Volkswagen informoval prostredníctvom tlačovej správy ešte počas leta, že elektromobil ID.3 začne svoju predajnú púť 20. júla. Na Slovensku bol k dispozícii až doposiaľ iba v úvodnej limitovanej edícii „1ST“. Momentálne je však už možné objednať si ID.3 aj v ostatných bežných verziách.

Volkswagen ID.3 predstavuje začiatok novej, dynamickej éry vo svete elektromobility. Novinku je možné objednať už od polovice leta v domácom Nemecku a rovnako aj v mnohých ďalších európskych krajinách.

Okrem spomínanej limitovanej edície „1ST“ je najnovšie elektromobil dostupný na Slovensku už aj v 7 predkonfigurovaných verziách. Šesť z nich disponuje stredne veľkou batériou s kapacitou 58 kWh a jedna najväčšou dostupnou batériou s kapacitou 77 kWh.

V druhej polovici septembra začal Volkswagen odovzdávať zákazníkom prvé automobily z uvádzacej série ID.3 „1ST“. Po vyčerpaní skladových zásob si zákazníci môžu od začiatku októbra objednať ID.3 aj v siedmich fixných konfiguráciách združujúcich najžiadanejšie prvky výbavy v paketoch aj na Slovensku.

VW

Verzia ID.3 Pro Performance s 58 kWh batériou, dojazdom 420 km podľa WLTP a 150 kW motorom na zadnej náprave má celkovo 6 rôznych balíkov výbavy – Life, Style, Business, Family, Tech a Max.

VW

Life: Edícia začína na 37 600 € a do výbavy okrem adaptívneho tempomatu a priehradky na bezdrôtové nabíjanie smartfónu pridáva vyhrievaný volant, vyhrievané sedadlá a dvojicu USB-C portov.

Style: Verzia s cenovkou od 40 740 € prináša LED Matrix technológiu predných svetiel, zadné LED svetlá s dynamickými smerovkami a sklenenú panoramatickú strachu.

Business: Model začína na cenovke 41 070 € a do vozidla pridá balík Comfort a rovnako aj balík asistenčných systémov, ako napríklad cúvacia kamera. Okrem toho má model Business aj bezkľúčový vstup do auta a samozrejme prítomnosť LED Matrix svetlometov.

VW

Family: Edícia určená pre rodiny štartuje na cenovke 42 080 €. LED Matrix svetlá, sklenená strecha či dvojzónová klimatizácia spolu s parkovacou kamerou a bezkľúčovým vstupom do auta.

Tech: Edícia za 43 760 € prináša všetky dostupné technologické vychytávky ako Travel asistent, ktorý dokáže udržiavať jazdný pruh a odstup od iného vozidla na diaľnici, sledovanie mŕtveho uhla a Emergency asistent, ktorý čiastočne prevezme riadenie vozidla v prípade kritického zdravotného stavu vodiča. Okrem toho je v tejto verzii vylepšený aj infotainment s head-up displejom a taktiež prináša prémiový balík ozvučenia.

Max: Edícia štartujúca na čiastke 45 980 € ponúkne to najlepšie, čo v novom Volskwagene ID.3 môžeš mať. Okrem vyššie spomenutých technológií a doplnkov tu nájdeš elektricky ovládané masážne sedadlá či prediktívny tempomat, ktorý upravuje rýchlosť vozidla na základe mapových podkladov a GPS.

VW

Posledným modelom, ktorý pribudol medzi možnosti objednania, je ID.3 vo výbave Tour, ktorý disponuje silnejšou 77 kWh batériou s dojazdom 550 km podľa WLTP. Okrem silnejšej batérie disponuje aj rýchlejším 125 kW nabíjaním, ostatné modely je možné nabíjať maximálnym výkonom 100 kW. Verzia Tour začína na cene 47 050 €.

V našom predchádzajúcom článku si môžeš porovnať ceny týchto verzií s nemeckými cenami. Prekvapivo sú niektoré verzie na Slovensku lacnejšie, ako tie v Nemecku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom