Elektrická Škoda Enyaqa sa svetu odhalila začiatkom septembra a neskôr sme informovali aj o oficiálnych slovenských cenách ponúkaných verzií v rôznych výkonových variantoch. Teraz však automobilka prezradila aj ceny za špeciálnu verziu First Edition. V porovnaní s klasickou Škodou Enyaq bude táto edícia vynikať pestrejšou výbavou, ale aj vyššou cenou.

Česká Škodovka predstavila trhu svoj prvý elektromobil hneď v niekoľkých výkonových verziách a s rozličným dojazdom. Celkovo budú dostupné 4 rôzne verzie modelu, vrátane špeciálneho modelu s prívlastkom „RS“. Podľa oficiálneho cenníka Škody budú zrejme na našom trhu dostupné len dve verzie tejto novinky.

Základ si zákazníci kúpia od takmer 39 500 €. V tejto sume je ponúkaný Enyaq iV 60 so 132 kW elektromotorom a 62 kW batériou, ktorej dojazd sa udáva na 390 km.

Za vyššiu variantu tohto elektrického SUV so 150 kW elektomotorom a 82 kWh batériou s dojazdom 510 km zaplatia takmer 47 000 €. Predpokladaná dostupnosť vozidla na Slovensku je v 3. kvartáli 2021.

Limitovaná edícia poskytne ešte bohatšiu výbavu v základe

Nedávno však Škoda sprístupnila aj cenník pre limitovanú verziu First Edition, ktorá bude dostupná s rovnakými výkonovými parametrami ako Enyaq iV 80, no ponúkne bohatšiu výbavu už v základe. Cenou bude štartovať na 58 790 € a v prípade vybavenejšej varianty First Edition Plus bola cenovka stanovená na 61 320 €. Čo teda táto edícia ponúkne?

Zobraziť celú galériu (3)
Škoda Enyaq. Zdroj: Škoda

Pri tejto prémiovejšej verzii prvého elektromobilu Škody zákazník nájde už v základe ambientné osvetlenie aj na palubnej doske, nielen vo výplniach dverí. V zozname výbavy je aj čierny interiér Suite, ktorý je pri klasickom Enyaqu ako príplatková výbava v hodnote 1535 €. Ďalej tu budú v cene zahrnuté 21″ kolesá s diskami Betria, ktoré inak stoja 1321 €.

Oproti obyčajnému modelu poskytne First Edition aj výkonnejšie nabíjanie a popri 11 kW AC nabíjačke bude vo výbave dostupné aj 125 kW DC nabíjanie. Pri Enyaqu iV 60 a iV 80 je v základe len 50 kW DC nabíjanie.

Zobraziť celú galériu (3)
Škoda Enyaq. Zdroj: Škoda

Limitovaná verzia elektromobilu poskytne navyše aj tepelné čerpadlo, ťažné zariadenie (nielen prípravu), 4x USB-C (2x vpredu a 2x vzadu), 230 V zásuvku a mnoho ďalšieho. V prípade verzie First Edition Plus tu Škoda výbavu doplní aj o head-up displej s rozšírenou realitou, panoramatickú strechu, Area view a bočné airbagy vzadu.

Zatiaľ ale nie je známe, kedy výrobca túto špeciálnu verziu Enyaq na trh prinesie. Ako bolo spomenuté, modely iV 60 a iV 80 dorazia na Slovensku v Q3/2021, no presný termín pre dodávky Škody Enyaq First Edition nie sú momentálne stanovené.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP