Natáčanie nového Matrixu je aktuálne v plnom prúde a aj keď sa v ňom objaví množstvo starých známych, Neov učiteľ Morpheus medzi nimi, žiaľ, bude chýbať. V rozhovore pre New York Magazine to definitívne potvrdil jeho predstaviteľ Lawrence Fishburne, informuje Collider.

O absencii jednej z dôležitých postáv univerza Matrixu sa síce hovorilo už dlhšie, Morpheus však doposiaľ vždy zastával kľúčovú rolu a mnohí fanúšikovia dúfali, že herec Lawrence Fishburne si cestu do pripravovaného filmu predsa len nájde.

Koniec koncov, množstvo charakterov si svoje role zopakuje. Návrat hlási Keanu Reeves (Neo), Carrie-Anne Moss (Trinity), Jada Pinkett Smith (Niobe) či Lambert Wilson (The Merovingian), z hľadiska dôležitosti medzi navrátilcami skutočne chýba už len Morpheus a agent Smith.

Určite nezmeškaj
Produkcia Matrix 4 je v plnom prúde. Unikli nové zábery z natáčania

Herec Lawrence Fishburne však dohadom o možnej úlohe vo filme vystavil stopku a potvrdil, že jeho účasť v The Matrix 4 je absolútne vylúčená. Dôvod je jednoduchý – herca na natáčanie nikto nepozval. Bývalým hereckým kolegom aj pripravovanému filmu v rozhovore zaželal všetko dobré a zároveň vyjadril nádej, že nový film bude skvelý.

Warner Bros

Dôvodom hercovej absencie podľa Entertainment môže byť skutočnosť, že postava Morphea zomrela vo videohernom prevedení The Matrix Online z roku 2005. To vzniklo s požehnaním režisérok Lilly a Lany Wachowských, je preto možné, že nový filmový diel berie na zreteľ aj tieto udalosti.

Vzhľadom na malú popularitu videohry sa však javí oveľa pravdepodobnejšie, že režisérka Lana Wachowski, ktorá nový Matrix tentokrát natočí bez svojej sestry, s postavou Morphea jednoducho nepočíta. Zároveň sa objavili dohady, že Morpheus by sa mohol vrátiť vo forme flashbackov alebo oživenej mladšej verzii. O deji sa však aktuálne nevie prakticky vôbec nič.

Isté je, že produkcia filmu aktuálne beží na plné obrátky, herecký a filmový štáb sa momentálne nachádza v Berlíne, odkiaľ Keanu Reeves fanúšikom poslal aj krátky odkaz. V ňom všetkých ubezpečuje, že nakrúcanie prebieha bez veľkých zdržaní pod prísnymi zdravotníckymi opatreniami a ďakuje všetkým, ktorí sa na tvorbe filmu podieľajú.

Nový Matrix by mal zároveň zabaviť aj po akčnej stránke, kaskadérov by mala mať na starosť Monique Ganderton, ktorá sa doposiaľ podieľala na akčných megahitoch ako Avengers: Endgame, Thor: Ragnarok, či Avengers: Infinity War. Premiéra filmu je aktuálne stanovená na apríl 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP