Streamovacie služby v pridávaní sľubného obsahu nepoľavujú ani počas horúceho leta a v júli sa ku nám opäť dostane viacero zaujímavých kúskov.

Milovníkov strachu možno vystraší hororová trilógia na Netflixe, sci-fi nadšenci si naopak na svoje prídu na Prime Video, kde už čoskoro štartuje akčná novinka s Chrisom Prattom. Nachystaného je toho ale omnoho viac, toto je TOP 10 filmových a seriálových noviniek v júlil, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

Trilógia Fear Street

Dátum premiéry: 2. júl / 9. júl / 16. júl

Platforma: Netflix

Leto sa na Netflixe neponesie iba v znamení romantických komédií a pikantných seriálov (zdravíme Sex Life a Too Hot to Handle), ale tiež v hororom duchu. V júli sa streamovacia platforma totiž pochváli hororovou trilógiou Fear Street, postavenou na bestsellerovej knižnej sérii spisovateľa R. L. Stinea, v ktorej sa objaví viacero známych tínedžerskych hviezd.

Aj keď sa v centre diania ocitnú mladí adolescenti, R-kový rating sľubuje nekompromisnú i krvavú ducharinu, ktorá sa zameria na 300 rokov desivých udalostí terorizujúcich malé fiktívne mestečko Shadyside.

Každý diel sa bude odohrávať v inom časovom období a ponúkne unikátnu zápletku. Prvý film z 90-tych rokov napríklad predstaví skupinu tínedžerov odhaľujúcich starodávne zlo, zatiaľ čo finálny diel zasadený do roku 1666 sa zameria na hon na čarodejnicu.

Tomorrow War

Dátum premiéry: 2. júl

Platforma: Prime Video

Predplatitelia Amazonu sa môžu tešiť na ďalšiu akčnú bombu. Po nedávnom zaradení očakávanej, aj keď vlažne prijatej snímky Without Remorse v hlavnej úlohe s Michaelom B. Jordanom (séria Creed), na Prime Video mieri Chris Pratt v akčnej sci-fi The Tomorrow War. Svet sa vo filme ocitá v smrteľnom nebezpečenstve, skupina cestovateľov v čase nás totiž prišla varovať pred inváziou mimozemšťanov, ktorí v budúcnosti napadli Zem.

Jedinou nádejou na zvrátenie udalostí zostávajú vojaci, ktorých možno transportovať z prítomnosti do roku 2051 a obdobia, kedy sa zápas o prežitie ľudstva vrcholí. Chris Pratt, ktorý už má za sebou boje vo vesmíre v Strážcoch galaxie i Jurskom Parku, sa vžije do role stredoškolského učiteľa Dana Forestera, jedného z mnohých nevoľníkov, ktorých do boja povolá armáda budúcnosti. Dan je odhodlaný zachrániť svoju manželku i dcéru a popritom mimozemšťanom poriadne nakopať zadok.

Resident Evil: Infinite Darkness (1. séria)

Dátum premiéry: 8. júl

Platforma: Netflix

Jednu z najznámejších hororových značiek čaká sľubná budúcnosť. Nielen, že sa najnovší diel hernej série predával ako horúce rožky, na obrazovky sa chystá hneď trojica televíznych projektov zo známeho univerza. Prvým z nich je 4-dielna CGI miniséria od Netflixu Resident Evil: Infinite Darkness, v ktorej sa objaví známa dvojka Leon Kennedy a Claire Redfield.

Hráčov určite poteší, že postavám hlasy prepožičajú rovnakí dabéri ako v hernej sérii, príbeh sa bude odohrávať v roku 2006, dva roky po udalostiach Resident Evil 4, kedy Leon S. Kennedy vyšetruje záhadný útok na Biely dom. Pri vyšetrovaní narazí na informácie o nebezpečnom tajomnom víruse, ktorý z ľudí robí zombíkov a zároveň natrafí na Claire Redfield, ktorá podozrivé udalosti vyšetruje na vlastnú päsť.

Black Widow

Dátum premiéry: 9. júl

Platforma: Disney+

Do filmovej kolekcie MCU (Marvel Cinematic Universe) minulý rok nepribudol ani jediný kúsok, čoskoro sa však popcornovej akcie a CGI efektov nabažíme do sýtosti, keďže Disney v najbližších dvoch rokoch chystá doslova desiatky superhrdinských noviniek. Všetkým sme sa venovali aj v samostatnom článku.

Videl si už? 
Komiksový MCU blockbuster jesene dostal nový trailer, približuje nadupanú akciu aj gigantického draka

Horúco očakávané je aj vyvrcholenie cesty Scarlett Johansson v koži Natashe Romanoff alias Black Widow, ktorú v ďalších filmoch vystrieda vychádzajúca hviezda Hollywoodu Florence Pugh (Little Women). Júlový blockbuster predstaví cestu Black Widow späť do Ruska, kde sa opätovne stretne so svojou rodinou, no zároveň sa bude musieť vysporiadať aj so svojou minulosťou.

Heist

Dátum premiéry: 14. júl

Platforma: Netflix

True-crime série od Netflixu sa spravidla vyznačujú vysokou kvalitou, nič iné nečakáme ani od novinky Heist, ktorá sa zameria na vybrané (takmer) dokonalé lúpeže s obrovskou mediálnou pozornosťou. 6-dielna prvá séria takto pokryje tri rozličné prípady, v ktorých predstaví okolností sofistikovaných lúpeží, rozhovory so zúčastnenými stranami ako i chyby, na ktorých snaha o obohatenie prefíkaných zlodejov stroskotala.

Samotný Netflix svoju novinku opisuje ako príbehy obyčajných ľudí, ktorým skoro prešli neobyčajné lúpeže. Každému prípadu bude venovaná dvojica epizód, pozrieme sa tak na prepadnutie obrneného transportéra v Las Vegas, jednu z najväčších krádeží bourbonu v histórii aj odcudzenie lietadla so 100 miliónmi na palube. Upútavka pôsobí mimoriadne sviežo, Netflix navyše vyspovedá priamych strojcov lúpeží a detailne predstaví ich motívy i myšlienkové pochody po lúpežiach.

Space Jam: A New Legacy

Dátum premiéry: 16. júl

Platforma: HBO Max

Komediálna klasika Space Jam sa v pokračovaní vracia na filmové plátno, súbežne však s kinopremiérou však film bude dostupný aj na streamovacej platforme HBO Max, ktorá by ku nám mala doraziť na jeseň tohto roka. V uletenej komédii by sme síce mali vidieť aj Michaela Jordana, hlavná pozornosť sa ale tentokrát bude sústrediť na LeBrona Jamesa, ktorý zostane uväznený v rozprávkovom svete Looney Tones.

Ak sa chce basketbalová ikona dostať von a zachrániť svojho syna, musí vyhrať turnaj proti zlovestnému algoritmu, ktorý v meraní síl ale zďaleka neplánuje hrať férovú hru. Trailery sľubujú násobne bláznivejšiu jazdu ako v prípade prvého dielu, mieru kontroverzie vyvolalo odstránenie šarmantného tchora Pepeho Le Pewa, ktorého postava bola podľa tvorcov príliš sexistická a z filmu preto bola vystrihnutá.

Kingdom: Ashin of the North

Dátum premiéry: 23. júl

Platforma: Netflix

Najúspešnejší juhokórejský seriál Kingdom sa čoskoro dočká špeciálneho dielu, ktorý bude príbehovou odbočkou druhej série. 90-minútová epizóda sa vráti ku koreňom celého príbehu a predstaví okolnosti vedúce k zombie apokalypse, rovnako ako detaily spojené so záhadnou rastlinou vzkriesenia.

V špeciálnej epizóde okrem zombíkov uvidíme predovšetkým postavu Ashin, ktorá sa v krátkosti objavila ešte v druhej sérii. Novinku režisérsky zastreší Kim Seong-hun, ktorý odkormidloval prvú sériu seriálu a postaral sa aj o scenár k pokračovaniu, Ashin of the North teda zostane verná predlohe a bude vítaným spestrením pri čakaní na ďalšiu sériu.

Sky Rojo (2. séria)

Dátum premiéry: 23. júl

Platforma: Netflix

Jarná seriálová novinka zo Španielska, Sky Rojo, síce nebola prijatá najhoršie, rozhodne ale nešlo o nič, čo by divákov vo veľkom zdvíhalo zo stoličiek. Seriál o partii prostitútok, ktoré zabijú svojho pasáka a utekajú pred jeho vernými nasledovníkmi, pozornosť vzbudil predovšetkým kvôli skutočnosti, že sa zaň postavil Alex Pina, tvorca megahitu Money Heist.

Určite nezmeškaj
Trailer je vonku a poznáme všetky detaily. Najpopulárnejší seriál našej doby vrcholí – toto je všetko, čo musíš vedieť o finále Money Heist

Ten už pred premiérou prvej série avizoval, že sa dočkáme aj pokračovania, ktoré zároveň prinesie aj vyvrcholenie bláznivej jazdy ústrednej trojky hrdiniek. Opäť sa môžeme tešiť na prepálenú a bláznivú akciu i dynamické tempo, ktorému výrazne napomáhajú aj krátke, menej ako 30-minútové epizódy, veľké zmeny však oproti predchodcovi nečakaj, obe série sa totiž nakrúcali naraz.

Ted Lasso (2. Séria)

Dátum premiéry: 23. júl

Platforma: Apple TV+

Jeden z najoceňovanejších seriálov minulého roka prichádza so svojou druhou sériou, ktorá sa opäť bude sústrediť na trénerský život futbalového kouča a nezameniteľného optimistu Teda Lassa. Ten v druhej sérii stále zostáva pri kormidle futbalového klubu AFC Richmond, ktorý sa po vzostupe bude snažiť doviesť späť medzi anglickú futbalovú elitu.

Trailer opäť sľubuje nákazlivú feel-good záležitosť, kde bude aj tentokrát dominovať Jason Sudeikis, ktorý si mimochodom za výkon v prvej sérii vyslúžil zisk prestížneho Zlatého glóbusu. Vracajú sa aj viaceré staré známe tváre, opäť sa teda môžeme tešiť na pestrú vzťahovú dynamiku i slovné prestrelky medzi hlavným koučom a jeho asistentom.

The Last Mercenary

Dátum premiéry: 30. júl

Platforma: Netflix

Akčná legenda Jean-Claude Van Damme sa vracia na televízne obrazovky, tentokrát v role bývalého tajného agenta, ktorý začal svoje služby ponúkať najvyššej ponuke. Vysoko trénovaný profesionál sa dostane do sporu s nebezpečnou organizáciou snažiacej sa využiť jeho odcudzeného syna, čo sa tatkovi pochopiteľne príliš nepáči.

Francúzska akčná komédia sa podľa prvých upútaviek neberie vôbec vážne, Van Damme sa tu ukazuje vo viacerých komických prestrojeniach a samozrejme uvidíme aj jeho legendárnu roznožku. Režisér filmu David Charhon zarytých fanúšikov belgického kickboxera vopred varuje, že The Last Mercenary nebude typickým Van Dammovým filmom a skôr ako o drsný „revenge“ akčňák pôjde o odľahčenú komédiu okorenenú akciou.

Hľadáš ďalšiu inšpiráciu? Neprehliadni naše staršie tipy:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom