Prvé správy o novom elektromobile Lucid Air prišli na svet ešte v roku 2016, teda v čase, keď Musk predával Model S a Model X. Už od začiatku sa hovorilo o lepších vlastnostiach modelu Air, ktorý postupne odhaľoval svoje ďalšie detaily. Teraz sa objavilo video, podľa ktorého má Lucid Air dojazdom na jedno nabitie predčiť Model S aj o desiatky kilometrov, informuje InsideEVs.

Elektromobil tohto amerického startupu sa snaží pútať pozornosť už celé roky, počas ktorých bol vo vývoji. Pred časom sa hovorilo o spustení jeho produkcie v roku 2019, no nestalo sa tak. Aktuálne je najbližší termín na začiatok výroby až rok 2021, kedy doručia aj prvý kusy zákazníkom.

Lucid sa preto rozhodol pripomenúť sa a ukázať ľuďom, že jeho nový model má v mnohých smeroch prekonávať konkurenčnú Teslu Model S. Tá sa prednedávnom stala prvým modelom, ktorý podľa EPA zvládne vo verzii Long Range Plus na jedno nabitie celkovo 402 míľ, teda približne 647 km. Lucid však odhalil video, v ktorom naznačuje, že jeho Air vydrží ďaleko viac.

Tesle rastie slušná konkurencia, na jedno nabitie zvládne viac ako najlepší Model S

Na novom krátkom videu sa objavuje počítadlo prejdených míľ a je jasne vidieť, že po tom, čo sa dostane na 402 míľ (647 km), letia čísla ešte vyššie. Nie je presne známe, akú vzdialenosť má tento nový elektromobil na jedno nabitie prejsť, no posledným číslom vo videu je 442 míľ, čo je zhruba 711 km. Zrejme sa však nejedná o konečné číslo.

Ďalšie detaily plánuje automobilka odhaliť už 11. augusta, kedy by sme sa mohli dozvedieť, o koľko kilometrov v skutočnosti Air prekoná Model S. Už teraz má byť isté, že dojazd bude väčší minimálne o tých 64 km, no nakoniec to môže byť omnoho viac.

Lucid sa už pritom pochválil aj 1287 km dlhou cestou, ktorú model Air zvládol len s dvomi nabitiami, čo má opäť dokazovať vysoký dojazd elektromobilu.

Lucid Air ponúkne aj špičkové bezpečnostné systémy

Ani po rokoch však nie sú stále známe finálne ceny, za ktoré sa má táto novinka predávať. Na trh by ale mohli prísť viaceré verzie modelu a cena by podľa odhadov začínala približne na 60 000 dolároch za základnú verziu. Okrem dojazdu však chce Ludic Air prekonať Model S aj svojimi možnosťami. Má totiž dostať najlepšie autonómne riadenie na trhu, informuje CleanTechnica.

Hlavnou výhodou tohto systému má byť systém LIDAR so širokým uhlom záberu a celý rad snímačov a kamier, ktoré budú medzi sebou porovnávať dáta, čo má eliminovať prípadné chybné vyhodnotenia počas jazdy.

Nenechaj si ujsť
Tesla bude v európskej továrni vyrábať aj tajné batérie, ktoré kompletne zmenia trh s elektromobilmi

Celkovo má mať systém pomenovaný ako DreamDrive až 32 senzorov a umožní využiť 19 rôznych bezpečnostných asistentov, pričom ďalších 8 príde po update.

Nateraz tak neostáva nič iné, len si počkať na odhalenie ďalších vlastností tohto vozidla. Hoci sa o špecifikáciách hovorilo už pred 3 rokmi, výsledný model, ktorý sa má od budúceho roka predávať, môže byť v niektorých smeroch odlišný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom