Generálny riaditeľ Googlu, Sundar Pichai, sa nedávno vyjadril, že Google vyvinie iniciatívu a produkty, ktoré podporia dlhodobé riešenia pre ľudí s čiernou farbou pleti. Za týmto účelom vyvinuli funkciu, ktorá označí podniky vlastnené černošskou komunitou v Google Mapách a vo vyhľadávaní, informuje 9to5Google.

Pri hľadaní firmy v Google vyhľadávači alebo mapách bude možné vidieť odznak, ktorý reprezentuje firmu vlastnenú ľuďmi s čiernou farbou pleti. Je ním čierne srdce na pozadí s tromi pásmi v oranžových odtieňoch. Vlastníci takýchto firiem môžu získať odznak overením poštou, telefonicky alebo e-mailom.

Nie je to však prvý prípad, kedy Google pridáva k firmám vlastnených určitou komunitou takýto odznak. Ako informuje The Verge, v roku 2018 spoločnosť zaviedla podobné odznaky pre firmy, ktoré sú vlastnené ženami alebo aj tie, ktoré sú priateľské voči LGBTQ komunite.

Google sa taktiež rozhodol investovať 300 miliónov dolárov (približne 253 miliónov €) na podporu odbornej prípravy v oblasti digitálnych zručností, ktoré ponúknu podporu majiteľom firiem vlastnených ľuďmi s čiernou farbou pleti prostredníctvom programu „Grow with Google Digital Coaches“.

Podobnú funkciu má aj program „Google for Startups Accelerator for Black Founders“, ktorý už začal pracovať s prvou skupinou 12 startupov. Zakladatelia získajú školenie a podporu od Google a ďalších odborníkov v odbore o technických výzvach, investičných možnostiach či raste podnikania.

Tieto kroky sú reakciou na protesty Black Lives Matter, ktoré vyústili po zabití Georga Floyda policajným dôstojníkom Derekom Chauvinom pri policajnom zásahu. Tu môžeš nájsť viac článkov na túto tému:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú