Americký startup Lucid Motors o svojom elektromobile Lucid Air informoval ešte v roku 2016, pričom postupne odhaľoval jeho detaily. Najnovšie sme sa dozvedeli, že okrem najvyššieho dojazdu má byť aj elektromobilom s najrýchlejším nabíjaním na svete, informuje InsideEVs.

Nedávno sme informovali, že Lucid Motors predstaví svoj model Air už 9. septembra prostredníctvom online prenosu. Na trh má prísť v roku 2021 a stane sa tak elektromobilom s najvyšším dojazdom a najrýchlejším nabíjaním. Dojazd na jedno nabitie dosahuje úctyhodných 832 km podľa štandardu EPA, o čom sme písali v tomto článku.

Ešte zaujímavejšou je však rýchlosť nabíjania. Batéria s 900 V architektúrou bude podporovať maximálny nabíjací výkon až 300 kW. Vďaka tomu bude možné už počas jednej minúty získať dojazd približne 32 kilometrov. Ako informuje Carscoops, vrámci reálnych podmienok by tak za 20 minút nabíjania mohlo k dojazdu pribudnúť až 300 míľ (približne 482 kilometrov).

Prečítaj si tiež
Prichádza elektromobil, ktorý prekoná rekordný dojazd Tesly. Výrobca už avizuje finálne hodnoty

„Navrhli sme každý aspekt Lucid Air tak, aby bol vysoko efektívny, od hnacej jednotky, až po aerodynamiku. Vďaka tomuto úsiliu sme pokorili niekoľko míľnikov, vrátane najdlhšieho dojazdu medzi elektromobilmi,“ uviedol Eric Bach, viceprezident pre hardvérové ​​inžinierstvo, Lucid Motors.

Schopnosť nabíjať iné elektromobily

Lucid Air bude vybavený nabíjacím portom typu CCS a palubnou AC nabíjačkou s výkonom 19,2 kW so schopnosťou obojsmerného nabíjania. Vďaka tomu môže teda batéria využitá aj ako zdroj elektrickej energie pre napájanie domácností či nabíjanie iných elektromobilov.

Elektromobil, ktorý má konkurovať Tesle Model S, má tak nielen väčší dojazd, rýchlejšie nabíjanie, ale aj schopnosť, na ktorej Tesla momentálne pracuje. Viac o vlastnosti Vehicle-to-Grid (V2G) si môžeš prečítať v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom