CEO Microsoftu vo svojom vyhlásení tento týždeň uviedol, že chce riešiť rasovú nespravodlivosť a nerovnosť. Za týmto účelom podrobne rozobral niekoľko zmien, ktoré majú podporiť černošskú komunitu v spoločnosti aj mimo nej, informuje Engadget.

Satya Nadella spolu s predstavenstvom spoločnosti vyvinuli súbor opatrení, ktoré majú byť zmysluplné pre zlepšenie obrazu o spoločnosti a taktiež chcú podporiť zmeny v komunitách, v ktorých zamestnanci žijú a pracujú.

Najvýznamnejším krokom je zdvojnásobenie počtu černošských a afroamerických zamestnancov na manažérskych a vedúcich pozíciách do roku 2025. Okrem toho počas nasledujúcich piatich rokov podniknú kroky aj na riešenie potrieb hispáncov či latinoameričanov.

Vrámci tohto kroku vynaloží Microsoft až 150 miliónov dolárov (približne 133 miliónov €) na rozvoj v oblasti rozmanitosti a začlenenia. Ako informuje Tech Gaming Report, v roku 2021 Microsoft zavedie povinné školenia o spojenectve a privilégiách pre všetkých zamestnancov.

Opatrenia mimo spoločnosti sa týkajú najmä zvýšenia spolupráce s firmami a spoločnosťami, ktoré sú vo vlastníctve ľudí s čiernou farbou pleti. Počas najbližších troch rokov sa má ich počet až zdvojnásobiť.

Prečítaj si tiež
Anonymous hackli políciu a rádiá v mestách kvôli zabitiu Georgea Floyda. Začali hrať skladby známej hip-hopovej skupiny

Podobný krok urobil Microsoft už aj v minulosti, keď vynaložil viac ako 2,9 miliardy dolárov (2,6 miliardy €) na spoluprácu so spoločnosťami vo vlastníctve žien spolu s podnikmi riadenými zdravotne postihnutými či ľuďmi patriacimi do LGBT komunity.

Microsoft vo svojej správe z roku 2019 uviedol, že 4,5 % všetkých zamestnancov, pričom len 2,7 % vedúcich pracovníkov, sú ľudia s čiernou farbou pleti. Dokonca drvivú väčšinu zamestnancov spoločnosti (až 72,3 %) tvoria muži. Zdá sa však, že Microsoft sa zaviazal tieto veci zmeniť.

Aktuálne kroky amerického technologického giganta sú reakciou na smrť Georgea Floyda, v rámci ktorých už zaujal stanovisko k myšlienke podpory ľudí s čiernou farbou pleti aj spoluzakladateľ Redditu, Alexis Ohanian, keď rezignoval na pozíciu v predstavenstve a požiadal, aby bolo jeho miesto nahradené černochom, o tejto téme si môžeš prečítať tu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom