Koncom roka má Mercedes naplánované predstavenie novej vlajkovej lode triedy S. Na internete sa však už teraz objavili fotografie vlajkového modelu s minimálnym maskovaním, informuje Carscoops.

Ray Chen na Twitteri zdieľal fotografie pripravovanej siedmej generácie triedy S takmer bez maskovacích krytov a vyzerá to tak, že nás čaká poriadna revolúcia. Zakryté sú len malé miesta na prednej kapote, pričom zo zadu ani v interiéri sa nenachádza žiadne maskovanie.

Skutočná revolúcia však nastáva pri pohľade do interiéru. V prepracovanej prístrojovej doske, ktorá pripomína štýl Tesly, sa v hornej časti nachádzajú vetracie otvory, ktoré sú umiestnené nad novou obrovskou obrazovkou, píše Autocar. Vzhľadom na malý počet ovládacích tlačidiel sa teda bude väčšina funkcií ovládať len pomocou dotykovej obrazovky.

Nová vlajková loď Mercedesu založená na platforme MRA II sa považuje za mierne väčšiu ako jej predchodca. Mala by taktiež obsahovať autonómnu jazdu tretej úrovne, ak to umožnia právne predpisy danej krajiny a rovnako aj aktívne odpruženie.

Nenechaj si ujsť
Nový čínsky elektromobil disponuje rekordnou batériou, energetickou hustotou poráža aj Teslu

Motorizácie zatiaľ známe nie sú, no očakáva sa minimálne plug-in alebo mild hybrid a dokonca nie je vylúčená ani čisto elektrická verzia, čo by bol logický krok pre podporovanie elektrifikácie portfólia rovno vlajkovým modelom.

Nová generácia Mercedesu triedy S by mal byť predstavený v septembri a jeho dodanie prvým zákazníkom je plánované začiatkom budúceho roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom