Mercedes má veľmi jasný a premyslený plán na plnohodnotný vstup na trh s elektromobilmi. Dôkazom toho je aj plne elektrické SUV EQC, ktoré sme testovali aj u nás v redakcii. Ďalším členom do rodiny prémiových elektromobilov značky Mercedes má byť luxusný sedan EQS, pričom automobilka konečne zverejnila prvú oficiálnu fotografiu, píše Electrek.

Pri pohľade na fotografiu však budeš zrejme sklamaný, keďže celé auto je zahalené krycím polepom, ktoré má zamaskovať detaily a krivky vozidla, no aj tak dokáže nejedno bystré oko fanúšika spozorovať kľúčové dizajnové prvky a detaily.

Mercedes-Benz

Okrem toho sa na internete objavilo aj video spomínaného Mercedesu EQS, ktoré natočil fanúšik začiatkom júna na nabíjacej stanici v nemeckom Gruibingene. Na videu si môžeš ešte detailnejšie prezrieť elektrickú novinku od Mercedesu a je vidieť, že oproti futuristickému konceptu vyššie má reálny elektromobil o čosi striedmejší dizajn.

Ako značí písmeno S v modelovom názve novinky, malo by ísť o elektrickú alternatívu k vlajkovej triede S. Niektorí toto vozidlo už teraz nazývajú ako hlavného konkurenta pre Model S od Tesly či Porsche Taycan. Model S má však o čosi športovejšie krivky, EQS maopak pôsobí pri pohľade z profilu zavalitejšie a bude rozhodne aj luxusnejšie čo sa týka interiéru.

Minimálne svojimi vlastnosťami a dojazdom by však Modelu S mohlo EQS bez problémov konkurovať, zatiaľ ale iba papierovo. Nemecký elektrický sedan dostane podľa všetkého 100 kWh batériu, ktorá zabezpečí dojazd okolo 600-650 km.

Maximálny elektrický výkon bude 350 kW, krútiaci moment 760 nm a zrýchlenie z 0 na 100 km/h bude dostupné za menej ako 4,5 sekundy. Práve pri tomto parametre je vidieť, že Tesla Model S je športovejšia, než jej budúci nemecký konkurent. Na trh by saEQS malo dostať už budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom