Zdá sa, že tento rok bude na sci-fi skutočne bohatý. Už dnes sa predplatitelia služby Paramount+ dočkajú futuristickej akcie Infinite s Markom Wahlbergom, len aby ju v júli na Prime Video vystriedal Chris Pratt a cestoval v čase pri záchrane Zeme v totálnej vojne budúcnosti.

Na čom si seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

V auguste sa ďalej dočkáme novej sci-fi s Hughom Jackmanom, ktorá podľa traileru pripomína Nolanov megahit Inception, a to sme ešte nespomenuli sci-fi dekády Dune, ktorá ku nám dorazí na konci roka.

So želiezkom v ohni aj Apple

Aby toho nebolo málo, mimoriadne sľubnú žánrovku teraz predstavuje aj Apple TV+ v podobe apokalyptickej sci-fi Invasion. V tomto prípade však nepôjde o celovečerný film, ale televíznu sériu, ktorá predstaví príchod mimozemšťanov na našu planétu.

Očakávanú novinku teraz spoločnosť predstavuje vo svojej prvej upútavke a musíme povedať, že vyzerá skutočne pôsobivo. Prvý teaser toho síce o deji príliš veľa nenapovie, predstavuje však ústredných protagonistov i záblesky akčných sekvencií.

Ako informuje Deadline, pravdepodobne najznámejším hereckým menom v seriáli bude novozélandský herecký veterán Sam Neill, známy napríklad zo série Jurský park. Asistovať na obrazovke mu budú Shamier Anderson (Farba víťazstva) či Golshifteh Farahani (Nedotknuteľní).

V rozpočte sa nešetrilo

Pripravovaný seriál zároveň patrí k najsľubnejším tohtoročným novinkám Apple TV+. Streamovacia platforma je známa tým, že uprednostňuje kvalitu pred kvantitou, čo dokazuje aj 200 miliónový rozpočet, ktorý 10-dielny Invasion dostal.

Apple

Gigantický rozpočet zhltlo aj nakrúcanie v rôznych kútoch Zeme – okrem New Yorku či Manchesteru sa nakrúcalo napríklad v Maroku i Tokiu, čo potvrdzuje predpoklady, že dejovo bude Invasion sledovať reakcie ľudstva na mimozemskú inváziu z rôznych perspektív.

Tvorcami seriálu je producentská dvojica Simon Kinberg a David Weil. Prvý producentsky spoluzastrešil projekty ako Deadpool, X-Men či vydarené sci-fi Marťan, druhý sa môže pochváliť scenárom k vybraným epizódam Hunters s Al Pacinom, ktorý v minulom roku patril k najväčším seriálovým novinkám Prime Video.

Invasion na Apple TV+ štartuje 22. októbra, kedy sa dočkáme úvodnej trojice epizód, ďalšie časti budú do knižnice služby pridávané každý týždeň.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom