Januárová ponuka sa na streamovacích službách nesie v znamení viacerých sľubných noviniek. Nechýbajú medzi nimi očakávané pokračovanie retro hitu Cobra Kai, hviezdne obsadený mrazivý triler, dráma s oscarovými ambíciami, ale aj Nicolas Cage v úsmevnom dokumente. Toto sú novinky, na ktoré sa v januári tešíme najviac.

Cobra Kai

Dátum premiéry: 1. Január

Platforma: Netflix

Netflix je známy tým, že rád dáva šancu aj seriálom, ktoré na iných platformách zaujali. V nedávnej minulosti sa im takto podarilo úspešne vzkriesiť napríklad Lucifera, ešte väčším hitom sa pre streamovaciu službu ukázalo vzkriesenie filmovej klasiky Karate Kid v podobe seriálu Cobra Kai.

Ten bol pôvodne vysielaný na YouTube Premium, veľkému diváckemu záujmu sa však netešil, čo sa zmenilo po zaradení do ponuky Netflixu. Cobra Kai si za prvých 28 dní pozrelo viac ako 50 miliónov divákov, vďaka čomu sa dočká rovno dvoch ďalších pokračovaní. Prvé z nich štartuje hneď na prvý deň Nového roka a zároveň patrí k najočakávanejším novinkám januára.

History of Swear Words

Dátum premiéry: 5. Január

Platforma: Netflix

Akčná ikona 90-tych rokov a tvár mnohých memečiek, Nicolas Cage, sa v poslednom čase spája skôr s béčkovými filmovými projektami, nová dokumentárna miniséria History of Swear Words na Netflixe však vyzerá vskutku sľubne a predovšetkým netradične. Ako napovedá samotný názov, novinka sa bude sústrediť na historický pôvod známych anglických nadávok a ich sociálnych dôsledkov.

Ak ťa zaujíma, aká história sa píše za slovíčkami „fuck“ alebo „cunt“, show s Nicolasom Cageom bude v januári povinnou jazdou. Známy herec okrem objasňovania historických súvislostí vyspovedá viacero jazykových odborníkov, o názory sa s ním podelia aj známe celebrity. Zaujímavosťou je, že Cage aktuálne spolupracuje aj s ďalšou streamovacou službou, Amazon Prime, kde sa objaví v celovečernej snímke ako kontroverzný chovateľ tigrov Joe Exotic.

Lupin

Dátum premiéry: 5. Január

Platforma: Netflix

Omar Sy je väčšine divákov známy z vydarených francúzskych dramédií na čele s fenomenálnymi Nedotknuteľnými, rolu opatrovateľa charizmatický herec v novom seriáli od Netflixu vymení za galantného a vynaliezavého zlodeja, ktorý sa pokúsi zo stráženého múzea ukradnúť náhrdelník Márie Antoinetty.

Zlodej-džentlmen a majster prestrojení sa za pomoci čarovnej knihy o ikonickom literárnom hrdinovi Arsénovi Lupinovi zároveň pokúsi pomstiť bohatej rodine za smrť svojho otca, ktorý zomrel po tom, čo bol neprávom obvinený zo zločinu.

WandaVision

Dátum premiéry: 15. Január

Platforma: Disney+

Komiksové univerzum Marvelu postupne naberá obludné rozmery a súčasťou jeho štvrtej fázy nebudú iba stomiliónové blockbustery, ale tiež viaceré sprievodné seriály dostupné exkluzívne na platforme Disney+. Jedným z najočakávanejších je Wanda Vision, v ktorom ústredné role stvárni dvojica superhrdinov Wanda Maximoff alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany). Ústredné duo bolo prvýkrát predstavené vo filme Avengers: Vek Ultrona a postupne si medzi sebou rozvinulo romantický vzťah.

Na akčnú klasiku však v prípade WandaVision zabudni, seriál je totiž nakrútený v štýle sitkomu a bude zasadený do 80-tych rokov minulého storočia. Netradičné poňatie sľubujú aj prvé upútavky, ktoré zobrazujú naoko idylický život ústredných postáv na americkom predmestí. Dostane sa však aj na akciu, prvá séria pozostávajúca z deviatich epizód totiž Disney vyšla na 150 miliónov.

One Night in Miami

Dátum premiéry: 15. Január

Platforma: Amazon Prime

Vo vážnejšom duchu sa ponesie režisérsky debut herečky Reginy King (If Beale Street Could Talk), ktorá v celovečernej snímke od Amazonu One Night in Miami opisuje fiktívny večer vo februári roka 1964, počas ktorého sa po víťaznom boxerskom zápase na hotelovej izbe stretli Muhammad Ali, Malcolm X, Sam Cooke a Jim Brown a diskutovali svoje role v hnutiach za občianske práva a kultúrne prevraty.

Film od Amazonu si premiéru odbil v septembri počas filmového festivalu v Benátkach a podľa nadšených ohlasov kritikov (97% na Rotten Tomatoes na základe 132 recenzií) je horúcim oscarovým kandidátom. To potvrdzuje aj skutočnosť, že sa nedávno objavil aj v kinách, čo je jednou z podmienok na kandidatúru v prestížnych oceneniach.

Outside the Wire

Dátum premiéry: 15. Január

Platforma: Netflix

Čoraz známejšiemu hercovi Anthonymu Mackiemu spolupráca s Netflixom očividne chutí, po druhej sérii Altered Carbon sa totiž pod značkou streamovacej služby objaví aj vo futuristickej akčnej snímke Outside the Wire. Tu si 42-ročný herec zahrá vojaka-androida, ktorý sa za pomoci svojho mladého podriadeného (Damson Idris) snaží odvrátiť globálnu katastrofu.

Upútavka sľubuje množstvo akcie, otázne je, ako veľmi zaujme aj po dejovej stránke, keďže práve tu posledné akčné hity od Netflixu ako Project Power či The Last Guard vo veľkom zlyhávali. Veľkú istotu v tomto smere nedáva ani švédsky režisér Mikael Håfström, ktorý sa v nedávnej minulosti postaral napríklad o Plán úteku.

The Little Things

Dátum premiéry: 29. Január

Platforma: HBO Max

Streamovacia služba HBO Max by mala v druhej polovici roka doraziť aj na Slovensko, kde nahradí tuzemské HBO Go. Jej predplatitelia sa tak môžu tešiť na množstvo nového obsahu, v ktorom dominujú predovšetkým chystané kinohity, ktoré sa na HBO Max dostanú súbežne s premiérou v kinách.

V januári takýmto filmom bude kriminálny triler The Little Things, v ktorom hlavné role stvárnia titáni Hollywoodu Denzel Washington, Jared Leto a čoraz slávnejší Rami Malek. Silná trojka vo filme zosobní policajných vyšetrovateľov, ktorí idú po krku sériovému vrahovi. Okrem silných hereckých výkonov novinka sľubuje temnú a neútešnú atmosféru umocnenú hudobným sprievodom 15-násobného nominanta na Oscara, Thomasa Newmana.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom