Nepresvedčivé, nezáživné, totálna nuda s nelogickým vyvrcholením.“ Aj týmito prívlastkami diváci častujú najnovšiu sci-fi drámu Stowaway, ktorá je od piatka 23. apríla dostupná na Netflixe.

Film sleduje príbeh trojice astronautov, ktorí krátko po začatí svojho dvojročného letu na Mars zistia, že na palube majú nezvaného pasažiera. Kyslíkové zásoby sú však kvôli technickej poruche schopné zabezpečiť prežitie maximálne troch astronautov, čo vedie k zložitej morálnej dileme a rozhodovaniu, či sa vôbec pokúšať prežiť misiu bez ľudských strát.

Na čom si film na Netflixe vychutnáš v skvelej kvalite?

Film si pozri ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Netflix zavádzal už v upútavke

Dráma spojená s úvahami o hodnote života a otázke, či má život jednotlivca menšiu cenu ako blahobyt kolektívu, mala byť hnacím motorom komorne ladenej snímky, diváci i kritici však svorne poukazujú, že práve na nepresvedčivosť tohto aspektu novinka dopláca.

Filozofické úvahy majú aj podľa recenzie The Guardian vyznievať do prázdna, konanie postáv a podpora z riadiaceho strediska častokrát nedávajú význam a záver filmu mnohí označujú za sklamanie. Pomerne častým terčom kritiky je aj herečka Anna Kendrick, známa predovšetkým z romantických komédií, ktorá do formátu filmu príliš nezapadá.

Jedným z problémov sa ukazuje, že Netflix v prípade Stowaway zavádzal už v samotnej upútavke, ktorá sľubovala sci-fi drámu s výletmi do vesmíru spojenú so spomenutými dramatickými prvkami. Divákom sa však v konečnom dôsledku dostalo skôr konverzačnej filozofickej drámy, kde sci-fi elementy hrajú druhé husle.

Podobnej kritike v minulosti čelila aj seriálová sci-fi novinka Away, ktorú Netflix zrušil už po prvej sérii. Aj tu sa viac než na sci-fi sústredil na rozoberanie vzťahov v útrobách vesmírnej lode. Divákov zároveň nezaujalo ani ďalšie očakávané sci-fi Netflixu s Georgeom Clooneym, ktoré Neflix predstavil na konci minulého roka.

NEPREHLIADNI
Netflixu to tentokrát nevyšlo. Očakávaný katastrofický film s Georgom Clooneym je sklamaním

Nedá sa však povedať, že by bol Stowaway vyloženým prepadákom. Dôraz na detail i technickú presnosť opakovane patria k hlavným prednostiam filmu, uraziť nemusí ani samotná dejová zápletka. Iba jednoducho nejde o nič výnimočné, čo je vzhľadom na formát i možnosti streamovacej služby škoda.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom