Spoluzakladateľ sociálnej siete Reddit, Alexis Ohanian, sa rozhodol reagovať na smrť Georgea Floyda a zaujať stanoviko k myšlienke podpory ľudí s čiernou farbou pleti. Rezignoval na pozíciu v predstavenstve spoločnosti a žiada, aby bolo jeho miesto nahradené černochom, informuje The Verge.

Smrť Afroameričana Georgea Floyda neostala bez povšimnutia a do akcie proti rasizmu s názvom #BlackoutTuesday sa zapojilo množstvo známych osobností či spoločností. Zlou stránkou tejto udalosti sú však aj protesty v USA, ktoré so sebou priniesli rabovania, ktoré sa napríklad dotklo aj obchodov Apple Store, viac si o tom môžeš prečítať v tomto článku. Najnovšie si však vyžiadala už aj miesto spoluzakladateľa Redditu.

Alexis Ohanian, manžel známej tenistky Sereny Williamsovej, oznámil svoju rezignáciu prostredníctvom príspevku na Twitteri. Zároveň vyzval spoločnosť, aby jeho miesto obsadila kandidátom s čiernou farbou pleti. Toto oznámenie sa dá považovať ako reakcia na otvorený list zamestnancom od generálneho riaditeľa Redditu, Stevea Huffmana, na podporu organizácie Black Lives Matter, v ktorom vyzýval najmä na vzájomnú podporu a solidaritu.

„Verím, že rezignácia môže byť v skutočnosti znakom vodcovstva od vplyvných ľudí. Pre všetkých, ktorí bojujú za nápravu nášho zlomeného národa odkazujem: neprestávajte,“ uviedol v jednej z reakcií na pôvodný príspevok, informuje portál VICE. Pokiaľ ide o rezignáciu, Ohanian uviedol, že to bolo pre neho, jeho rodinu a krajinu.

Reddit je síce jedno z prvých miest, ktoré popularizovalo a uprednostňovalo myšlienku neobmedzenej slobody prejavu, v poslednej dobe sa množili správy od ľudí smerom k Ohanianovi a Huffmanovi, ktorí vraj nepodnikli žiadne kroky proti rasizmu.

Prečítaj si tiež
Twitter zablokoval video Trumpovej kampane o Georgeovi Floydovi

Aj na základe tejto kritiky sa Ohanian rozhodol darovať 1 milión dolárov do neziskového tábora Colina Kaepernicka s názvom Know Your Rights Camp (v preklade „Poznajte svoje práva“), píše CNN Business. „Budem využívať zisky z mojich akcií v Reddite na podporu „čiernej komunity“, hlavne na potlačenie rasovej nenávisti,“ doplnil Ohanian.

CEO a spoluzakladateľ Redditu, Steve Huffman, uviedol, že bude rešpektovať Ohanianovu žiadosť o rezignáciu a nahradenie jeho pozície človekom s čiernou farbou pleti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom