Do celoštátnych protestov v USA, ktoré v krajine pretrvávajú od zabitia Georgea Floyda policajným dôstojníkom Derekom Chauvinom, sa najnovšie zapojila aj známa hackerská skupina Anonymous. Počas soboty hackli stránku polície v Minneapolise a policajné rádiá v Chicagu, kde potom nechali hrať polku či pesničky od hip-hopovej skupiny NWA. Na tému upozornil portál BroBible.

Hacknutá bola stránka polície aj rádiá

Ako informoval portál Bloomberg, oficiálna stránka policajného zboru v americkom Minneapolise vykazovala v sobotu známky kybernetického útoku, keď počas večerných hodín nebola vôbec prístupná a v nedeľu ráno vyžadovala od návštevníkov overenie reCAPTCHA, ktoré sa používa aj na zmiernenie pokusov o znefunkčnenie stránky zahltením automatickými požiadavkami až kým neprestane fungovať.

Hackerská skupina Anonymous pritom zverejnila ešte v štvrtok 28. mája na Facebooku video, v ktorom obvinila políciu v Minneapolise za „strašnú históriu násilia a korupcie“. Postava s notoricky známou maskou Guya Fawkesa vo videu označila policajný zbor za skorumpovanú organizáciu a varovala, že „vystavia ich mnohé zločiny na svetlo sveta“.

Počas protestov sa však hackeri zamerali aj na policajné rádiá v Chicagu, ktoré vyrušovali s hraním polky či pesničky od hip-hopovej skupiny NWA s názvom „Fuck the Police“. Účet LatestAnonNews na Twitteri, ktorý údajne patrí členom Anonymous, neskôr potvrdil, že za hacknutím stránky Minneapolis PD a policajných rádií v Chicagu stojí známa skupina.

Prečítaj si tiež
Špeciálna funkcia od Apple obsahovala závažnú bezpečnostnú chybu. Firma zaplatila hackerovi, ktorý ju objavil

Protesty v USA vyvrcholili práve počas sobotňajšej noci, kedy vyšlo do ulíc množstvo ľudí a občania Spojených štátov boli svedkami aj potýčiek demonštrantov s políciou či jednotkami Národnej gardy, ktoré jednotlivé štáty povolali do pohotovosti spolu s armádou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom