins), ktorý na staré kolená trpí demenciou a stratou pamäte.

Táto neľahká situácia nezasahuje len jeho, ale aj rodinných príslušníkov. Práve preto sa k nemu nasťahuje dcéra (Olivia Colman), aby mu pomohla vyrovnať sa s každodennou rutinou.

Od Hopkinsa máme vo filme očakávať herecké umenie, ktoré sa nedá porovnať s ničím z jeho bohatej predošlej kariéry.

Špirála: Saw pokračuje

Dátum premiéry: 24. jún

Od vynikajúcej prvej časti zo série Saw sa natočilo už mnoho pokračovaní rozširujúcich originálny koncept od Jamesa Wana. Špirála: Saw pokračuje sa vydáva po stopách sadistického hráča, ktorý svojimi premyslenými hrami aj tentokrát vyšetrovateľom poriadne zavarí.

Nebezpečnú hru s vrahom rozohrá dvojica detektívov, ktorých stvárnia Chris Rock a Samuel L. Jackson. Filmová séria má stále širokú základňu priaznivcov, ktorí si prídu pozrieť nové brutálne spôsoby vrážd. Budeš pri tom?

Výberom to nekončí

Kiná sa na Slovensku otvorili už koncom minulého mesiaca, a preto sa ešte poohliadneme za snímkami, ktoré si u nás svoju premiéru odbili už pred pár dňami. Určite by si si nemal nechať ujsť oscarovú drámu Nomadland s vynikajúcou Frances McDormand, akčnú nálož Monster Hunter s Millou Jovovich alebo veľmi obstojný Mortal Kombat podľa hernej predlohy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom