Nemecký Mercedes-Benz pomaly odhaľuje detaily noviniek z triedy S. Plug-in hybridné „S-ko“ s kódovým označením W223 dosiahlo v testoch fantastický dojazd čisto na elektrický pohon, informuje portál InsideEVs.

O tom, že Mercedes patrí k automobilovej špičke nielen čo sa týka technológií a prémiového spracovania, ale aj prepracovanosti plug-in hybridného pohonu, ťa presviedčať nemusíme. Názor si môžeš utvoriť sám po prečítaní našej recenzie na plug-in hybridné SUV GLE.

Jeho čisto elektrický dojazd sa v našom teste pohyboval na hranici 80 km, čo je na viac ako dvojtonové auto perfektný výsledok. Nový Mercedes triedy S sľubuje podľa normy WLTP dojazd výhradne na ekektrický pohon na úrovni 100 km, čo je takmer rovnaká hodnota, ktorú podľa WLTP sľubuje aj plug-in hybridné GLE.

Mercedes zatiaľ neprezradiť detaily o výkone elektromotora, alebo o kapacite batérie a dokonca ani o rýchlosti jej nabíjania. Môžme však predpokladať, že sa bude jednať o podobnú sústavu, akú môžme vidieť práve v GLE, ktoré podporuje za príplatok približne 700 € DC rýchlonabíjanie s maximálnym výkonom 60 kW.

S-ko však zrejme od GLE-čka nepodedí štvorvalcový dieselový motor, no zdediť by mohlo práve 31.2 kWh batériu s rýchlym, až 60 kW nabíjaním, ktorá je základom skvelého dojazdu a ešte lepších nabíjacích časov na verejných rýchlonabíjačkach.

Nová generácia Mercedesu triedy S by mala byť oficiálne predstavená už zajtra. Posledné oficiálne fotografie stále zamaskovaného S-ka však potvrdzujú pravosť uniknutých fotografií ešte z mája tohto roka. Očakávame úplne prepracovaný interiér a rovnako aj exteriér vozidla. Oproti predchádzajúcej generácii nezostane kameň na kameni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom