Pokračovanie jedného z najúspešnejších pôvodných seriálov od Netflixu sa už onedlho začne natáčať. Aj keď o deji príliš veľa nevieme, hlavná showrunnerka seriálu v rozhovore pre Wrap priblížila, že tvorcovia pozorne načúvali diváckym ohlasom a druhá séria viac nebude obsahovať skákanie v časových rovinách.

Seriálové spracovanie Zaklínača si za prvý mesiac pustilo viac než 70 miliónov divákov, čo je najúspešnejší seriálový debut v histórii streamovacej služby. Tvorcovia sú si obrovského úspechu vedomí a v pokračovaní nechcú nič nechať na náhodu.

Showrunnerka seriálu Lauren Schmidt Hissrich sa v nedávnom rozhovore nechala počuť, že si je dobre vedomá kritiky za neustále skákanie medzi časovými rovinami, ktorej čelila prvá séria. Spôsob rozprávania príbehu by seriálová tvorkyňa s odstupom času asi nemenila, zároveň však divákov ubezpečila, že hlavná dejová línia sa pri pokračovaní bude odohrávať len v jednom čase.

Samozrejme to bola jedna z najkontroverznejších častí prvej série a nečakala som, že bude bude až taká diskutovaná. Je to ale niečo, za čím si v oblasti rozprávania príbehu stále stojím. Skvelé však je, že hlavné postavy už sa stretli. V druhej sérii ich preto všetky uvidíme existovať v jednej časovej rovine.

Lauren zároveň vysvetlila, že hlavným cieľom prvej série bolo predstaviť samostatné príbehy trojice hlavných postáv a jedinou cestou, ako to spraviť, bolo rozdeliť ich do troch samostatných dejových línií, ktoré sa neskôr pretnú.

Druhá séria by teda v oblasti rozpovedania príbehu mala byť podstatne priamočiarejšia, čo však neznamená, že sa bude striktne držať prítomnosti. Showrunnerka totiž upresnila, že aj v druhej sérii sa hlavné postavy budú vracať späť do minulosti, tentoraz však prostredníctvom spomienok a flasbhackov.

Prípravy na natáčanie, ktoré má už na začiatku budúceho mesiaca začať vo Veľkej Británii, sú už podľa Lauren v plnom prúde, neskôr sa produkcia seriálu presunie do ďalších krajín, medzi ktorými nechýba ani Slovensko a Česká republika.

Druhá séria sa zároveň bude vo veľkom sústrediť na vzťah medzi Geraltom a Ciri, ktorý je podľa tvorkyňe nanajvýš netradičný. Geralt totiž zabíja príšery za peniaze, zatiaľ čo urodzená princezná Ciri sa snaží ujsť pred vlastnou minulosťou. Dvojica sa preto bude musieť popasovať s vlastnými rozdielmi i predstavami o ďalších spoločných krokoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom