Cesta elektromobilmi naprieč Amerikou bude odteraz o niečo jednoduchšia. Spoločnosť Electrify America dokončila pokrytie takmer 4400 kilometrovej trasy z Washingtonu do Los Angeles sieťou nabíjačiek.

Ako informuje portál Engadget, spoločnosť Electrify America práve dokončila pokrytie jednej z dôležitých ciest, ktorá križuje celú Ameriku sieťou nabíjačiek. Ide o vôbec prvú takúto trasu pokrytú nabíjačkami pre elektromobily v USA, ktorá vedie od jedného pobrežia k druhému.

Prvá cesta naprieč Amerikou, ktorá poskytne sieť nabíjačiek aj pre majiteľov vozidiel iných značiek ako Tesla

Konkrétne sa jedná o trasu z Washingtonu DC do Los Angeles, ktorá má celkovú dĺžku 4345 kilometrov, pokrýva cesty označené ako Interstate 15 a 70, pričom križuje celkovo 11 štátov. Trasa je pokrytá vysokovýkonnými nabíjačkami pre všetky značky elektrických vozidiel, pričom sú od seba vzdialené v priemere každých 110 kilometrov.

Majitelia elektromobilov sa tak nemusia obávať, že by uviazli na tejto trase v oblasti bez akejkoľvek nabíjačky. Navyše, spoločnosť už pracuje aj na druhej trase, ktorá by mala byť hotová v septembri a konkrétne sa bude jednať o južnú trasu, ktorá sieťou nabíjačiek spojí Jacksonville a San Diego.

„Hlavným cieľom spoločnosti Electrify America bolo vždy urýchliť zavádzanie elektrických vozidiel v USA, a to začína vnucovaním pocitu dôvery a slobody u spotrebiteľov, pokiaľ ide o vlastníctvo elektrických vozidiel,“ povedal Anthony Lambkin, riaditeľ prevádzky v spoločnosti Electrify America.

 „Dokončenie našej prvej trasy naprieč krajinou je významným krokom k tomuto cieľu – vďaka tomu sa cestovanie na veľké vzdialenosti s elektromobilmi stalo realitou a dúfame, že povzbudíme ešte viac spotrebiteľov, aby prešli na elektrické vozidlá,“ dodal Lambkin.

Spoločnosť Electrify America už má funkčné trasy nabíjačiek pozdĺž východného aj západného pobrežia. S novými trasami bude cestovanie pre amerických majiteľov elektromobilov na veľké vzdialenosti absolútne bezproblémové. Výhodu predstavuje hlavne pre majiteľov vozidiel, ktorí nevlastnia Teslu a nemôžu tak využívať siete nabíjačiek Supercharger. Tie už pokrývajú väčšinu krajiny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom