Na poli plug-in hybridov nemecká automobilka Mercedes bezpochyby kraľuje. Popredné pozície sa však chystá obsadzovať aj v segmente čistokrvných elektromobilov a ako informoval portál InsideEVs, automobilka prezradila, aký bude dojazd ich luxusného elektrického sedanu EQS.

Problémy s nízkym dojazdom elektromobilov budú, zdá sa, čoskoro zažehnané. Skvelý dojazd v spojení s rýchlym nabíjaním a dobrou sieťou rýchlonabíjacích staníc spraví z elektromobilov plnohodnotných konkurentov autám so spaľovacími motormi aj pri jazdách na dlhé trasy.

Rýchle nabíjačky tu už máme, aj infraštruktúra nabíjacích staníc je na pomerne dobrej úrovní, čo ale väčšina elektromobilov postrádala, je vysoký dojazd na jedno nabitie. Tesle sa len nedávno podarilo prekonať dojazd cez 400 míľ (640 kilometrov) podľa americkej normy EPA, ktorá oproti nášmu WLTP udáva o čosi vyššie hodnoty.

Mercedes-Benz

Šéf spoločnosti Daimler, Ola Källenius, pod ktorú patrí aj stuttgartská automobilka Mercedes, oznámil, že dojazd nového luxusného sedanu Mercedes EQS bude dosahovať podľa normy WLTP viac ako 700 km na jedno nabitie. To je teda omnoho viac ako pri nami testovanom a zatiaľ jedinom čisto elektrickom SUV EQC.

Podľa jeho slov, ktoré padli na výročnom stretnutí Daimleru, stanoví EQS nové štandardy v oblasti elektromobility. Tento prvý plne elektrický sedan z ich dielne im tiež otvorí nové možnosti pri vývoji, ktoré sa budú týkať polohy batérií a samotného dizajnu vozidla.

V tlačovej správe sa ďalej uvádza, že EQS bude spĺňať rovnaké štandardy týkajúce sa luxusu, komfortu a bezpečnosti, ako je tomu pri klasickej triede S so spaľovacím motorom. Batérie sa budú vyrábať v továrni v Untertürkheim, čo je časť Stuttgartu, pričom montáž EQS prebehne v továrni 56 v meste Sindelfingen.

O budúcoročnom elektrickom sedane so znakom trojcípej hviezdy toho veľa nevieme. Dávnejšie sme ti však priniesli článok, v ktorom je zachytené EQS na nemeckých cestách. Má však na sebe veľmi výrazné maskovanie, takže detailný dizajnový obraz si nedokážeme predstaviť. Auto sa má dostať na trh až v roku 2021, a tak je dovtedy ešte veľa času, aby nám automobilka postupne odhaľovala všetky podstatné informácie a fotografie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom