Kiná zostávajú zatvorené, veľké blockbustery sa preto v čoraz väčšej miere presúvajú do online priestoru a knižníc streamovacích služieb, ktoré sú v nejednom prípade ochotné zaplatiť za práva desiatky miliónov.

Tento trend bolo možné badať už počas minulých mesiacov, v prichádzajúcom mesiaci sa však s očakávanými veľkofilmami roztrhlo vrece a jednoznačne dominujú marcovej ponuke streamovacích platforiem. Tu sú projekty, ktoré by si si nemal nechať ujsť.

Biggie: I Got a Story to Tell

Dátum premiéry: 1. marec

Platforma: Netflix

Legenda rapu a hip-hopová ikona 90-tych rokov, The Notorious B.I.G., známy tiež ako Biggie, sa na Netflixe dočká celovečerného dokumentu. Postarali sa oň Biggieho matka s jeho blízkym priateľom Seanom „Diddym“ Combsom, ktorí od snímky sľubujú emotívnu a veľmi osobnú cestu zachytávajúcu kľúčové životné udalosti zosnulého umelca.

Súčasťou dokumentu tradične budú známe, ako aj nikdy nepublikované, archívne zábery zachytávajúce Biggieho najväčšie koncerty, ale tiež tvorbu jeho najznámejších hitov v zákulisí. Profil umelca dotvoria početné rozhovory a komentáre od rodiny i blízkych priateľov, ktoré Biggieho zobrazia v doposiaľ nevidenom svetle.

Sentinelle

Dátum premiéry: 5. marec

Platforma: Netflix

Akčná novinka Sentinelle sa vo výbere ocitla len vďaka sympatickej Olge Kurylenko, ktorá si v nej strihne hlavnú úlohu. Známa herečka si v novom trileri zahrá bývalú vojačku s posttraumatickou poruchou, ktorá sa po návrate domov snaží žiť normálnym životom. To samozrejme nejde podľa plánu, predovšetkým, keď sa jej sestra stane obeťou brutálneho útoku od syna nebezpečnej hlavy podsvetia.

Hlavná hrdinka dlho nelení a vydáva sa vykonať spravodlivosť tam, kde sa polícia roky len bezradne prizerá. Na krvavej ceste hlavná hrdinka samozrejme zužitkuje všetky smrtiace zručnosti z armády, čaká nás teda ďalší klon 96 hodín. Nádeje však drž pri zemi, o réžiu francúskeho trileru sa postaral Julien Leclercq, ktorý pre Netflix minulý rok nakrútil podpriemernú záležitosť Earth and Blood. Od filmu preto zázraky radšej nečakaj.

Raya a posledný drak

Dátum premiéry: 5. marec

Platforma: Disney+

Disney+ bude na Slovensku spustené neskôr počas roka, informujeme preto aj o jeho obsahu. Na začiatku marca bude knižnica populárnej streamovacej služby obohatená o rozprávkovú novinku Raya a posledný drak. Za novinkou stoja tvorcovia Zootropolisu či oboch dielov Ľadového kráľovstva, nová rozprávka je teda v skúsených rukách.

Čítal si už? 
Netflixu a Disney+ práve pribudla vážna konkurencia. Do ringu vstupuje nová streamovacia služba

Disney tentokrát divákom predstaví príbeh osamelej bojovníčky Raye, ktorá v čarovnom svete Kumandra hľadá posledného draka, aby zabránila nástupu starodávneho zla. Diváci sa môžu tešiť na celkom nové rozprávkové univerzum nasiaknuté farbami a originálnymi postavičkami, v ktorom by podľa upútavky klasicky nemala chýbať ani dávka humoru pre starších divákov.

Coming 2 America

Dátum premiéry: 5. marec

Platforma: Prime Video

Nestarnúci komik Eddie Murphy alias princ Akeem sa po viac ako troch dekádach odpočinku vracia na filmové plátno v pokračovaní komediálneho hitu Cesta do Ameriky. Úspešná komédia z roku 1988 sledovala Murphyho v role princa Akeema, ktorý sa v sprievode svojho sluhu a verného spoločníka Semmiho vydáva do Ameriky za účelom nájdenia nevesty a budúcej kráľovnej fiktívnej krajiny Zamundy.

Po dlhých rokoch si dvojica cestu do zasľúbenej zeme zopakuje. Princ Akeem totiž zisťuje, že má v New Yorku syna a posledným prianím princovho umierajúceho otca je, aby strateného potomka v Queense našiel a spravil z neho dôstojného dediča trónu. Návrat okrem Murphyho hlási viacero známych tvárí z pôvodného filmu, a to vrátane Semmiho (Arsenio Hall), Akeemovej ženy Lisy McDovell (Shari Headley) alebo jej otca, prísneho majiteľa sietí fast-foodov Clea McDowella (John Amos).

Cherry

Dátum premiéry: 12. marec

Platforma: Apple TV+

Tom Holland sa snaží zbaviť nálepky Spidermana a čoraz častejšie ukazuje, že jeho talent nie je obmedzený len na pavúčí kostým. Minulý rok sme mladého herca mohli vidieť vo vydarenej dobovej dráme The Devil All the Time od Netflixu, najnovšie sa 24-ročný britský herec predstaví na konkurenčnej platforme AppleTV+ vo filme Cherry. Tu Holland stvárni vojnového veterána s posttraumatickou stresovou poruchou, ktorému sa nedarí začleniť do normálneho života.

Aby toho nebolo málo, hlavný protagonista je závislý na opiátoch, na ktoré si zarába prepadávaním miestnych bánk, jedinou nádejou na návrat do normálneho života je bývalá stredoškolská láska Emily (Ciara Bravo). Príbeh dramatickej novinky je založený na skutočných udalostiach a rovnomennej autobiografii spisovateľa Nica Walkera. O réžiu sa postará vyhľadávané bratské duo Russovcov, pre ktoré pôjde o prvý režisérsky kúsok od natočenia najzárobkovejšieho filmu všetkých čias, Avengers: Endgame.

Zack Snyder’s Justice League

Dátum premiéry: 18. marec

Platforma: HBO Go

HBO nedávno konečne potešilo aj tuzemských predplatiteľov služby, ktorým v polovici marca predstaví jednu z najočakávanejších komiksoviek roka, Justice League od režiséra Zacka Snydera. Ten sa síce postaral aj o nakrútenie pôvodného filmu, ktorý mal premiéru v roku 2017, kvôli nezhodám so štúdiom Warner Bros. a veľkej osobnej tragédii však od filmu ešte pred premiérou odstúpil a Justice League pod vedením nového režiséra dostal úplne novú podobu.

Určite nezmeškaj
Najlepší film Netflixu? Hviezdne obsadená komédia s DiCapriom naberá ďalšie silné posily

Tá však medzi divákmi nebola prijatá najlepšie, otvorene sa preto volalo po originálnej verzii filmu, ktorá vznikla pod dohľadom Snydera. Warneri nakoniec fanúšikov vypočuli a v podobe novej verzie Justice League, označovanej tiež ako Snyder Cut, teraz prinášajú štvorhodinový epos plný nových dejových zápletiek a nikdy neodvysielaných záberov. Tie majú tvoriť nosnú časť filmu, čím sa potvrdzuje, že prichádzajúca novinka skutočne bude novým filmom.

Sky Rojo

Dátum premiéry: 19. marec

Platforma: Netflix

Španielska seriálová produkcia je na Netflixe mimoriadne žiadaná, dôkazom čoho sú hity ako Elite či Money Heist. Do tejto spoločnosti by sa čoskoro mohla zaradiť aj ďalšia novinka Sky Rojo, ktorá sleduje príbeh troch exotických tanečníc, snažiacich sa ujsť pred svojím pasákom. Tvorcovia sľubujú bláznivý akčný zážitok postavený na zaujímavých postavách aj drsnom humore, dynamické tempo by mal zabezpečiť aj kratší 25-minútový formát jednotlivých epizód.

Za novinkou stojí producentská dvojica Alex Pina a Esther Martínez Lobato, ktorí majú na svedomí zmienený megahit Money Heist, práve vďaka nim je preto Sky Rojo jedným z najočakávanejších seriálov tejto jari. Pina medzičasom pre Netflix nakrútil aj mysteriózny dramatický kúsok The White Lines, ten sa však medzi divákmi veľmi neujal a seriál bol po prvej sérii zrušený.

The Falcon and the Winter Soldier

Dátum premiéry: 19. marec

Platforma: Disney+     

Komiksové univerzum Marvelu sa bude pod správou Disney rozrastať o desiatky filmov a seriálov. Prvým z nich mal byť Falcon and the Winter Soldier, nakoniec ho kvôli komplikáciám s nakrúcaním predbehol WandaVision, ktorý síce nemusí sadnúť každému, no za nás ho môžeme vrelo odporučiť. V omnoho tradičnejšom duchu sa onedlho ponesie práve cesta dvojice supehrdinov Sama Wilsona alias Falcona a Buckyho Barnesa známeho aj ako Winter Soldier.

Príbeh seriálovej novinky bude priamo nadväzovať na udalosti Avengers: Endgame, Falcon v nej spojí sily so svojím parťákom a spoločne sa vydávajú do boja proti anarchistickej skupine Flag-Smashers. Okrem dvojice hlavných hviezd budí pozornosť aj angažovanie oceňovaného Daniela Bruhla, ktorý v seriáli zastane rolu hlavného antagonistu, baróna Helmuta Zema.

Godzilla vs. Kong

Dátum premiéry: 26. marec

Platforma: HBO Max

Nadupaný filmový marec na konci mesiaca neuzavrie nik iný, ako dvojica ikonických monštier Gozdilla a King Kong, ktorí si v rovnomennej snímke konečne zmerajú sily. Vo filme sa okrem známeho Švéda Alexandera Skarsgårda objaví aj čoraz populárnejšia Millie Bobby Brown, známa napríklad ako „Eleven“ z hitu Stranger Things alebo vydarenej detektívky Enola Holmes.

Prečítaj si aj
HBO Max oficiálne spustia na Slovensku. Vystrieda HBO GO, prinesie neporovnateľne lepší obsah

Celkovo pôjde už o 36. film, v ktorom sa objaví Godzilla a 12. filmy pre King Konga, bude to však prvýkrát, čo sa zástupcovia tzv. MonsterVerse na filmovom plátne postavia zoči-voči. Súboj titánov bude mať podľa trailerov za následok pády mrakodrapov aj zničenie celých miest, hlboké dejové zápletky však pri sledovaní radšej nečakaj. Godzilla vs. Kong vyzerá ako prvotriedna popkornová záležitosť so všetkými plusmi aj mínusmi.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú