Filmové spracovanie rovnomennej knižnej predlohy Dune je v produkcii už niekoľko mesiacov. Až teraz sa nám však vďaka portálu Vanity Fair dostáva pohľadu na exkluzívne zábery z toho majstrovského sci-fi filmu, ktorý si rozhodne potrpí na kvalitu v podobne hviezdneho hereckého obsadenia.

Dune bude filmovou udalosťou roka, a to nielen vďaka gigantickému rozpočtu, ale aj vďaka prítomnosti exkluzívnych hercov, na čele s Timothée Chalametom v roli Paula Atreidesa, ktorému bude sekundovať Rebecca Ferguson ako Lady Jessica alebo Zendaya ako Chani. Zoznam pokračuje ďalej cez Oscara Isaaca až ku obľúbencovi divákov, Jasona Momou.

Na filmové spracovanie bude z režisérskej stoličky dozerať Denis Villeneuve, ktorý si vezme za úlohu spracovanie prvej polovice knižnej novely z roku 1965. Autori si od filmu sľubujú extrémne priblíženie predlohe, a to so všetkým, čím sa táto kniha zapísala do dejín. Rad teda dôjde ako na existenčné otázky ľudskej rasy, tak aj na konflikty spojené s náboženstvom.

Nový film bude sledovať príbeh nebezpečnej púštnej planéty Arrakis, kde je najcennejšou substanciou droga Spice, schopná predlženia ľudského života.

Planétu v rámci dedičstva získa rodina Atreides, ktorej hlava rodiny sa okamžite chytí príležitosti ťaženia tejto drogy. Nič však neostáva na náhode a rodina je konfrontovaná ako nehostinnosťou planéty, tak aj ich neprajníkmi z rodu Harkonnen. Sme teda zvedaví, ako táto ambiciózna snímka plánovaná na 18. decembra 2020 dopadne.

kampan zadarmo od startitup

Ak si dobre pamätáš, jednej filmovej Duny sme sa už v roku 1984 dočkali. Tú mal na starosti talentovaný filmár David Lynch, ktorý sa aj napriek varovaniam svetových autorov do produkcie snímky pustil.

Nenechaj si ujsť
Všetky Mafia hry dostanú remaster, hlavnou zmenou prejde prvý diel

Pôvodný film sa dnes už považuje za klasiku, no aj cez tie najružovejšie okuliare nemôžeme povedať, že išlo v tej dobe o úspech. Scenár sa niekoľkokrát prepisoval, čo sa radikálne podpísalo na finálnom diele, v tej dobe mnohými kritikmi považované za jeden z najhorších počinov všetkých čias.

Dnes je však Duna z roku 1984 prezentovaná ako filmová klasika, ktorá počas rokov dozrela a dokonca si našla tvrdé fanúšikovské jadro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom