Pozornosť nielen elektromobilových nadšencov je v posledných dňoch zameraná na prvé elektrické SUV od Škody. Česká automobilka v auguste postupne odhaľovala vzhľad Enyaqu iV, aby ho 1. septembra mohla oficiálne predstaviť. Dnes sú už známe aj ceny vybraných verzií pre slovenský trh, ktoré oznámila automobilka v tlačovej správe.

Len včera sme informovali o predstavení oficiálnych cien Škody Enyaq iV v Nemecku. Dva dni po tomto predstavení boli spustené predobjednávky na Enyaq iV už aj v Českej republike a dnes sú známe aj ceny na Slovensku. Tunajší zákazníci si budú môcť nový Enyaq objednať najprv v dvoch výkonostných verziách.

Prvé elektrické SUV Škody odhalilo slovenské ceny

Do predaja sa ako prvé dostanú verzie s dojazdom 510 km v prípade modelu Enyaq iV 80 a dojazdom 390 km pri verzii Enyaq iV 60, ktorá bude v základe dostupná od 39 490 €. Za model Enyaq iV 80 potom zákazníci na Slovensku zaplatia v základe 46 990 €.

Už v štandardne výbave nájdeme interiér Loft, ktorý ponúkne napríklad asistenta pre udržiavanie v jazdnom pruhu, bezkľúčový prístup, asistenta rozjazdu do kopca, rozpoznávanie dopravných značiek, či parkovacie senzory vpredu aj vzadu a zadnú parkovaciu kameru. Rovnako v nej nájdeme aj dažďový a svetelný senzor, automatickú 3-zónovú klimatizáciu či vyhrievané predné sedadlá a volant.

Enyaq iV 80 s výkonom 150 kW (204 koní), maximálnym krútiacim momentom 310 Nm má maximálny dojazd podľa WLTP až do 510 kilometrov. Jeho batéria s kapacitou 82 kWh, z ktorej je čisto dostupných 77 kWh, sa dokonca využíva aj pri dvoch najvýkonnejších verziách s pohonom všetkých kolies.

Oproti verzii ENYAQ iV 60 disponuje ENYAQ iV 80 v štandardnej výbave chrómovanými okennými lištami, strieborným strešným nosičom, FullLED Matrix prednými svetlometmi s AFS funkciou, Full LED zadnými svetlami s dynamickým ukazovateľom smeru, výsuvnými ostrekovačmi svetlometov, 3-zónovou automatickou klimatizáciou, vyhrievanými prednými sedadlami, vyhrievaným volantom s podvolantovým ovládaním rekuperácie či voľbou jazdného profilu, informovala Škoda v tlačovej správe.

Dostupnosť najlacnejšej verzie je na Slovensku zatiaľ otázna

Zdá sa však, že najslabšia verzia Enyaq iV 50 so 109 kW motorom a dojazdom 340 km, ktorá bude dostupná v Nemecku s fantastickou cenou 33 800 €, nepríde na český trh a pravdepodobne teda ani na ten slovenský. Všetky detail o prvom elektrickom SUV Škody sme zhrnuli v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom