Softvérový gigant Microsoft sa nesústreďuje len na inovácie vo svojom systéme Windows, ale myslí aj na konzolu Xbox One. Už o pár hodín budú môcť „alfa“ testeri získať aktualizáciu, ktorá prinesie mnoho výrazných zmien v používateľskom prostredí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dnes o 21:00 nášho času sa môžu testeri „alfa“ verzii pre hernú konzolu Xbox One tešiť na príchod novej aktualizácie. Microsoft sa pri vývoji zameral hlavne na rýchlosť navigácie v ponuke, no taktiež odstránil niektoré doterajšie súčasti. Pri prechode zo sekcie domov, sociálnych aplikácii či medzi hrami a aplikáciami sa teraz už používateľ nestretne s úvodnými obrazovkami.

Fluent Design s novými možnosťami

Zmeny sa tiež dotkli prechodov medzi záložkami v sprievodcovi, ktorý je v novej aktualizácii orientovaný vertikálne. Medzi nimi bude možné prechádzať omnoho rýchlejšie s pomocou tlačidiel, D-padu alebo páčok na ovládači. V novom akčnom centre si teraz hráči nájdu možnosť pre prihlásenie konta, dosiahnuté úspechy v hrách, zoznam priateľov, prechod na domovskú obrazovku, správy, ale aj nastavenia a možnosť vysielania. Najväčšou zmenou je však nové domovské rozhranie, ktoré si používateľ vďaka Fluent dizajnu prispôsobí podľa seba.

zdroj fotografie: Xbox

Chlapík splnil sen mnohým hráčom. Spojil Xbox One a PlayStation 4 do jednej úžasnej hernej konzoly

Na domovskú obrazovku tak bude možné pripnúť zoznam priateľov, aplikácii či hier, pri ktorých sa objavia aj informačné kanály. Vylepšenia neobišli ani sekciu komunity a „alfa“ testeri si tak budú môcť už dnes vychutnať zobrazenie komentárov na celú obrazovku. Nový „Fluent Design“ dodá moderný vzhľad profilom, sekcii klubov aj hraciemu centru.

Vylepšenia prídu aj do aplikácie pre Windows 10

Okrem týchto významných vylepšení implementoval Microsoft nový herný panel aj do svojej aplikácie Xbox pre Windows 10. Tam pribudne možnosť aktivácie/deaktivácie funkcie „Herný režim“ pri zvolených hrách. Taktiež sa dostane na nové nastavenia vysielaného zvuku prostredníctvom „Mixeru“ z herného panela.

 Toto však má byť len ochutnávka toho, čo si výrobca pre majiteľov Xboxov pripravuje. V nasledujúcich mesiacoch majú prísť ďalšie aktualizácie s novými funkciami, ktoré pribudnú aj vo Windowse 10. Pred príchodom aktualizácie si môžeš zmeny pozrieť na priloženom videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]