Zdá sa, že hernú značku Resident Evil čaká žiarivá budúcnosť. Nielenže sa známa hororová séria dočká seriálového spracovania a CGI filmu, Netflix zároveň pracuje aj na treťom projekte, ktorý by mal zastávať úlohu reštartu filmovej série ukončenej v roku 2016.

Produkcia filmu je už pravdepodobne v pohybe a Deadline odhaľuje takmer plné herecké osadenstvo s hlavnými postavami. Zároveň oznamuje, že pôjde o podstatne prepojenejší zážitok s pôvodným hrami, keďže príbeh bude situovaný do roku 1998 v Raccoon City.

V akej miere bude nový príbeh prepojený s už ohlásenou dvojicou titulov zdroj neuvádza. Na radosť herných fanúšikov herci na obrázkoch vyššie stvárnia role známe z hernej série. Konkrétne  v novom filme uvidíš:

  • Kaya Scodelario ako Claire Redfield
  • Hannah John-Kamen ako Jill Valentine
  • Robbie Amell ako Chris Redfield
  • Tom Hopper ako Albert Wesker
  • Avan Jogia ako Leon S. Kennedy
  • Neal McDonough ako William Birkin

S týmto filmom sa chcem vrátiť ku pôvodným dvom hrám a znovu vytvoriť hrôzostrašný zážitok, ktorý som pociťoval, keď som ich hral prvýkrát. Zároveň chcem rozprávať prízemný ľudský príbeh o malom americkom mestečku, s ktorým by sa vedelo stotožniť dnešné publikum,“ povedal spisovateľ a zároveň režisér nového projektu Johannes Roberts.

Renesancia značky

Netflix má momentálne v ohni tri želiezka univerza Resident Evil. Prvým z nich je takmer absolútna seriálová odbočka, ktorá sa bude sústrediť na dvojčatá a dcéry jedného z hlavných záporákov univerza, Alberta Weskera.

Druhým titulom bude CGI animák Resident Evil: Infinite Darkness. Stredobodom jeho premisy budú dve hlavné postavy druhej a rozhodne najpopulárnejšej hry série – Leon a Claire.

Nenechaj si ujsť
Jedným seriálom to nekončí. Netflix má s univerzom Zaklínača veľké plány, prvé detaily sú známe

Teraz sme sa dočkali ohlásenia tretieho projektu zastrešovaného Netflixom. Ten bude figurovať ako reštart filmovej ságy, ktorý bude filmy s Millou Jovovich úmyselne ignorovať a na základe výberu postáv sa pravdepodobne prikloníme k originálnemu príbehu pôvodných hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom