Lucid Motors konečne oznámil dátum oficiálneho predstavenia prvého elektromobilu Lucid Air. Ako informuje portál MotorTrend, Air má byť hlavným a plnohodnotným konkurentom pre Teslu Model S.

Sídla oboch spoločností, teda Lucid Motors a Tesla Motors, sú od seba vzdialené len pár kilometrov a možno aj tento faktor vyvoláva dojem, že obe spoločnosti by si navzájom mohli a dokonca aj mali konkurovať.

Aj napriek tomu, že spoločnosti majú jeden hlavný cieľ, ktorým je priniesť na trh bezkonkurenčný elektromobil, cesta k vytúženému úspechu je však u oboch úplne odlišná. Dôkazom sú aj nedávne udalosti počas pandémie koronavírusu, kedy Elon Musk odmietol nechať svoje továrne zatvorené. Jeho rozhodnutia viedli až do konfliktu s miestnymi úradníkmi, no Musk riešil problém rázne a v prípade, že im bude továreň zatvorená, pohrozil jej presunom do iného štátu.

Lucid Motors

Na druhej strane, spoločnosť Lucid Motors pokorne prijala všetky obmedzenia a väčšinu svojich zamestnancov, ktorých je viac než 1000, poslala domov a pracovali z „home office“. Výstavba továrne v Arizone sa však ani počas pandémie nezastavila, hrubá stavba už stojí a aktuálne by sa mala montovať lakovacia linka.

Ďalším rozdielom je aj oficiálne predstavovanie nových áut. Zatiaľ čo Tesla to robí vo veľkom a do svojich áut na oficiálnej udalosti hádže oceľovou guľou či trieska kladivom priamo pred očami novinárov, Lucid zvolil opäť odlišnú cestu a predstavenie modelu Air prebehne online.

Lucid Motors

Ako informuje Cnet, pôvodne malo k predstaveniu dôjsť na zrušenom autosalóne v New Yorku. Nový dátum online predstavenia je nastavený na 9. septembra a aj keď o samotnom vozidle vieme už pomerne dosť, 9. septembra zrejme uvidíme už finálnu a hlavne produkčnú verziu najväčšieho konkurenta Tesly Model S.

Čo o vozidle zatiaľ vieme, je fakt, že by malo poskytnúť dojazd viac ako 400 míľ (643 km). Nedávno sme ťa informovali, že Tesle sa s Modelom S len teraz podarilo prekonať 400 míľovú hranicu.

Jedným z najinovatívnejších aspektov modelu Lucid Air je batériový systém s napätím 900 V. Po predstavení modelu v roku 2017 uviedla spoločnosť kapacitu batérie na úrovni 130 kWh, avšak šéf automobilky Peter Rawlinson začiatkom tohto roka prezradil, že dojazd 644 km dosiahnu vďaka zvýšeniu efektivity aj s menšou kapacitou.

Spoločnosť Lucid zverejnila dávnejšie aj video pôsobivého testu svojho vlajkového elektromobilu, v ktorom sa podarilo zvládnuť cestu medzi San Franciscom a Los Angeles na jedno nabitie

Čo sa týka ceny, momentálne sa očakáva, že prvá verzia elektrického sedana, ktorú by Lucid mohol nazvať Dream Edition, bude stáť viac než 100 000 dolárov (92 600 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom