Situácia v Spojených štátoch amerických sa vyostruje a protesty ani týždeň po smrti Georgea Floyda neutíchajú. Ako informuje New York Post, medzi napadnuté a vykradnuté obchody patrí aj Apple, ktorý však na ukradnutých zariadeniach zobrazí správu, že sú sledované.

Násilné protesty a nepokoje kvôli smrti Georgea Floyda z 29. mája neutíchajú a rozširujú sa po celej krajine. Ľudia bojujúci proti policajnej brutalite sa búria a vykrádajú obchody, medzi ktoré patria aj Apple Store.

Ako píše Forbes, napadnuté alebo poškodené boli Apple Stores vo Washingtone, Los Angeles, San Franciscu, New Yorku a Philadelphii, pričom lupiči ukradli všetko, čo sa dalo. No keďže ide o Apple, zlodeji, ktorí si z obchodu odniesli iPhone, veľmi rýchlo pochopili, že si pravdepodobne vyrobili nemalý problém.

Zariadenia sú totižto vybavené špeciálnym bezpečnostným softvérom, vďaka ktorému sa na ukradnutom zariadení po zapnutí zobrazí správa s upozornením, aby ho ihneď vrátili späť do Apple Store. „Toto zariadenie bolo deaktivované a je sledované. Budú upozornené miestne orgány,“ znie zvyšok upozornenia.

Podľa Forbes je už dlhšie známe, že Apple prevádzkuje určitú formu softvéru, ktorý deaktivuje zariadenie, ak je z obchodu vzatý nelegálne. Až doteraz sme však túto technológiu v praxi nevideli. Vďaka príspevkom na sociálnych sieťach z posledných dní dnes už poznáme správu, ktorá sa zobrazí lupičom, ktorí zapnú ukradnuté zariadenie.

K momentálnej situácii sa vyjadril aj výkonný riaditeľ Apple, Tim Cook, ktorý udalosti nazval nezmyselnými. „Počul som od mnohých z vás, že sa bojíte – bojíte sa vo svojich komunitách, bojíte sa vo svojom každodennom živote, a čo je najhoršie zo všetkého, bojíte sa vo vlastnej koži,“ doplnil Cook.


Spotify si uctí smrť Georgea Floyda. Do aplikácie pridá špeciálnu funkciu

Výkonný riaditeľ ďalej uviedol, že ich úlohou bolo a vždy bude vytvárať technológiu, ktorá ľuďom umožní zmeniť svet k lepšiemu. Vždy čerpali silu z rozmanitosti, a tak vítajú všetkých ľudí do obchodov po celom svete a snažia sa vybudovať Apple, ktorý bude dostupný pre všetkých.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom