September je pre koncern Volkswagen a fanúšikov elektromobility veľkým mesiacom. Len začiatkom tohto týždňa totiž predstavila Škoda svoje prvé elektrické SUV Enyaq iV a dnes nám nemecká automobilka odhalila interiér ďalšieho elektrického SUV koncernu, Volkswagen ID.4, ktorého oficiálne predstavenie je už za rohom. Na tému upozornil portál InsideEVs.

Koncern sa nezaprie

Informácie o pripravovanom Volkswagen ID.4 odhaľovala nemecká automobilka o čosi pomalšie než Škoda, ktorá predstavila „bratranca“ nového elektrického SUV len pred pár dňami. Predstavenie produkčnej verzie ID.4 sa však nezadržateľne blíži a automobilka dnes oficiálne odhalila interiér vozidla.

Volkswagen ID.4 je rovnako ako jeho koncernový kolega Škoda Enyaq postavený na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) Volkswagen, ktorej architektúra sa vyznačuje akumulátorom uloženým v podlahe karosérie.

Nie je preto prekvapením, že interiér pripravovaného modelu sa okrem hatchbacku ID.3 podobá práve aj na Enyaq.

[twenty20 img1=“239332″ img2=“238566″ offset=“0.5″]

Vďaka platforme MEB s akumulátorom v podlahe karosérie sa totiž obe elektrické SUV vyznačujú bohatým priestorom a vysokým sedením.

Zadné sedadlá ponúkajú podľa automobilky rovnako veľa miesta ako o triedu väčšie SUV, zatiaľ čo batožinový priestor sa môže pochváliť objemom 543 litrov pri vzpriamených operadlách zadných sedadiel.

Dizajn interiéru modelu ID.4 kričí minimalizmom a podobne ako Enyaq sa vyznačuje plávajúcou palubnou doskou, ktorá nie je spojená so stredovou konzolou.

Volkswagen tiež myslel aj na životné prostredie, pričom poťahy sedadiel dvoch edícií ID.4 sú vyrobené z kombinácie koženky a materiálu, ktorý pozostáva z 20% recyklovaných PET fliaš.

Všetky modely ID disponujú unikátnym svetelným pásom pod čelným sklom, ktoré upozorňuje vodiča v rôznych situáciách pomocou intuitívnych svetelných efektov a zdôrazňuje informácie vydané asistenčnými a navigačnými systémami vozidla. Blikaním napríklad odporúča zmenu jazdného pruhu a signalizuje brzdné pokyny či prichádzajúci hovor.

Prečítaj si tiež
Čo je v základnej výbave Škody Enyaq iV a na akú sumu sa dostaneš s príplatkovou výbavou?

Volkswagen ID.4 bude prvým plne elektrickým SUV značky, ktoré má automobilka predstaviť ešte tento mesiac. Pred dvomi týždňami tiež oznámila, že oficiálne spustila jeho sériovú výrobu a prvé dodávky plánuje uskutočniť ešte tento rok.

ID.4 pritom plánuje predávať nielen v Európe, ale aj v Číne a USA. Volkswagen ID.4 podľa dostupných informácií ponúkne dojazd cez 500 km podľa WLTP.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP