Streamovacie služby sa do konca roka pochvália viacerými skvelými novinkami. Vybrali sme 10 najlepších a zoradili ich podľa toho, ako veľmi sa na ne tešíme. Trafili sme sa aj do tvojho rebríčka? Daj vedieť v hlasovaní na konci článku.

10. See

Kde: Apple TV+

Kedy: 27. august

Jedna z vlajkových lodí streamovacej služby Apple TV+ po oznámení nevzbudzovala pozornosť len prítomnosťou hollywoodskej hviezdy Jasona Momou (Hra o tróny, Aquaman), ale tiež svojím netradičným zasadením, odohrávajúcim sa v postapokalyptickej budúcnosti, kde ľudstvo stratilo zrak a vrátilo sa ku kmeňovým praktikám. Seriál si po premiére však odnášal vlažné ohlasy a rozhodne sa nedá povedať, že by po stránke kvality patril k veľkým prekvapeniam.

Vizitku priemerného seriálu sa na konci leta pokúsi napraviť druhá séria, v ktorej okrem Momou uvidíme aj ďalšieho populárneho svalovca, Davea Bautistu, známeho predovšetkým z účinkovania v sérii Strážcovia galaxie. Najlepšie na tom je, že dvojica ústredných postáv nebude spolupracovať, ale naopak pôjde tvrdo proti sebe. V seriáli totiž herci stvárni nenávidených bratov, ktorí stoja na čele dvoch znepriatelených kmeňov a ocitnú sa v totálnej vojne o prežitie.

9. Y: The Last Man

Kde: Hulu

Kedy: 13. september 

Dobrých postapokalyptických seriálov nikdy nie je dosť a veľké očakávania máme aj od seriálovej adaptácie milovanej komiksovej série Y: The Last Man. Tá sa odohráva v budúcnosti, kde všetkých mužských cicavcov a nositeľov chromozómu Y, vrátane ľudí, vyhladila neznáma choroba. Posledným mužom na Zemi zostáva mladý umelec Yorick Brown a jeho opičí spoločník, ktorí sa stávajú ústredným bodom záujmu.

Dvojica totiž predstavuje poslednú šancu, ako zachovať ľudské pokolenie, keďže čoskoro začne masové vymieranie. Zaujímavosťou je, že populárny komiks mal byť najskôr sfilmovaný ešte v roku 2007, následne sa ho však stanica FX rozhodla nakrútiť v seriálovej podobe. Ani tá však nejde podľa predstáv – projekt je v príprave už od roku 2015 a ruky od neho stihla dať preč už dvojica showrunnerov. Potenciál seriálovej novinky je ale sľubný, dúfame preto, že sa televízna verzia kvalitou dokáže priblížiť ku svojej predlohe.

FX

8. The Wheel of Time

Kde: Prime Video

Kedy: 2021

Streamovacia platforma Amazonu sa v súvislosti s fantasy spája predovšetkým s miliardovým Pánom prsteňov, čo je zároveň trocha škoda, keďže Prime Video má v rukáve ďalšie fantasy eso v podobe filmovacích práv na knižnú sériu Wheel of Time. Tej sa po celom svete predalo viac ako 80 miliónov kópií a do dnešného dňa patrí k jedným z najlepšie hodnotených fantasy vôbec.

YouTube/snímka obrazovky/úprava redakcie

Čítal si už? 
Najväčšie fantasy súčasnosti prichádza, Pán prsteňov bude najdrahším seriálom v histórii – toto je všetko, čo o ňom musíš vedieť

Amazon však na Wheel of Time akosi zabúda a projekt nesprevádza žiadna výraznejšia kampaň. Seriál je už pritom nakrútený a premiéru si s istotou odkrúti ešte tento rok. Uvidíme v ňom napríklad charizmatickú Britku Rosamund Pike, ktorá nedávno zažiarila v čiernej komédii Netflixu I Care a Lot.

Knižná séria sleduje čarodejníčku Moiraine, členku obávanej magickej skupiny Aes Sedai, ktorá zachraňuje päticu mladých hrdinov pred masakrom a vedie ich v boji proti starodávnemu zlu. Moiraine verí, že jeden z jej nasledovníkov je prevteleným mocným bojovníkom schopným zachrániť alebo zničiť svet.

7. Invasion

Kde: Apple TV+

Kedy: 22. október

Aj keď Apple TV+ ďalším streamovacím službám zďaleka nedokáže konkurovať v oblasti kvantity obsahu, pri jeho kvalite sa však píše celkom iný príbeh a seriály Apple patria k vôbec najoceňovanejším. Potvrdiť sa to pokúsi aj akčná sci-fi novinka Invasion, v ktorej budeme svedkami invázie mimozemšťanov na našu planétu. Nevítanú návštevu bude seriál sledovať z rôznych perspektív a rôznych kútov sveta.

Apple TV+

Sledovať preto budeme viacero dejových línií, ktoré by sa vo finále mohli spojiť. Seriál sa totiž opisuje ako posledný boj ľudstva o svoju záchranu, spracovaním by mal pripomínať Spielbergovu snímku Vojna svetov.

Z hereckého osadenstva dominuje predovšetkým hviezda starého Jurského parku, Sam Neill, ktorý stvárni šerifa malého amerického mestečka, v role vojaka v Afganistane uvidíme Shamiera Andersona, ktorého si mohol zahliadnuť v nevydarenom sci-fi Stowaway. Očakávania od Invasion sú extréme vysoké, Apple do novinky investoval 200 miliónov, pôjde teda o jeden z najdrahších seriálov roka.

6. Hawkeye

Kde: Disney+

Kedy: jeseň 2021

Po nútenej minuloročnej korona prestávke už Marvel znova ide bomby a chrlí na nás jeden projekt za druhým (kompletný prehľad nájdeš tu). Filmovým kinohitom začala vo veľkom asistovať aj seriálová tvorba, kde bude samostatný seriál venovaný aj postave Hawkeyea. Ikonický lukostrelec doposiaľ v rámci MCU zastával skôr podpornú úlohu, v Avengers: Infinity War sa napríklad jeho postava vôbec neobjavila. V nasledujúcom filme už sa však písal iný príbeh a Hawkeye tu odhalil svoju novú identitu ako Ronin.

Práve osobnej premene a zmene identity sa bude venovať aj 8-dielna miniséria, v ktorej okrem Jeremyho Rennera v role Ronina/Hawkeyea uvidíme aj na Oscara nominovanú americkú krásku Hailee Steinfeld (Skutočná kuráž). Steinfeld tu nebude hrať žiadne druhé husle, pôjde totiž o dcéru učenkyňu hlavného hrdinu, ktorá po ňom preberie remeslo a stane sa z nej nová Hawkeye. Podobne ako v prípade Black Widow tak Hawkeye bude znamenať rozlúčku s členom starej supehrdinskej gardy.

Marvel

5. Foundation

Kde: Apple TV+

Kedy: 24. september

Už sme to síce hovorili, no opakujeme to znova. Rok 2021 jednoznačne patrí sci-fi. Nielen, že na konci roka uvidíme nový Matrix či očakávaný epos Duna, dvojici megaprojektov zdatne asistujú aj ďalšie snímky či chystané televízne série. Najočakávanejšou z nich na malých obrazovkách je nová séria Foundation (Nadácia), nakrútená podľa knižných bestsellerov jedného z najuznávanejších sci-fi autorov histórie, Isaaca Asimova.

Práve séria Nadácia patrila k vrcholom Asimovej tvorby a vo veľkom definovala ďalšie napredovanie celého sci-fi žánru. V knižnej ságe rieši autor otázky sociológie, pokročilej matematiky, psychológie a nevyspytateľnosti budúcnosti, kedy sa pohráva s myšlienkou predikcie správania populácie v prípade, že ľudstvo pozná svoju budúcnosť. Vďaka svojej komplexnosti si Nadácia zároveň vyslúžila prívlastok „nesfilmovateľnej“ sci-fi, ako sa tvorcovia s gigantickou výzvou popasovali uvidíme na jeseň tohto roka.

4. The Book of Boba Fett

Kde: Disney+

Kedy: december 2021

Finále druhej série Mandaloriana odhalilo hneď niekoľko nečakaných prekvapení, najväčšie z nich si však tvorcovia nechali na potitulkovú pasáž, kedy sa na scéne objavil legendárny nájomný lovec ľudí Boba Fett. Prítomnosť ikonickej postavy Star Wars univerza zároveň predznamenal aj jeho vlastný seriál, ktorého prvú sériu si budeme na Disney+ môcť vychutnať už počas tohto decembra.

Seriál bude spin-offom Mandaloriana, bude teda rešpektovať jeho udalosti, zároveň ale predstaví celkom nový príbeh. O deji toho zatiaľ veľa nevieme, isté je, že aspoň časť z neho sa bude odohrávať na planéte Tatooine, ktorá po smrti Jabbu hľadá nového šéfa podsvetia. Uvidíme teda, ako Boba Fett šplhá po zločineckom rebríčku a preberá kontrolu nad zločineckým svetom alebo má lovec odmien v pláne niečo väčšie? Teórie nemajú konca, s určitosťou sa však v seriáli objaví aj nebezpečná zabijačka a Fettovu parťáčku, Fennec Shand.

3. Dexter

Kde: Showtime

Kedy: jeseň 2021

Dočká sa Dexter po rokoch konečne dôstojného ukončenia? Veríme, že áno, v opačnom prípade by nemalo význam pokračovanie ikonickej kriminálnej série vôbec nakrúcať. Po kontroverznom finále 8. série sa najobľúbenejší sériový vrah opätovne vracia na scénu, dej prichádzajúcej 10-dielnej série sa bude odohrávať približne 10 rokov po predchádzajúcich udalostiach.

Dexter by mal žiť v menšom americkom mestečku, kde sa postaví neoficiálnemu starostovi a miláčikovi komunity, Kurtovi Caldwellovi. Toho tvorcovia seriálu opisujú ako mocného, štedrého a milovaného obchodníka, ktorému sa však nevypláca skrížiť cestu. Hlavný záporák podľa opisu dokonale zapadá do konceptu seriálu, navyše ho stvárni herec Clancy Brown, nenávidený dozorca v klasike Vykúpenie z väznice Shawshank alebo seriálu Miliardy.

2. Zaklínač

Kde: Netflix

Kedy: zima 2021

Po nekonečnom čakaní sa tento rok konečne vráti Henry Cavill sa v koži Geralta z Rivie alias Zaklínača. Prvá séria poľskej fantasy zožala enormný divácky úspech, viacerým fanúšikom však prekážali pomerne chaotické skoky v čase. Tým v pokračovaní odzvoní a podľa tvorcov bude druhá séria omnoho prehľadnejšia.

Určite nezmeškaj
Herecké hviezdy, impozantný príbeh a najočakávanejšie seriálové fantasy 2021 – toto je všetko, čo vieme o 2. sérii Zaklínača

Dej sa bude sústrediť predovšetkým na mladú princeznú Ciri, ktorú Geralt dovedie do pevnosti Zaklínačov, Kaer Morhen. Spoznáme tak aj ďalších lovcov príšer na čele s Vesemirom, ktorý má pre Geralta takmer otcovský charakter. Chýbať však nebudú ani staré známe postavy, potvrdený bol návrat Yennefer, Triss či nenapraviteľného rojka Jaskiera, ktorý sa novou piesňou nepochybne pokúsi napodobniť podobné šialenstvo, aké po premiére prvej série vyvolal kúskom Toss a Coint to Your Witcher.

1. Money Heist

Kde: Netflix

Kedy: 3. september / 3. december

Španielsky seriálový fenomén Money Heist sa rúti do svojho finále, ktorý bude vôbec prvýkrát v rámci série rozdelené na dve časti. Prvých 5 epizód by podľa tvorcu Alexa Pinu Prvá časť má byť poňatá agresívne a postaviť členov gangu až na hranicu ich síl. Časť B sa naopak bude sústrediť na postavy a predstaví viaceré emočne vypäté chvíle.

Dočkáme sa aj nového záporáka, do hry totiž vstúpi španielska armáda, ktorej by mala veliť nová tvár poslednej série, herec Miguel Ángel Silvestre, známy napríklad zo skončeného seriálu Sense8 od Netflixu. Vyvrcholenie Money Heist zároveň nebude znamenať úplný koniec značky, v hre sú totiž viaceré spin-offy a je takmer isté, že Netflix bude úspešnú sériu ďalej kultivovať. Všetko dôležité o finále Money Heist nájdeš aj v tejto téme.

[poll id=“103″]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom