Fanúšikovia herných konzol sa delia na dva veľké tábory. Na tých, ktorí preferujú PlayStation od Sony a tých, ktorí radšej siahnu po Xboxe od Microsoftu. 

Sen mnohých hráčov

Nie pre všetkých je však rozhodovanie jednoznačné. Technologický nadšenec Eddie Zarick je na YouTube známy rôznymi počinmi, ako napríklad laptopmi poháňanými Xboxom alebo Playstationom. Tentokrát si ale povedal, že načo sa rozhodovať medzi Xboxom One a PlayStationom 4, keď môže mať dva v jednom? Oficiálne síce nemôže, ale Eddieho nič nezastaví a hneď sa pustil do práce. Zo svojho Xboxu a Playstationu vybral súčiastky a poskladal ich do zariadenia, ktoré sám nazýva Xstation. Box je rozdelený na dve časti, pričom v tej pravej beží PS4 a v ľavej Xbox One. Na zariadenie umiestnil aj LED svetlá signalizujúce, ktorý systém práve beží.

konzola
zdroj fotografie: Screenshot / Eddie Zarick / YouTube

Nenechaj si ujsť
Hráči, dávajte veľký pozor: Toto sú doteraz tie najlepšie hry v roku 2017
Jednoduché prepínanie

Predná strana boxu obsahuje iba päť tlačidiel, pričom každá konzola má iba vlastné tlačidlo pre zapnutie a vysunutie optickej mechaniky. Medzi dvojicami tlačidiel sa nachádza ešte jedno na prepínanie medzi jednotlivými konzolami. Tie ale nedokážu bežať súbežne a pri prepínaní sa jedna z nich kompletne vypne a druhá zapne. Dôvodom je najmä príliš veľa vyprodukovaného tepla a fakt, že by to bolo zbytočné. Obe konzoly sú napájané jediným interným zdrojom a majú spoločný HDMI výstup, takže nie je potrebné neustále prepájať káble.

Xbox One / Playstation 4

Doma ho mať nemôžeš

Na videu nižšie si môžeš podrobne pozrieť, ako systém funguje. Tento hybrid by síce určite doma uvítalo mnoho priaznivcov herných konzol, no zatiaľ ho nie je možné získať a Edie aspoň ukázal, že sa dá vyrobiť svojpomocne. Eddie Zarick svoj Xstation neplánuje masovo vyrábať a išlo čisto len o jeho hobby. Na jeho YouTube kanáli nájdeš aj ďalšie zaujímavé kúsky a určite ešte budú nejaké pribúdať. Čo by si povedal napríklad na Nintendo Switch spojené s počítačom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú